Vlada tajno Crkvi dala 71,4 mil. kuna

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Vlada tajno Crkvi dala 71,4 mil. kuna

Post Postao/la Hidden_soul » 12 stu 2007 09:58

ZAGREB - U posljednja četiri mjeseca, od početka srpnja do danas, Vlada je iz zalihe državnog proračuna za potrebe Crkve izdvojila 71,4 milijuna kuna.

Novac iz proračunske zalihe dobile su 104 crkvene ustanove ili institucije, a namijenjen je uglavnom za gradnju, obnovu ili sanaciju crkvi i samostana. Sve odluke donesene su na zatvorenom dijelu Vladinih sjednica.

Najveći dio tog novca dobila je Crkva u Hrvatskoj, ali znatan iznos - 16,7 milijuna kuna - dobile su i crkvene ustanove u Bosni i Hercegovini. Vlada je iz proračunske zalihe najviše izdvojila za preuređenje katedralne crkve Sv. Terezije u Požegi i za to je Požeška biskupija 23. kolovoza dobila više od 4,3 milijuna kuna. Za obnovu župnih kuća u Zadarskoj nadbiskupiji Nadbiskupski ordinarijat je 19. listopada dobio četiri milijuna kuna, a jednako toliko 4. srpnja dobio je i Franjevački provincijalat Bosne Srebrene u Sarajevu za gradnju multimedijalne dvorane.

cijeli text na: http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dana/c ... ,,97706.jl
Zadnja izmjena: Hidden_soul, dana/u 12 stu 2007 10:04, ukupno mijenjano 1 put.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 12 stu 2007 10:03

E pa jebem li im mater, da im jebem!
Kako se onda nece mijesati u politicki zivot drzave, ako oni od tog istog politickog zivota profitiraju.
Toliko o nacelima koje Crkva oduvijek propagira, tipa milosrdje, skromnost, nerasipnost, bla bla bla.
Nije vrag da crkvena zvona kostaju milijune kuna.

Za te novce se lijepo dalo izdvojit dio za Slavoniju i dat poticaja da prestanu kaskat za pojedinim regijama toliko, i jos izgradit parkiralista i ulozit u turizam i otvorit poneki studentski dom i tako, fine stvarcice.
Ali crkvena zvona, orgulje, ispovjedaonice i ina sranja su vaznija (i skuplja, dakako)
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
FatalFemme
Postovi: 378
Pridružen/a: 04 stu 2005 12:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la FatalFemme » 12 stu 2007 10:38

fuj. posve se slazem sa tobom.
ionako im samo babe obijaju pragove, a za babe su dobre i drvene klupice.

gdje jos ima da franjevac vozi najnoviji volvo?
samo kod nas.

toliko o dobrovoljnom siromastvu za koristi zupe :roll:
~YOU HAVE TO DO STUFF THAT AVERAGE PEOPLE DONT UNDERSTAND, BECAUSE THOSE ARE THE ONLY GOOD THINGS~

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 12 stu 2007 11:17

jos uz sav poticaj skupljaju novac od vjernika za istu tu sanaciju. cudno kak se samo na crkvama krov treba popravljati svake dvije godine.
Kakvi crkveni projekti u BiH? najbolje da jos po kanadi ili australiji pocnemo sanirati crkve.
Ali fino da je to izaslo u novinama sad pred izbore.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
walkabout
Postovi: 174
Pridružen/a: 10 srp 2007 00:01

Post Postao/la walkabout » 12 stu 2007 12:35

Hidden_soul je napisao/la:Za te novce se lijepo dalo izdvojit dio za Slavoniju i dat poticaja da prestanu kaskat za pojedinim regijama toliko, i jos izgradit parkiralista i ulozit u turizam i otvorit poneki studentski dom i tako, fine stvarcice.
Ali crkvena zvona, orgulje, ispovjedaonice i ina sranja su vaznija (i skuplja, dakako)
ZNA SE koji su prioriteti.. ne mogu se danas nervirat, previse sam mamurna za tako nesto. ovo je samo jedna u nizu pizdarija koja je izasla na svjetlo dana, a necu ni pomisljati na sve one za koje ni ne znamo.
Napustite svaku nadu, vi koji ulazite.

alex 2
Postovi: 1381
Pridružen/a: 02 kol 2007 21:57
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: transrodna osoba

Post Postao/la alex 2 » 12 stu 2007 13:45

Zalosno , to je sve sta imam reci na tu temu :(

swayka
Postovi: 3620
Pridružen/a: 11 stu 2005 13:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: tamo gdje je more i zabava

Post Postao/la swayka » 12 stu 2007 19:18

ma zgadilo mi se sve to odma jutros kad sam procitala o cemu je rijec! ma jebes Serenadera u dupe...
lik si kupuje izbore, sta ne? zbljuvat cu se na samu pomisao njega i svega ovoga vezanog za izbore.

alex 2
Postovi: 1381
Pridružen/a: 02 kol 2007 21:57
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: transrodna osoba

Post Postao/la alex 2 » 12 stu 2007 19:20

a sta je najgore , moja sestra mater , susjedi i svi u mistu su to popili i sad javno govore kako ce glasat za hdz :( jer su oni ucinili nesto u ove protekle 4 godine (je bas)

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 12 stu 2007 21:02

FUUUUUUJ!!! eto za sto oni trose pare od poreza koje mi placamo! fuj!

Tam F
Postovi: 298
Pridružen/a: 17 sij 2006 20:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: sumrak ili zora

Post Postao/la Tam F » 12 stu 2007 22:59

ha,oni na vlasti zagrabe u državni proračun i podmažu gdje treba, otvaraju već otvorene dionice cesta, grade virtualne mostove, puštaju u "pogon" bolnice,koje uopće nisu dovršene, daju penzićima i rodiljama lovu pred izbor, potpisali su sa sindikatima primirje do izbora, Žužića su u lancima doveli na sud, otkrili su hrpu droge-normalno bez vlasnika, daju im potporu na telki sportaši, koji ne žele plaćati porez državi, Angela Merkel pada u ekstazu uzvikujući "nur fuer HDZ...". Ovakvu zemlju ni Hitchcock ne bi režirao...

i sve me to ne brine,koliko me brine narod kokošje pameti i memorije poput zlatne ribice u akvariju... :roll:
mazohist & truba

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 13 stu 2007 09:13

HDZ i crkva ka prst i nokat,...samo su preveliki apetiti,a narod gladan...izmoli deset zdravo marija i glasaj za hdz,bit ce ti bolje :puke:

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la far out » 13 stu 2007 20:29

p im materina. svima skupa.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 13 stu 2007 20:32

Uopće me taj podatak ne čudi niti šokira, već prije nešto drugo, a to je činjenica da će dežurno stado i dalje lizati oltare i donirati pare toj pokvarenoj instituciji. Odnosno, da se ništa promijeniti neće.

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 14 stu 2007 22:29

dezurno stado to ne povezuje. ko sto ne povezuje poskupljenja, pljacku, privatizaciju, svoje male penzije/place, nezaposlenost... dapace, misle kako je super da se prodaju dionice od kojih se njima vracaju penzije. to je ko da sam ja tebi duzna pare, pa ti ih ukradem nove pare i vratim ti stari dug. da, stado ce i dalje lizat oltare i pobozno ic po svoju dozu zatupljivanja.

Tam F
Postovi: 298
Pridružen/a: 17 sij 2006 20:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: sumrak ili zora

Post Postao/la Tam F » 14 stu 2007 23:00

eno mi iza leđa sanader nešto prkelja na tv-u, trebalo bi ga pokloniti buševoj vladi, skupa sa crkvom...o pardon pa oni tamo imaju crkvu, stranku obožavatelja ministrantskih guza... :cool:
mazohist & truba

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 14 stu 2007 23:44

buduci da smo mi katolicka drzava ja sam za to da se uvede crkveni porez i otplata grijeha na rate i spaljivanje nepodobnih po glavnim gradskim trgovima. sa direkt tv prijenosom (ipak je ovo 21. stoljece, zakaj ne koristiti tekovine tehnologija)
zvir i bestimja.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 14 stu 2007 23:57

pirati sa neretve..."gdje neretva hladna tece,nitko svoga zaboravit nece,kada krenes putem od mostara u medjugorje s drustvom dogovaras,kajma(KM) nama iz kuna pretvaras,a u zagreb da sve zajebavas,skupi novce dat ce vlada ona ZNA SE ,crkvu da spase..ooooj" :kolo: :shinner:

Avatar
ramonche
Postovi: 138
Pridružen/a: 13 kol 2007 21:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Osijek

Post Postao/la ramonche » 16 stu 2007 15:02

sam chu rech se to moglo i ochekiwat.gdje che gurat swoj nos,ak ne tam di su pare.sam za primjer,kod mene su gradili proshle godine nowu welku crkwu,pa su naprawili owe god. neke staze,pa neko kwazi parkiralishte,ugl sto chuda,koda grade neki trgowachki centar.skromnost nea shta... :puke:
*whatever tomorrow brings, i'll be there with open arms and open eyes*

Odgovorite