austrijski monstrum

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

austrijski monstrum

Post Postao/la jabooka » 01 svi 2008 13:24

AUSTRIJSKA policija nastavlja ispitivanje 73-godišnjeg Josefa Fritzla, monstruma koji je 24 godine u podrumu držao zatočenu svoju kćer Elisabeth i koju je konstantno godinama silovao i zlostavljao. Elisabeth je sa svojim ocem začela i rodila sedmero djece, od kojih je jedno umrlo nedugo nakon rođenja 1996. godine.

Troje djece živjelo je u podrumu s majkom, a troje s Josefom i njegovom suprugom Rosemarie, koja je rekla kako nije znala ništa o suprugovim zločinima. Troje djece, koja su živjeli sa supružnicima Fritzl, u obitelj su ušli nakon što ih je Josef "pronašao" ispred kućnog praga. S djecom su bila pisma koja je "napisala" Elisabeth tražeći od svojih roditelja da se brinu za unučad, jer ona to ne može činiti. Josef je osim Elisabeth, sa suprugom Rosemarie imao još šestero djece.

Policajci koji su imali priliku ući u podrumsku nastambu, kažu kako je onima koji su bili unutra sasvim jasno da se zlostavljanje moglo događati, a da nikada ne bude otkriveno.

"Podrum je vrlo duboko. Tamo možete plakati i nitko vas ne bi čuo, nitko. Možete plakati glasno koliko god možete, a ništa se ne može čuti", opisao je šef sigurnosti Donje Austrije Franz Prucher.




sta mislite da li je moguce uz toliku familju od njih cca 20
da nista nitko nije znao ili su se pravili blesavi?
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Zita

Post Postao/la Zita » 01 svi 2008 13:32

mislim da moras bit jebeno mutav da ne skuzis
uostalom ak zivis u jednoj kuci 25 godina za ocekivati je da znas svaki pedalj te kuce i sasvim je nemoguce da oni nisu skuzili da je kuca manja neg kaj bi trebala, da nisu skuzili djecji plac od tih 7 djece sto se rodilo tamo, pustanje vode ili sam jebeni porod i vristanje, to da on stalno nekaj nosi i iznosi iz "podruma" itd

to ti je ono-okrecem glavu i necu si priznat

a i ta kcer mora da je mutava da u 24 god nije nasla nacin da pobjegne. jebote da mene zatoce na 2 sata negdje ja bi sigurno razrusila tu kucu.

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 01 svi 2008 13:50

Ne znam.
Kad sam to prvi puta pročitala na netu, samo me presjeklo u trbuhu.
Ne mogu to shvatit nikako, ma niti želim, ako ćemo iskreno.

Isto tako, vjerujem da je bilo podosta okretanja glava.
Žena ostaje s monstrumom, poradi neke vlastite lažne sigurnosti, klasika.
Podjednako kao incest za koji majka zna, ali ne poduzima ništa.

Odurno.

Black_feniks
Postovi: 1132
Pridružen/a: 16 tra 2008 16:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Black_feniks » 01 svi 2008 14:52

Da ženska je mogla pobjeći sigurno,al isto tako kako je majka mogla to dopustit....il je majka glupa ko kurac ili ju je drogirao ili neznam šta

A šta se lika tiče e ja bi mu svaki dan rezala po jedan dio tijela i normalno uškopit ga obavezno....đubre staro :x
Normal people frighten me!

Avatar
whatever
Postovi: 4012
Pridružen/a: 04 tra 2007 10:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: šank

Post Postao/la whatever » 01 svi 2008 18:12

Užas.
Epizodna uloga.

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la far out » 01 svi 2008 18:30

na prisilan rad, danima bez hrane i vode.

a ne ga ubit, spas je to.

Avatar
miuccia
Postovi: 107
Pridružen/a: 08 sij 2008 11:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na kraju sveta negde daleko...

Post Postao/la miuccia » 01 svi 2008 20:14

pametnice. da je mogla pobić sigurno bi to napravila.
uostalom, ona je psihiči i fizički zlostavljana cili svoj mizerni život pa je i to
sigurno ostavilo značajne posljedice na njenom kako mozgu tako i karakteru.
Painkillers are a girl´s best friend...

noise
Postovi: 1465
Pridružen/a: 16 ruj 2006 00:43

Post Postao/la noise » 02 svi 2008 00:00

sigurna sam da su ukucani znali... morali su znat...
i jasno mi je da nije pobjegla prije... mi (na svu srecu) ne mozemo saznati kao funkconira mozak osobe koju je otac silovao i zlostavljao od 11-te godine...
slika
I take pleasure in...

U trenutku kad sam poceo pisati ovu recenicu iskreno sam pomislio da imam nesto zanimljivo reci, kad ono, evo kamo to vodi.

Black_feniks
Postovi: 1132
Pridružen/a: 16 tra 2008 16:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Black_feniks » 02 svi 2008 09:13

Da uzas.....samo mi nije jasno kakvu ulogu majka ima u svemu tome......pa morala je čut sedmero djece u podrumu :?
Normal people frighten me!

Avatar
whatever
Postovi: 4012
Pridružen/a: 04 tra 2007 10:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: šank

Post Postao/la whatever » 02 svi 2008 12:49

Ma. Mater im je isto neka mater. Fuj.

Black_feniks
Postovi: 1132
Pridružen/a: 16 tra 2008 16:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Black_feniks » 02 svi 2008 12:56

ma da imaš pravo obadvoje đubrad stara fuj :negoduje: :negoduje:
Normal people frighten me!

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 02 svi 2008 17:22

danas sam na poslu sisla u podrum koji kad se zatvore vrata nema jebene sanse da se ista cuje izvani. filing je naprosto strasan. i ko za kurac krenu mi slike iz tih vijesti. nevjerojatno mi je da netko zivi toliko u podrumu i da se dole poradjaju (?!?!?!?) i nista se ne kuzi.
cudna je ta austrija
:o onak mala uredjena zemljica a svako toliko izviru ovakve vijesti...ko zna di se po onim idilicnim brezuljcima kriju slicne vijesti.... :o

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la far out » 02 svi 2008 18:58

http://www.jutarnji.hr/svijet/clanak/ar ... ,118101.jl

čini se da je žena ipak znala.

što i jest logično.

Avatar
miuccia
Postovi: 107
Pridružen/a: 08 sij 2008 11:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na kraju sveta negde daleko...

Post Postao/la miuccia » 02 svi 2008 21:54

mene samo još brine koliko je još takvih sudbina u ovom trenutku, bilo
u austriji bilo negdi drugo, i koliko je takvih slučajeva ostalo neotkriveno.
jeza me prođe pri samoj pomisli.
Painkillers are a girl´s best friend...

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 05 svi 2008 10:24

meni je jasno zasto mu se ona nije mogla suprotstaviti. tj. mogu samo pretpostaviti da je bila toliko maltretirana i mucena (navodno u lancima prvih par mjeseci, pa je neko vrijeme smjela samo na povodcu u wc, navodno da joj je povremeno pustao plin itd) da je na kraju jednostavno totalno slomljena i psihicki i fizicki.
ono sto mi se posebno gadi je to da ama bas nitko za tu curu nije pitao! navodno da je vise puta bjezala od doma jos kao srednjoskolka. zar ju nitko nije pitao zasto? profesori u skoli, njezina doktorica, policija, prijateljice, decko, teta, strina, baka...?
i poslije kad je nestala zar niti jedan susjed nije pitao: ej di vam je kcer?? u skoli ili na faksu nitko nije pitao?
pa da meni netko iz obitelji samo nestane, makar i ne bila toliko bliska, pitala bi se di je taj bratic/sestricna? sigurna sam da bi moja bliza i daljnja familija okrenula pola svijeta! da ne pricam o tome da mi nestane prijateljica i da mi netko da debilno objasnjenje kako je pobjegla od doma! za pocetak ja bi sasvim sigurno znala zeli li ona pobjeci, znala bi zasto uopce bjezi i 100% bi znala kud je uopce pobjegla.
ali ne, oni su svi: policija, skola/fax, kolege na poslu (ako je radila), prijatelji, rodbina, pa i vlastita majka jednostavno prihvatili da je pobjegla i za nju vise nisu pitali...
i jos k tome taj monstrum izmisli tu nevjerojatno debilnu pricu da im ona ostavlja djecu pred vrata i to na policiji prodje bez ikakvih problema!!!! pa oni su mutavi! oni su jednostavno glupi i mutavi za nepovjerovati!
tak da su svi skupa jednako krivi kao i on jer su mu to dozvolili.

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 05 svi 2008 10:44

on je provalio familji da je ona u nekoj sekti.
i oni povjerovali :roll:
ali kak je drzavi uspjela promaknuti.
ono.... popis stanovnistva. mjenjanje dokumenata.....sta ja znam.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

noise
Postovi: 1465
Pridružen/a: 16 ruj 2006 00:43

Post Postao/la noise » 05 svi 2008 12:23

a bome nije ni Austrija tako velika drzava da netko samo tako netragom nestane... :o
slika
I take pleasure in...

U trenutku kad sam poceo pisati ovu recenicu iskreno sam pomislio da imam nesto zanimljivo reci, kad ono, evo kamo to vodi.

Odgovorite