porezi, nove kosoricine mjerice te opet novi obracuni placa

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

porezi, nove kosoricine mjerice te opet novi obracuni placa

Post Postao/la Zita » 24 tra 2010 10:20

na jutarnjem imaju nekakav kalkulator o izracunu nove place nakon 1.7 i opet cu imat 200 kn manju placu prema njemu :shock2:
jel to moguce?!
kao nije dovoljno to sto mi uzima 300kn "haraca" sad jos i to?!
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Miki
Postovi: 299
Pridružen/a: 03 stu 2005 17:27
Lokacija: Zagreb

Re: porezi, nove kosoricine mjerice te opet novi obracuni placa

Post Postao/la Miki » 24 tra 2010 11:19

Kak mogu stavljat bilo kakve kalkulatore ako još nisu odredili porezne razrede??? Znaš kaj, idu mi na živce ti novinari. (pardon, ima iznimaka :ruza: )
Stvarno nije svejedno koji dio od onih 25% koji se ukida ide u 12% a koji u 40%. Makes a big difference. A TO ONI JOŠ NE ZNAJU JER NIJE OBJAVLJENO!! Zaboga. :aaaa:
slika

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: porezi, nove kosoricine mjerice te opet novi obracuni placa

Post Postao/la pihach » 24 tra 2010 11:26

bitno da je ona uzjahala konja i uzela uzde u svoje ruke.
glupaca!

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: porezi, nove kosoricine mjerice te opet novi obracuni placa

Post Postao/la Zita » 24 tra 2010 11:38

ajd sad mi je malo lakse..
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
DEFIANCE
Postovi: 2819
Pridružen/a: 19 svi 2009 21:34
Spol/rod: žensko

Re: porezi, nove kosoricine mjerice te opet novi obracuni placa

Post Postao/la DEFIANCE » 24 tra 2010 16:43

Zita je napisao/la:ajd sad mi je malo lakse..
neće ti biti lakše kad ovo pročitaš....

HRT: Od 1. srpnja poskupljenje struje

Hrvatska energetska regulatorna agencija izvijestila je kako je djelomično prihvatila HEP-ov zahtjev za povećanje cijene struje od 1. srpnja. Službeno, još se ne zna o kolikom je poskupljenju riječ; neslužbeno, o 13%, manje nego što je HEP zatražio

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: porezi, nove kosoricine mjerice te opet novi obracuni placa

Post Postao/la Zita » 24 tra 2010 17:28

bilo bi bas lijepo procitati vijest: povecanje placa za 13% od 1.7.
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
DEFIANCE
Postovi: 2819
Pridružen/a: 19 svi 2009 21:34
Spol/rod: žensko

Re: porezi, nove kosoricine mjerice te opet novi obracuni placa

Post Postao/la DEFIANCE » 24 tra 2010 17:34

Zita je napisao/la:bilo bi bas lijepo procitati vijest: povecanje placa za 13% od 1.7.
to možda osvane al na prvi april :cool2:
a baš me zanima kako će sad riješiti onaj porez o prvoj nekretnini....to je isto nedorečeno :nezna:

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: porezi, nove kosoricine mjerice te opet novi obracuni placa

Post Postao/la Zita » 24 tra 2010 18:13

obzirom da mi je bilo mucno citati sto je sve odlucila...samo me kratko zarezi i reci: misli li ukinuti i porez na nekretnine do 50m2?
popizdit cu kompletno
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: porezi, nove kosoricine mjerice te opet novi obracuni placa

Post Postao/la Pi » 25 tra 2010 02:55

Hmm... vidiš, mene ovi "kratkoročni" potezi uopće ne zabrinjavaju. Sad, hoću kratkoročno ostati bez 200-300 kn, pa i 1000 ili 10 000... Negdje dobivaš, negdje gubiš, c'est la vie.

Više me brine što trenutno ne mogu uopće procijeniti kako će sve ovo utjecati na veće stvari (tj. veće investicije), aka novac stavljen u... opticaj, je li. Točnije, brine me što imam osjećaj da skrivaju razmjere u kojima smo zapravo u krizi.

Recimo, mori me užasno... ako nismo u tolikoj krizi, kako Jadranka i tvrdi, onda bi sada potez života bio prebaciti dio novaca u investicijske fondove, u najriskantniju opciju (i to ozbiljno razmatram), a ako u velikoj gabuli jesmo, ostati na životnom i ostalome što država garantira.

Još je gore što ne znaju ni ovi "gore." Nitko ništa ne zna.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: porezi, nove kosoricine mjerice te opet novi obracuni placa

Post Postao/la Zita » 25 tra 2010 08:47

u jednu ruku si u pravu no ja to gledam i sa ove strane (+nebi pretjerivala sa 10k kn):
hrvati imaju obicaj gledat kratkorocno, od toga kako da imaju poziciju samo par mj dok pokradu zemlju, kak da brzinski zarade, radje ce stavit jeftiniji pod, krov, odjecu na sebe i dati manje love pa ce onda u manjem razmaku opet placat isto (te dugorocno potrosit mnogo vise)

isto tak je harac poprilicno zatvorio depove iako se radi o 60 do par sto kuna
kuzis?
ljudi su smanjili soping, drugi ljudi koji od njega zive imaju gubitke, propadaju, soje zaposlenike salju na burzu i onda ti nezaposleni tek ne trose-jer nemaju sto trosit
zacarani krug

nemrem rec da svi stede-jer su soping centri i dalje puni al mogu rec da ce mnogi, koji bi mogli priustit neke stvari, stavit stop na kupnju radi neizvjesnosti koju hadezeofska (il opcenito hrvatska) politika vodi

ona, da zeli napravit neko dobro bi:
prestala povecavat pdv, smanjila poreze
pomogla gospodarstvu a ne gazila ga
pomogla privatnim firmama u smislu da se donese zakon gdje bi placanje poslova bilo zagarantirano (jer bi time i njoj 23% ukupne cifre sjelo u blagajnu!) i gdje jedna osoba nebi mogla otvorit 15 firmi, pokrast sto se moze i onda gurnut istu u stecaj
time bi napravila stabilnost, sacuvala bi radna mjesta jer zaista nemrem zamislit kojim ce to ona mjerama zaposlit sve te ljude koji su popusili otkaz
ti ljudi bi imali place, za te ljude bi firme placale doprinose, oni bi trosili te bi postojala cirkulacija love i veci dotok love u blagajnu
a ne da se tu pravi pametna oko stanogradnje i "davanja popusta" ljudima koji, osim sto nemaju gdje zivjet, nemaju sto za jesti a kamoli kupovat stanove

250 ljudi dnevno izgubi posao-ti ljudi nemaju primanja, za njih nitko ne uplacuje nista
to je ogromna radna snaga koja sjedi doma i trosi "radne sate" na nista i trebas 250 ljudi ponovno zaposliti "negdje"

i ona jos sad prica kak ce smanjit upravu (bravo, trebalo je to davno) al to sad zvuci "daljnje povecavanje broja nezaposlenih" bez pravog rjesenja

utapamo se a i dalje neznamo sto ciniti
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
DEFIANCE
Postovi: 2819
Pridružen/a: 19 svi 2009 21:34
Spol/rod: žensko

Re: porezi, nove kosoricine mjerice te opet novi obracuni placa

Post Postao/la DEFIANCE » 25 tra 2010 11:55

Zita je napisao/la:obzirom da mi je bilo mucno citati sto je sve odlucila...samo me kratko zarezi i reci: misli li ukinuti i porez na nekretnine do 50m2?
popizdit cu kompletno
neznam dal će ukinut ili ne,al znam da je i to bio jedan od prijedloga...i mene to jako zanima....jer i tih 5% puno znači,nakupi se...treba požuriti sa kupnjom dok im još nešto nije palo na pamet

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: porezi, nove kosoricine mjerice te opet novi obracuni placa

Post Postao/la Ameli » 25 tra 2010 12:06

Zita je napisao/la: bez pravog rjesenja

utapamo se a i dalje neznamo sto ciniti
mozda i nije odgovarajuca usporedba, al ova situacija, podsjeca me kao kad je Titanik udario u santu leda (bez obzira na upozorenja) i Kapetana koji, nakon svojih donesenih pogresnih odluka(pod pritiskom pohlepe vlasnika) smiruje putnike, s pricom o dovoljnim brojem camaca za spas, samo jos nam treba orkestar da zasvira, a tko ce prezivjet, zna se.

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: porezi, nove kosoricine mjerice te opet novi obracuni placa

Post Postao/la Pi » 25 tra 2010 19:12

Zapravo, kužim i to da gledamo kratkoročno i da je porez kratkoročno zatvorio džepove - i ne vidim to kao lošu stvar. Vrijeme je da mijenjamo nešto, i krenemo od sebe.

Smiješan je taj naš stil života. Imam frenda kojemu je samo mama zaposlena, i ne zarađuje mnogo. Odemo skupa kupiti odjeću, on redovito na maminu kreditnu karticu uzima u Benettonu najskuplje stvari u po 12 rata, iako bi iste valjda na sniženju mogao uzeti u pola cijene - ali onda neće imati stvari iz zadnje kolekcije. Isto tako se, s tom jadnom plaćom, uzeo skupi automobil na kredit, kojim se izlazi vani dva puta tjedno (a na izlascima se ne štedi na piću). I sada je došla kriza, provizija pala, što je bilo - ode automobil u zapljenu. I sad je Jadranka kriva jer je uzela tih 200 kn. A to što je on bio snob i zaduživao i sebe i mamu (a ona je najviše kriva što mu pušta) godinama, to nije problem.

Što je fascinantno, još uvijek se neće odreći čaja u Esplanadi od 30 kn, ili izlazaka i skupe odjeće. Jer što će ljudi misliti ako mi, Hrvati, ne budemo imali odjeću iz zadnje proizvodne linije. Za to vrijeme, ja, koja valjda imam više novaca od njega (ajde, da sada ne s****), uzimam isključivo na sniženju, i to ne zato što sam škrta, nego sam naučena na to da nisam snob i da ne dopuštam da me vlastita taština odere za 500 kn na komadu odjeće. Radije ću tih 500 kn staviti u stambeni kredit, ili životno osiguranje, što ovome naravno ne pada na pamet.

Ne radi samo on to, radi to većina koje poznajem. Npr. frendica koja valjda tek pola godine ima posao, već ulazi u kredit od ne-znam-koliko stotina tisuća kuna da bi kupila stan koji će otplaćivati sljedećih 40 godina, a fino je mogla uzeti ga bez kredita za nekih 15-ak godina, i tih 15 godina živjeti u stričevoj praznoj! kući, ali eto, od te kuće se treba voziti busom pola sata do posla, a to ne može tako.

Zato, ako sada ova kriza natjera bar pola Hrvata da preispitaju svoje prioritete i pređu preko taštine, kažem, hvala Recesijo. Jer upravo ta taština i život iznad vlastitih mogućnosti jest ono što nas je sve dovelo, ukupno, u velike dugove kao državu, odatle i kriza za sve. I otkazi. I nelikvidnost. I povećanje poreza da bi se spasilo bar što državne aparature dugoročno.

Stabilnost teško može povećati država smanjenjem ili povećanjem poreza, građani trebaju graditi sebi stabilnost. Ovo sve je samo krpanje rupa. Kako sve odgovorne ljude oko sebe koje poznajem ne pogađa kriza, dok ove neodgovorne i snobovski nastrojene pogađa?

Jebemseglupu, frendici tata s učiteljskom plaćom na kredit kupuje plazma TV za kojim je plakala valjda mjesecima, dok ja sa svojih 20 i nešto godina čitam dokumentaciju o investicijskim fondovima, i iz svoje stipendije izdvajam za životno osiguranje. I onda mi se ONA ruga što ja nemam mobitel i ne trošim na njega stotine kuna mjesečno. Neću. Zovi na kućni. I čudi se koliko hoćeš.

Da, ljudi dobivaju otkaz, u isto vrijeme Splitska banka zaposli 80 visokokvalificiranih radnika u mjesec dana. Bolnice izvan Zagreba nude stipendije, stanove i aute studentima druge godine medicine da dođu raditi za njih nakon studija (a nitko neće, jer nema blještavila Zagreba). Pravnike se moli na koljenima da postanu javni bilježnici u manjim gradovima.

Što se dogodilo? Stvari sjedaju na mjesto. Sposobni isplivavaju, oni koji su mjesta dobivali nekvalificirani (nemoj me sada hvatati da kategorički tvrdim za svaki slučaj, tvrdim za većinu) koji sada ispaštaju za nedostatak dugoročnog investiranja u vlastito osposobljavanje. Pa normalno da 250 masera danas dobije otkaz, kad nikad nismo ni trebali niti mogli platiti 250 masera - sada kada se preispitujemo, vidimo to.

Nekada, valjda, treba udariti u dno da bi se krenulo gore u pravom smjeru.

Ne treba, naravno, zanemariti i diverzije, odnosno političke igre koje ne vidimo. Npr. zašto bi država poticala, tj. subvencionirala kupnju i tako precijenjenih, loše građenih stanova? Well, porezi na kupnju stana joj vrijede više nego doprinosi od 1000 radnika, a i ucjene, zaista, građevinske mafije ne treba zanemariti. Mislim, subvencionirati kupnju loših, precijenjenih stanova? Ma zašto drugo, zaboga.

No to su finese. I manipulacije porezima su finese. Opet, kvalitetu života i prihode stvaramo sami, razmišljanjem dugoročno, a ne stvaranjem kratkoročnog dojma bogatstva samo radi stvaranja kratkoročnog dojma bogatstva. Opametit ćemo se.

Na kraju, je li mi žao gore navedenog frenda? Hmmm... malo jest. Ne puno. Sam je kriv.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: porezi, nove kosoricine mjerice te opet novi obracuni placa

Post Postao/la Zita » 25 tra 2010 20:00

jao sul., pa naravno da treba krenut od sebe al povijest govori da mi nismo takav narod
da "cemo" radje imat novu markicu na sebi i nemat doma za struju il hranu djeci
i kad bi se to promijenilo ova drzava bi bila doslovno raj
jer bi isto tako promijenili neka prapovjesna misljenja i izbacili gluposti iz svojih postupaka
al to je jednostavno nemoguce

nemre sad kosorica dojahat (o.a. izbljuvat cu se) i sad cijeli narod preodgojit u par mjeseci
nema sanse

p.s. mozda se njegova mama nada da ce se sin dobro ozenit..cujem da je to nova furka
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: porezi, nove kosoricine mjerice te opet novi obracuni placa

Post Postao/la Pi » 25 tra 2010 20:09

Pa to i velim. Zato mi nije žao nikoga tko se radi snobizma zadužio i propao. Što se mene tiče, neka propadaju i dalje, zašto glupost ne bi bila kažnjena.

Da, ne može Kosorica to promijeniti u pola godine, ali nije ona ni nitko drugi krivac za 120 milijardi kuna za koje smo se zadužili radi odjeće i automobila, niti smatram da nas treba vaditi. Jednostavno treba čuvati proračun, ulagati dugoročno i to i pokušava. S te strane, ne krivim nju ni nikoga drugoga, niti očekujem od njih spas.

Pogotovo je neću nazivati glupačom ili bilo kako drugo, dok pokušava sanirati naše vlastite greške. Uspije ili ne, meni svejedno.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: porezi, nove kosoricine mjerice te opet novi obracuni placa

Post Postao/la tamara3 » 25 tra 2010 20:22

Čekaj malo, ti tvrdiš da kosorica spašava državu od naših pogrešaka?!

Ja ne znam bil se plakala ili smijala na ovo. Isuse bože.

Avatar
DEFIANCE
Postovi: 2819
Pridružen/a: 19 svi 2009 21:34
Spol/rod: žensko

Re: porezi, nove kosoricine mjerice te opet novi obracuni placa

Post Postao/la DEFIANCE » 25 tra 2010 20:30

sul. je napisao/la:Pa to i velim. Zato mi nije žao nikoga tko se radi snobizma zadužio i propao. Što se mene tiče, neka propadaju i dalje, zašto glupost ne bi bila kažnjena.

Da, ne može Kosorica to promijeniti u pola godine, ali nije ona ni nitko drugi krivac za 120 milijardi kuna za koje smo se zadužili radi odjeće i automobila, niti smatram da nas treba vaditi. Jednostavno treba čuvati proračun, ulagati dugoročno i to i pokušava. S te strane, ne krivim nju ni nikoga drugoga, niti očekujem od njih spas.

Pogotovo je neću nazivati glupačom ili bilo kako drugo, dok pokušava sanirati naše vlastite greške. Uspije ili ne, meni svejedno.
sul....a ti si s Marsa opala.....pa da nas nisu uvukli u takva govna nebi sad trebali izvlačit...a ako misliš da će nas Kosorica izvuči onda si stavi malo glavu na hlađenje....možda ti se razbistri

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: porezi, nove kosoricine mjerice te opet novi obracuni placa

Post Postao/la Ameli » 25 tra 2010 20:38

jedno pitanje sto s nama koji smo sve ulozili u posao, pa vec ako ne i guzicu, ..jbm se za ove sto rastrosno trose mamine kartice..

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: porezi, nove kosoricine mjerice te opet novi obracuni placa

Post Postao/la Pi » 25 tra 2010 20:49

Ne, ne mislim da će nas izvući niti nas treba izvlačiti. Većinu duga građani stvaraju sami, poduzeća se već nekako saniraju. Rekoh, podatak je da smo se kartičnim zaduživanjem zadužili 120 milijardi kuna. Građani, peglanjem.

Mislim da to država i ne treba sanirati niti nas spašavati od vlastite neodgovornosti. Treba spašavati državnu aparaturu do koje je dovela nelikvidnost. edit: I rastrošnost aparata. O da, to zaboravih.

Postoje udjeli duga, samo dio toga je državni, i on nije problem uz pametno poslovanje s MMF-om :)

Dajte razlučite da govorimo o dvije različite stvari. Dugu građana i dugu države. Prije nego skočite na vrijeđanje.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: porezi, nove kosoricine mjerice te opet novi obracuni placa

Post Postao/la Pi » 25 tra 2010 20:54

DEFIANCE je napisao/la: sul....a ti si s Marsa opala.....pa da nas nisu uvukli u takva govna nebi sad trebali izvlačit...a ako misliš da će nas Kosorica izvuči onda si stavi malo glavu na hlađenje....možda ti se razbistri
Gdje sam ja napisala da će nas Kosorica izvući? Izvući je determinizam. "pokušava izvući" nešto toalno drugo.

Moja glava je bistra. Daj neka nam tvoja bistrina kaže u što to ti dugoročno ulažeš i kako se liječiš od ovih bolešćurina malograđanštine, aka peglanje kartica.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: porezi, nove kosoricine mjerice te opet novi obracuni placa

Post Postao/la Pi » 25 tra 2010 20:56

Ameli je napisao/la:jedno pitanje sto s nama koji smo sve ulozili u posao, pa vec ako ne i guzicu, ..jbm se za ove sto rastrosno trose mamine kartice..
Takvi se ne trebaju bojati, ako imaju kvalitetan posao za kojim postoji potražnja, i ako njime stvaraju profit, zar ne. I ako se nisu glupo i megalomanski zadužili. Odvjetnici, liječnici, ekonomisti, građevinari itd. ne dobivaju otkaze niti im biznisi propadaju. Ima za zavodu za statistiku :)

No, dosta. Odoh.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: porezi, nove kosoricine mjerice te opet novi obracuni placa

Post Postao/la Ameli » 25 tra 2010 21:01

sul. je napisao/la:
Ameli je napisao/la:jedno pitanje sto s nama koji smo sve ulozili u posao, pa vec ako ne i guzicu, ..jbm se za ove sto rastrosno trose mamine kartice..
Takvi se ne trebaju bojati, ako imaju kvalitetan posao za kojim postoji potražnja, i ako njime stvaraju profit, zar ne. I ako se nisu glupo i megalomanski zadužili. Odvjetnici, liječnici, ekonomisti, građevinari itd. ne dobivaju otkaze niti im biznisi propadaju. Ima za zavodu za statistiku :)

No, dosta. Odoh.
e sreco u tom poslu, kvaliteta i postenje ne prolazi, no dobro, optimizam je dobro dosao, mada, iskreno, bez ijednog bankovnog zaduzenja( sve je sanirano), rubimo blizu jako blizu ..ne smijem ni reci.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: porezi, nove kosoricine mjerice te opet novi obracuni placa

Post Postao/la tamara3 » 25 tra 2010 21:57

sul. je napisao/la:Npr. zašto bi država poticala, tj. subvencionirala kupnju i tako precijenjenih, loše građenih stanova? Well, porezi na kupnju stana joj vrijede više nego doprinosi od 1000 radnika, a i ucjene, zaista, građevinske mafije ne treba zanemariti.
Tko dopušta građevinskoj (ili bilo kojoj drugoj) mafiji da uopće postoji? Ako se to sve skupa zna, a zna se, gdje je pravna država? Zašto kosorica ne opali porez njima, na nekretnine koje stoje i ne mogu se prodati jer su nabili nerealne cijene? Ne, jer je lakše uzeti od siromašnih.

Što se svega ostaloga tiče, otkad znam za sebe, a tome ima već prilično dugo, konstantno je nekakva kriza. Ja uopće ne znam, kao i čitava moja generacija, kako izgleda život bez krize.
Odrasla sam u obitelji koja je nekoć pripadala solidnoj srednjoj klasi, onoj koja je tijekom ostvarivanja sna od dvjesta bogatih hrvatskih obitelji najebala u zločinu koji poznajemo pod nazivom privatizacija, kojoj su skresane mirovine i koja je, uostalom, opljačkana, a za to nitko nije odgovarao, niti će.
Onoj koja je štedjela čitav život za stare (ili crne) dane, pa na koncu nije ostalo gotovo ništa. Al dobili smo državu, bana i zastavu te mnogo opijuma za mase.
Da ne nabrajam dalje.

E, to je to g**** koje sad svi kolektivno moramo pojesti i cijena koju moramo platiti, skupa s generacijama koje još nisu ni rođene.

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: porezi, nove kosoricine mjerice te opet novi obracuni placa

Post Postao/la call_me » 25 tra 2010 22:53

bez obzira na dug gradjana, drzavi je funkcija da stvara okvir za sigurnost, blagostanje i profit. OKVIR koji stvara ova drzava, a zna se tko u ovoj rezimu kreira ekonomsku politiku stvara, je izuzetno los za normalno poslovanje time sto porezima koci proizvodnju, time sto DRZAVA produljuje rok isplate bez aprdona i sankcija i ujedno je najveci duznik i kocnicar gospodarskog rasta, time sto ne potice srednji sloj da trosi vec ga opterecuje do jaja, time sto obrtnike i male gospodarstvenike opterecuje do jaja, time sto ne sankcionira korupciju, prvenstveno po pitanju javne nabave gdje nestaju milijarde, time sto se zaduzuje i novac ne ulaze u proizvodnju nego u isplatu kamata i penzija, time sto anprosto ne gospodari javnim dobrom. nema sankcija, nema planiranja, nema volje, nema implementacije. da, vlada jadrankse kosor i jadranka kosoro jeste kriva sto je nesposobna. kao i sva ostala gamad prije nje.
samo cu ilustrirati jednim primjerom: sto je HDZ prvo napravio kad je dosao na vlast? uveo je zakon po kojem ako dovedete poduzece u stecaj nemate nikakvu odgovornost, tj bez ikakvog problema mozete osnovati novo poduzcece i novo poduzece i novo poduzece itd. duznici vam mogu popusit kurac. dakle, legalizirali su neodgovornost.
da, krivi su.
no, potpuno sam sigurna da narod zasluzuje vlast kakvu ima. i ak gradjani nisu odgovorni, kako uopce misliti da su sposobni odabrati odgovornu vlast?

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: porezi, nove kosoricine mjerice te opet novi obracuni placa

Post Postao/la Pi » 26 tra 2010 09:27

Da, lakše je uzeti od "siromašnih," jer ti siromašni često trče pred rudo i dopuštaju održavanje cijena jedne jakne na 600 kn, dok ista u inozemstvu košta 100 kn, a održavaju je tako što je kupuju to toj cijeni, na rate i bez računanja mogu li si to zaista priuštiti.

Isto tako je sa stanovima. Sada se zaista ne isplati uzimati kredit za stan, precijenjeni stanovi stoje - ali evo rješenje, evo pritiska i od "siromašnih" i od građevinara - neka država djelomično subvencionira uzimanje kredita za još uvijek istu cijenu stana. Neka smanji porez, da olakšicu - ali još uvijek ista precijenjena cijena stana, još uvijek ljudi koji se zadužuju da bi ga kupili. Kao da ne postoji nikakvo drugo rješenje stambenog pitanja, nego se zadužiti za stan u Zagrebu. Subvencionirajmo zaduživanje, to tražimo. Kao da svi moramo imati stan i moramo dobiti kredit za isti. Tko dopušta, na kraju? I građani, ali i vlada koju su odabrali da podilazi ovom jadnom načinu bivanja. Kao i banke, koje vide da mogu nasukati budale.

Mjere za pojačanje potrošnje koje spominjete bi funkcionirale u početku krize, davno, još za vrijeme Sanadera - tj. funkcionirale bi za izbjegavanje iste; funkcionirati ne mogu kada je kriza produbljena do mjere kada se samo mogu pokušati krpati rupe i držati fige da ćemo mijenjati navike u budućnosti. I na neku ruku, drago mi je da se tada nije išlo na generiranje 1.51 kn u opticaju od 1 kn ulaganja u Pelješki most - izbjegavanje krize bi nam dugoročno samo još više naštetilo, jer bismo samo nastavili ovaj privid napretka.

Sad smo bar smanjili uzimanje kredita za otprilike 3%, kamo sreće da naprave još psihološkog pritiska pa da se uzima još manje.

2005. prosječni zaposleni građanin Hrvatske je duguje nekoj od banaka ili kartičarskih kuća 50,000 kn; 2006. oko 60,000 kn; 2007. oko 74,000 kn... Dalje niz nastavite sami.

Na rubu pameti.

Da, država treba osigurati okruženje za ugodno poslovanje. Na koji način, ne zna trenutno nitko, pogotovo ne Jadranka Kosor. Još manje Zoran Milanović ili bilo tko drugi iz saborske garniture. U svakom slučaju, podržavam svaki potez koji će otežati kreditiranje. Bilo kakvo. Pogotovo ovakva neodgovorna.

P.S. Nije vam dobro svrstati se kategorički samo u jednu političku opciju i tu slijediti slijepo.
P.P.S. "200 bogatih hrvatskih obitelji" - opijum za mase.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: porezi, nove kosoricine mjerice te opet novi obracuni placa

Post Postao/la Zita » 26 tra 2010 14:04

mozak mi ne radi pa je mozda i bolje da ne pisem nesto al nemrem si pomoc
enivej htjedoh nadodat ono sto je call me vec napisala-drzava je najveci duznik
radi nje propadaju i male ali i ogromne firme
ne zanima ih placanje racuna tebi dok ti istovremeno na taj racun koji si im izdao trebas platit 23%. i to taj mjesec jer ti vrlo azurno posalju opomenu te kamate
dakle ne samo da oni tebi duguju vec im ti placas i 23% i cekas...i cekas....i cekas jebenog Godota
mislim da ljekarne od hzzoa cekaju placanje cca 280 dana, dakle 10 mjeseci posluju iskljucivo iz svog depa a to je period kad ta ljekarna, vlasnik i radnici moraju prezivjet

kad je hdz dosao na vlast placanje je, ako me memorija dobro sluzi, skocilo sa 30 dana na 100!!
pa jebote jedna firma koja ima 5-55 zaposlenih (karikiram) ne moze sponzorirati drzavu, placati radnike, placati svoje poslovanje i robu te jos placati pdv istom tom duzniku i klecat nadajuci se cudu
pa to je bolesno
nema garancije placanja-bandic tipa odluci napravit sesvete sopnica naselje i betonari umjesto par milijuna kaze-jebite se
i oni mogu, kako je vec receno, popusit mu kurac
sto se desilo sa Ingrom? koji zajeb..
ti u ovoj rupi od zemlje mozes otvorit firmu, pokrast sto te volja, ostat duzna, puknut stecaj i sutradan otvorit drugu. nema odgovornosti i duznike zaboli dupe

ovrhe za placenje kurca vrijede jer ovi moroni na trgovackom sudu ne razlikuju svoje dupe od svog lica il jednsotavno neznaju citat pa uz sve to dugovanje ak se odlucis spucat nekom ovrhu prvo platis pa cekas mjesecima i mjesecima dok ti ne odbiju rjesenje jer se duznik zalio za nesto nepostojece pa se ti zalis sudu u nadi da ce ovaj put i citat razlog ovrhe i na kraju-popusis (opet)
jer i ak na kraju uspijes dobit svoju lovu, nakon minimalno 6mj cekanja-moras dizat privatnu tuzbu da dobijes lovu koliko te kostala ta ovrha
tragikomedija

ne moram spominjat da "ovrhe" na dugovanje drzave u ovoj zemlji, sa ovom politikom, mogu biti smjestene iskljucivo u rubriku "zabava" i da mozes sanjat o zateznim kamatama

privatnici su unisteni!
al kompletno i to oni dobri, koji su super zaradjivali i kvalitetno radili! (upravo iz toga sto je njihov kvalitetan rad na kraju bio besplatan. tocnije-osim sto su radili bespla jos su za to i platili drzavi famozni pdv)

jebo cijenu jakne i benetton, to je kikiriki prema dugovanjima drzave
uostalom da je ta drzava pazila na gospodarstvo, radnici tog gospodarstva bi, pa cak i na rate, mogli kupovat i odjecu i aute kako im pase-jer bi imali osigurana radna mjesta i redovni dotok love

i nisu svi zaduzeni radi benettona, djindji i novih mobitela
pa ljudi imaju obitelji, imaju djecu, kupuju pelene, hranu, odjecu, placaju najam, rezije, ostaju bez posla ili rade za minimalan i jasno da su zaduzeni ko grcka
al bankama ti minusi i zaduzenje odgovaraju, dokle god ljudi rade (a mogu radit samo ako se prestane unistavat samo gospodarstvo)!

o privatizaciji, prodaji HTa, Ine, Plive itd bi se mogle pisati knjige pa bolje da sutim
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
smm
Postovi: 60
Pridružen/a: 16 vel 2009 22:56

Re: porezi, nove kosoricine mjerice te opet novi obracuni placa

Post Postao/la smm » 27 tra 2010 09:20

...btw...Zita slažem se s tobom, ali zaboravila si dug Ine prema državi koji je postao "tajna" (vlada je odlučila da je dug Ine prema državi tajni podatak i ne smije ići u javnost) - nevjerojatno ali istinito... :aaaa:

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: porezi, nove kosoricine mjerice te opet novi obracuni placa

Post Postao/la phos » 27 tra 2010 09:21

Zita je napisao/la:na jutarnjem imaju nekakav kalkulator o izracunu nove place nakon 1.7 i opet cu imat 200 kn manju placu prema njemu :shock2:
jel to moguce?!
kao nije dovoljno to sto mi uzima 300kn "haraca" sad jos i to?!
meni jedan od tih onlajn kalkulatora ne izracuna dobro cak ni neto plcu....tak da ne vjerujem dok mi ne zasuska u dzepu.
ako ce imati uopce sta suskati....mozda ce samo zvoniti...
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: porezi, nove kosoricine mjerice te opet novi obracuni placa

Post Postao/la phos » 27 tra 2010 09:25

sul. je napisao/la:

Recimo, mori me užasno... ako nismo u tolikoj krizi, kako Jadranka i tvrdi, onda bi sada potez života bio prebaciti dio novaca u investicijske fondove, u najriskantniju opciju (i to ozbiljno razmatram), a ako u velikoj gabuli jesmo, ostati na životnom i ostalome što država garantira.
da,to i ja planiram i to dio u dionicki i dio u mjesoviti,a onda grupna molitva da sve ne ode kvragu!
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: porezi, nove kosoricine mjerice te opet novi obracuni placa

Post Postao/la Zita » 27 tra 2010 09:41

smm je napisao/la:...btw...Zita slažem se s tobom, ali zaboravila si dug Ine prema državi koji je postao "tajna" (vlada je odlučila da je dug Ine prema državi tajni podatak i ne smije ići u javnost) - nevjerojatno ali istinito... :aaaa:
da, nevjerojatno
i umjesto da taj dug pretvorimo u dionice i preuzmemo vlasnistvo mi smo digli sve 4 (naravno jer nam to pase i mozemo krivit madjare za cijene goriva i ostala sranja i govorit kak eto jadni nemamo pravo glasa)
a o izvorima pitke vode koja je dosla kao free bonus madjarima isto da ne pricam..
Measure of a woman is her sense of humor

Odgovorite