Dvije lezbijke upisane kao mame u rodnom listu

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

donʹt panic
Postovi: 26
Pridružen/a: 12 vel 2010 16:35

Re: Dvije lezbijke upisane kao mame u rodnom listu

Post Postao/la donʹt panic » 25 tra 2010 13:26

Nyx je napisao/la:Iz istog razloga zasto nebi kao lezbijka posvojila djete,nemojte me krivo shvatit ja sam pro choice ali je nazalost svijet jos uvijek okrutan i izopacen.Mislim da ce to dijete unatoc sto ce ga njegove majke voljet imat traume,ne zato jer nesto nije u redu s njima vec sa drustvom od kojeg ce zasigurno dobivat teske udarce cisto zbog cinjenice da ima dvije mame.Nije fer al je tako.
Ovo uopce ne mora bit tocno. Poznajem curu (iz Engleske) koja ima "dvije mame" i kaze da nije nikad imala nekakve posebne neugodnosti, a i odgojena je tak da se zna izborit za sebe. Ona mi nikad nije djelovala nes istraumatizirano zbog toga niti kao da je po necemu zakinuta u zivotu u usporedbi sa djecom strejt roditelja.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Dvije lezbijke upisane kao mame u rodnom listu

Post Postao/la Popeye » 25 tra 2010 22:07

tamara3 je napisao/la: :)
Kad će Hrvatice doživjeti takvo što?
izmedju 2020. i 2025. godine.

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Dvije lezbijke upisane kao mame u rodnom listu

Post Postao/la call_me » 25 tra 2010 22:40

don't panic je napisao/la: Ovo uopce ne mora bit tocno. Poznajem curu (iz Engleske) koja ima "dvije mame" i kaze da nije nikad imala nekakve posebne neugodnosti, a i odgojena je tak da se zna izborit za sebe. Ona mi nikad nije djelovala nes istraumatizirano zbog toga niti kao da je po necemu zakinuta u zivotu u usporedbi sa djecom strejt roditelja.
da...to je kao moment kad ti dekan na dodjeli diploma kaze..."Nije bitno imate li dvoje tate ili dvije mame ili mamu i tatu ili samo jednog roditelja. Bitno je da imate ljubav". kapa dolje engleska! u takvoj zemlji doista nije vazno sta je upisano u rodni list.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Dvije lezbijke upisane kao mame u rodnom listu

Post Postao/la ow » 02 svi 2010 17:34

Nyx je napisao/la: Cuj djete od 5,6,7,8,9 itd se nije bas sposobno nosit sa problemima kao odrasli,niti razumijet neke stvari kolko god pametno bilo.Djeca nisu mali odrasli ljudi.
Cim ti prihvacas neke drustvene norme vec ti netko drugi kroji zivot.Cim ti dobivas obrazovanje(koje je obavezno) vec ti netko kroji zivot,U drustvu se postuju tudja pravila,zovu se zakoni(rade ih drzavnici),ako ih ti ne slijedis onda jbg.Isto tako cim ti dakle prihvatis nekakve norme(npr.bonton)No to je sad jedna druga tema.Cim se rodis drugi ti kroje zivot(nemres kenjat u gace neg moras u pelenu).U biti nemas nikakvu slobodu.Svojim autanjem ti se nisi istrgnula od drustva samo si se svrstala u manjinu.
Dijete koje ima zdravu obitelj prepunu ljubavi unutar koje odgovrni roditelji / roditeljica/e povuku glavnu tezino odgoja izrasti ce u zdravo, veselo i optimisticno mlado bice bez obzira odgajala ga jedna mama, dvije mame, tata i mama ili dva tate.

Ne pricam napamet jer kod kuce imam dokaz u obliku djevojke od 25 godina za ciju su mamu cijelog zivota svi znali ( i iza ledja komentirali) da je lezba. Iako joj u rodnom listu pise ime tate i mame, zenu koja je obiljezila njeno djetinjstvo dozivljavala je i jos uvijek dozivljava kao izuzetno blisku osobu.

Djetetu je najvaznija emocionalna sigurnost i iskrenost untar obitelji i ako to bude imalo sve ostalo ga se uopce nece ozbiljno doticati.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
Nanai
Postovi: 62
Pridružen/a: 20 svi 2007 16:07
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: all around the world

Re: Dvije lezbijke upisane kao mame u rodnom listu

Post Postao/la Nanai » 06 svi 2010 09:25

ow je napisao/la:
Nyx je napisao/la:Dijete koje ima zdravu obitelj prepunu ljubavi unutar koje odgovrni roditelji / roditeljica/e povuku glavnu tezino odgoja izrasti ce u zdravo, veselo i optimisticno mlado bice bez obzira odgajala ga jedna mama, dvije mame, tata i mama ili dva tate.

Djetetu je najvaznija emocionalna sigurnost i iskrenost untar obitelji i ako to bude imalo sve ostalo ga se uopce nece ozbiljno doticati.

Bolje ne bih mogla to napisat! Djete najbolje zna kod koje osobe se osjeca sigurno i voljeno.
:ura:
Every night in my dreams I see you, I feel you,
Love can touch us one time ...

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Dvije lezbijke upisane kao mame u rodnom listu

Post Postao/la komad kruha » 16 svi 2010 19:59

ja ću biti najbolja mama na svijetu, a moja djeca najsretnija djeca na svijetu.

bez obzira što pisalo u rodnom listu.


joj, jedva čekam biti mama :)
kaj te hiče?

Odgovorite