harač- komunalna naknada

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

harač- komunalna naknada

Post Postao/la jabooka » 30 stu 2007 14:27

komunalna naknada poskupljuje za 50 posto
Bandić: Cijene ne dižemo iz hira.


http://www.jutarnji.hr/zagreb/clanak/ar ... ,100084.jl
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
Zbela Lokwa
Postovi: 848
Pridružen/a: 08 lip 2006 09:28

Post Postao/la Zbela Lokwa » 30 stu 2007 14:38

Ma divno... :confused: Komentari čitatelja ispod članka govore puno o tome šta narod misli na tu temu...

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 30 stu 2007 22:13

pljacka. ono sto puk nije u stanju sa svojim malim mozgovima shvatit je da njihova materijalna situacija direktno ovisi o vladi. a vlada je napravila decentralizaciju tako da je uzela pare zagrepcanima, iz njihovih prireza, iz njihovih dzepova i dala nerazvijenim krajevima. umjesto da je recimo smanjila troskove drzave, drzava pljacka gradove i daje drugim gradovima. to se inace zove pljacka. zato je, ma koliko mi to tesko bilo priznat, realno ovo sta bandic radi. osim sto on razbacuje nase pare, cinjenica jest da je sanader opljackao zagreb. i tako mi zivimo u medjusobnim pljackama.
zvir i bestimja.

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 01 pro 2007 13:03

Od nove godine 20% skuplji odvoz smeća, voda i ZET.


Što je sve prošlo s novim GUP-om

1. Podzemne garaže u strogom središtu grada
• mogu se graditi ako investitor pribavi prometnu studiju
• dozvoljena denivelacija kolnika radi ulazno-izlazne rampe

2. Nakon 20 godina mogu se graditi stambeni neboderi
• Uz Savsku, Vukovarsku, Heinzelovu, Držićevu, Radničku i ostale gradske avenije dozvoljena je gradnja poslovnih i stambenih nebodera viših od devet katova

3. Veća katnost u donjogradskim blokovima
• Za 17 donjogradskih blokova potrebno je izraditi DPU, a u pojedinim blokovima, poput onog na Cvjetnom trgu, investitora Tome Horvatinčića, dozvoljena je veća katnost nego prije

4. dozvoljena gradnja poslovno-stambeno-trgovačkih kompleksa umjesto oronulih dvorišta
• Cvjetni trg, Gundulićeva, Varšavska, Trg bana Jelačića, Cesarčeva, Kurelčeva, Frankopanska, Praška, Teslina, Gajeva, Petrinjska

5. Prenamjene zemljišta u stambenu zonu
• Ranžirni kolodvor kod Buzina, Vodocrpilište Stara Loza, Dotrščina, Savski park - Zapad, groblje Kravarići - Završje, zelena zona preko puta Šestinskoga groblja

6. Prenamjene zemljišta u rekreacijsku zonu
• Zemljišta se u rekreacijsku zonu smiju prenamijeniti samo na području dio Mikulića, dalje to nije dozvoljeno

7. U BRP (bruto razvijenu površinu) ulazi kompletna površina balkona, terasa i lođa
• Investitori će, posebice u podsljemenskoj zoni, moći graditi manje kuće jer će im u površinu ulaziti i površina terasa i balkona. (B. B.)



sta znaci ova 7 tocka? da se sve racuna kao cijena stana? znaci automatski je digao cijene stanovima? :o
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 01 pro 2007 15:01

Eto ne znam, ali ja ovo vidim kao zgodnu priliku da se masovno izađe na ulice, dofati bandidosa te ga se umoči u katran i perje.

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Post Postao/la zenia » 01 pro 2007 20:35

Hm sviđa mi se ideja. :D
Ja bih se zabavila i trulim namirnicama tipa rajčica jaja. :lol:
Jedino me muči šta je i to poskupjelo pa nisam sigurna mogu li trošiti na njega :cry:
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 01 pro 2007 21:14

Hajde cure - ukljucite malo mozgove!

Ovaj val poskupljenja koji se sada dogadja je samo pokazatelj da je vlada drzala uzde cijena dok ne prodju izbori. Sad su izbori prosli, i cinjenica tko ce biti na vlasti ne ovisi vise o biracima vec o politickim strankama i zastupnicima, a njih se daleko lakse kupi nego narod.

I da call - ne slazem se da je bandic zagrebacku lovu dao drugima. Da odes kod tih drugih vidjela bi kako je tamo i koliko se u Zagrebu bolje zivi, vise gradi. A i ti drugi pune drzavni proracun. To je u stvari sve krivo postavljeno jer se sva lova (osim lokalnih prihoda a oni su fakat sitnish) sljeva u ministarstvo financija - tj u drzavu, pa onda ona vraca mizerni dio te love lokalcima.
Regionalizacija i decentralizacija je nuznost i jedini nacin da svaka regija moze utjecati na svoju sudbinu i buducnost.
To je kao da ti svoju i laninu cijelu placu pljunes upravitelju zgrade, a on ti vraca onoliko koliko misli da vam je dovoljno za hranu.

Osijek je prije rata bio industrijski najrazvijeniji grad u Yugi ( a ne samo u Cro) i u njemu se jako dobro zivjelo. daleko bolje nego bilo gdje drugdje a Slavonija je vazila za regiju u kojoj nitko ne moze biti gladan.

A gdje su Osijek i Slavonija sad? Razruseni, popljackani, zaostali, izvarani i bez perspektive.

Cak ni Yuga nije bila toliko rigidno centralizirana kako je to Hrvatska od pocetka 90-tih pa do danas. I u Yugi ije daleko vise love ostajalo u lokalnim zajednicama. A financirala se i savezna vlast i kosovo i pi*ka materina. I da, u vezi komunalne: Ja u osijeku za stan od 37 kvadrata placam vec godinama 44.76 kuna naknadu i slivne vode.

Ovdje u stanu od 49 kvadrata placam 33 i nesto. Taman kad poskupi placat cu isto a ovaj stan u ZG je za 12 kvadrata veci.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 02 pro 2007 12:04

samo znam da u gradu u kojem zivim svaki mjesec od place odvojim 18 posto za prirez. nisam prijavljena nigdje drugdje pa da placam manji prirez. od tog prireza i ocekujem nesto. placamo najskuplji parking. nekako i meni smrdi da lova iz ZG ide drugdje. a i vec me pomlalo nervira podbadanje da se u zg. bolje zivi. i zabole me za nerazvijene krajeve. ja zivim u zg i brinem za njega. sto je naknada veca u osijeku i to me briga.
mislim da stanovnike ostalih grdova zabole za zagreb i njihovu naknadu. pa i mene.
800 000 zagrepcana placa prirez za sve ostale stanovnike zagreba. i onda ti isti stanovnici zagreba prozivaju zagrebcane za njihove novce.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 02 pro 2007 12:39

tak nam i treba kad se nikad za nis ne zalimo.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 02 pro 2007 13:34

jabooka31 je napisao/la:nekako i meni smrdi da lova iz ZG ide drugdje.
Moguce - u hercegovinu, kod bandicevih prijatelja, poznanika, gradjevinskoj mafiji, cudnim poduzecima od dva zaposleva ciji su vlasnici studosi - kojima se preko veze namjestaju atraktivne lokacije zemljista i placaju enormne cijene za njihova zemljista, na visestruko ispiranje cijevi u Vrbanima da bi se sanirala kradja tijekom gradnje, na zbrinjavanje stanovnika srusenih ulica - i mogla bih tako nabrajati do sudnjeg dana.

No u svakom slucaju to bi trebalo pitati Bandoglavog, a ne usmjeravati svoje frustre u pravcu decentralizacije i regionalizacije.
Naime, ostale regije ne zele zagrebacku lovu. One zele rasporedjivati svoju lovu sto im je u ovom sustavu uskraceno.

I krajnje je vrijeme da prestanemo nasjedati spackama politicara koji namjerno bacaju kosti medju nas da bi nesmetano oni mogli brslat.

U Osijeku je prirez 13 %al je to isto kao i zagrebackih 18% sitnis u usporedbi sa ostalim davanjima koja svatko od nas daje znajuci to ili ne.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 02 pro 2007 19:08

ma mozemo filozofirat do preksutra! kradu! naprosto se krade, krade bandic i svi ispod njega, kradja je nacin poslovanja i funkcioniranja, mi placamo poreze i prireze, zagreb odvaja gomile para za ono za sto se drzava na nacionionalnoj razini nije sposobna pobrinut jer - vidi vraga - kradu!!!! pokralil su i potrosili vec 10 turistickih sezona unaprijed, naprosto vise ne znaju odakle bi namaknuli pare za sve sto se pokralo i "rodjacki" podijelilo. i, draga moja tamara, hrvati NE izlaze na ulice. izasli su 2x u zadnjih 40 godina. supacki narod supackog mentaliteta. fuj. bljuje mi se od svega toga!

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 02 pro 2007 19:26

ja vam ne govorim o svom misljenju kad govorim kud ide zagrebacka lova sto se naziva decentralizacijom. to je najme cinjenica :o vlada RH je prosle godine donijela odluku da se zagrebu uzme 500 milijuna kuna i raspodjeli po slabije razvijenim regijama RH. sta cete vi o tome mislit je vasa stvar. 2 recenice prije je cinjenica. :o
zvir i bestimja.

Tam F
Postovi: 298
Pridružen/a: 17 sij 2006 20:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: sumrak ili zora

Post Postao/la Tam F » 02 pro 2007 20:55

slabo razvijene regije podržavaju hdz, zagreb ne, da je situacija obrnuta i da je ljevica dobivala provinciju,a desnica metropolu mislite li da bi sanader uzeo tih 500 milja?
mazohist & truba

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 02 pro 2007 20:56

call_me_slut je napisao/la:ja vam ne govorim o svom misljenju kad govorim kud ide zagrebacka lova sto se naziva decentralizacijom. to je najme cinjenica :o vlada RH je prosle godine donijela odluku da se zagrebu uzme 500 milijuna kuna i raspodjeli po slabije razvijenim regijama RH. sta cete vi o tome mislit je vasa stvar. 2 recenice prije je cinjenica. :o
No call te tvoje "cinjenice" ipak nisu prava informacija vec politicarsko "rekla-kazala"

Naime, ne radi se o odluci vec o HDZ-ovskoj izmjeni Zakona o financiranju lokalne uprave i samouprave u kojem je napravljena preraspodjela poreza i postotaka poreza koji se ubiru na podrucju TE lokalne uprave i saMouprave pri cemu je ukinut POSEBNI status gradu Zagrebu i on izjednacen sa drugim gradovima.
Naime prema starom Zakonu svim gradovima i opcinnama je ostajalo 20 % poreza na dobit koji se pobere na njihovom podrucju.
Prema tom istom zakonu gradu Zagrebu je ostajalo 45 % poreza na dobit koja se pobere na njegovom podrucju.
Drugim rijecima siromasni Osijek je financirao drzavu Hrvatsku sa 75 % SVOJIH prihoda od poreza na dobit dok je Zagreb tu istu drzavu financirao sa 50 % svojih prihoda ( 5 % otpadalo je na financiranje zupanija) ili da pojesnostavnim - poduzetnik iz Osijeka koji je platio 100 tisuca kuna poreza na dobit 20 tisuca je dao gradskoj vlasti, 5 tisuca svojoj zupaniji a 75 tisuca hrvatskoj drzavi dok je zagrebacki poduzetnik od istig tolikog poreza 45 tisuca dao gradu, 5 tisuca zupaniji i 50 tisuca drzavi..
Hrvatska je prema tom zakonu bila ko Superhik iz Alan Forda - otimala siromasnima u postotku daleko vise nego sto je otimala bogatima.

Postojale su na svim ostalim porezima slicne razlike al je ova bila najdrasticnija.

Izmjenama Zakona ti postotci su izjednaceni u svim gradovim (ukljucujuci i Zagreb) i pa sada i zagrebacki i osjecki poduzetnik daje isti postotak drzavi (75 %).

Doduse postoje neki drugi porezi koji su iz drzavne blagajne prebaceni u gradove, (porez na neobradjeno zemljiste i porez naneiskoristene poduzetnicke nekretnine) ali njih je dobio Osijek isto kao sto ih je dobio i Zagreb.
Taj Zakon je klinac a ne decentralizacija, jer se prema njemu jos vise love slijeva u drzavnu sparkasu - pa ce ona folko podupirati skole i bolnice sa otprilike 21 % necega sto nitko ne zna sto je i po kojim kriterijima ce se davati. No ta stavka se odnosi kako na Osijek tako i na Zagreb (zanima me samo onda kud ide lova za Zdravstveno osiguranje :o ), a ja osobno brijem da niti nece vidjeti lokalnu samoupravu.

No najvaznije u svemu je ipak to da se gradovi i opcine i dalje financiraju iskljucivo lovom koja je pobrana na NJIHOVOM podrucju a ne u Zagrebu.

A tih 500 milijuna o kojima je kukao Bandoglavi je u stvari samo izjednacavanje postotka koji drzava otima gradovima pri cemu je Zagreb izgubio 16 godisnji povlasteni status.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Tam F
Postovi: 298
Pridružen/a: 17 sij 2006 20:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: sumrak ili zora

Post Postao/la Tam F » 02 pro 2007 20:59

jabooka31 je napisao/la: 7. U BRP (bruto razvijenu površinu) ulazi kompletna površina balkona, terasa i lođa
• Investitori će, posebice u podsljemenskoj zoni, moći graditi manje kuće jer će im u površinu ulaziti i površina terasa i balkona. (B. B.)

sta znaci ova 7 tocka? da se sve racuna kao cijena stana? znaci automatski je digao cijene stanovima? :o
da tako nekako iako je to zbogom pameti! hoće li se i vrt oko kuće uskoro računati kao bruto površina?

jeste li primjetili kako gup ide na ruku bogatima & moćnima?

i za kraj- da lana hrvati ne izlaze na ulice, hrvati izlaze u šoping i kafiće što samo znači da smo oportunistička govna (vidim ja to na poslu svaki dan!)
mazohist & truba

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 03 pro 2007 03:08

ow je napisao/la:
Izmjenama Zakona ti postotci su izjednaceni u svim gradovim (ukljucujuci i Zagreb) i pa sada i zagrebacki i osjecki poduzetnik daje isti postotak drzavi (75 %).

Doduse postoje neki drugi porezi koji su iz drzavne blagajne prebaceni u gradove, (porez na neobradjeno zemljiste i porez naneiskoristene poduzetnicke nekretnine) ali njih je dobio Osijek isto kao sto ih je dobio i Zagreb.
Taj Zakon je klinac a ne decentralizacija, jer se prema njemu jos vise love slijeva u drzavnu sparkasu - pa ce ona folko podupirati skole i bolnice sa otprilike 21 % necega sto nitko ne zna sto je i po kojim kriterijima ce se davati.
my point exactly. jer kuzis sta su napravili? nije se drzava odrekla svoje potrosnje neg je sjebala gradove. po TOJ logici jedni gradovi financiraju druge gradove. vlada samo prelijeva.
zvir i bestimja.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 03 pro 2007 09:22

Ma ne call - ne financiraju jedni gradovi druge.

Zagreb je od uspostave samostalnosti (tj prema starom Zakonu imao povlasten polozaj kao glavni grad i placao je drzavi od svojih lokalnih poreza mannji postotak. Prema starom Zakonu su svi gradovi financirali Zagreb.

Ostali gradovi su placali drzavu isto koliko je sada placaju.

Prema nekoj logici koji se ne osjecamo zagrepcanima to nije bilo fer. Jer je ta drzava zagrepcane kostala manje nego sto je kostala osjecane.

Sada je to izjednaceno i drzava uzima svima jednako i navodno ce davati svima jednako u postotku. Za to davanje sam full skepticna.
Prema starom Zakonu Zagreb je BIO U POVLASTENOM polozaju sto je znacilo da su ostali gradovi i opcine umjesto zagreba financirali drzavu za tu razliku koju su placali vise.

Uzmimo da stanujemo u istoj zgradi, imamo razlicite prihode i kvadraturu i placamo razlicite iznose pricuve. Al je ona u POSTOTKU ista.

Pa ako je po kvadratu stana pricuva ista, na primjer 10 kuna, onda je za stan od 50 kvadrata ona 500,00 a za stan od 100 kvadrata ona je 1000 kuna. Zamisli situaciju da je stanar u stanu od 100 kvadrata u povlastenom polozaju i njegova pricuva nije 10 nego 5 kuna. I za jedan i za drugi stan bi pricuva iznosila 500 kuna. Nisam sigurna koliko je to fer.

Ili da je porez na dohodak na primjer za one koji imaju placu 3000 neto 25% % a za one koji imaju placu 10.000 kuna neto 15 %.

Ovi mali bi u iznosu placali 750 ovaj veliki 1500. Ali se ne moze osporiti cinjenica da mali placaju veci porez nego veliki.

Tu se radilo iskljucivo o cijeni hrvatske drzave koju smo placali prema tom Zakonu. Zagrepcane je ova drzava prema starom zakonu kostala manje nego osjecane.

Decentralizacija bi bila slijedece:

Prihod gradova i opcina su ti i ti porezi.
Drzava svaki grad ili opcinu kosta 15 % od ukupnog prihoda, iz cega ce se financirati drzavna uprava i vojska. Penzije i zdravstvo se financiraju doprinosima. A ostalo gradovi i opcine rasporedjuju sami.
Onda bi svaki grad imao 85 % svojih prihoda i razvijao bi se kako on hoce.
Ovako gradovima ostaje 20 % a ne razvijaju se nikako jer nemaju love ni za najnuznije potrebe.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 03 pro 2007 11:49

hvala bogu da je to izjednaceno. puno ce mi pomoci kod porezne prijave i placanja pozamasnog poreza na kraju godine. u izrazito sam povlastenom polozaju. financiram ja drzavu s pola onoga sta zaradim. svojim radom. gamad. pa kad ih direktno izvadis iz djepa malcice te zabole za te postotke.
ow je napisao/la:Zagrepcane je ova drzava prema starom zakonu kostala manje nego osjecane.
jooooooooooj da. mozda eventualno na papiru.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 03 pro 2007 12:16

Jabuko, razluci grad od drzave.

ti i ja jesmo placale isto, al se 45 % tvoje love trosilo u tvom gradu, dok je mom gradu ostajalo samo 20 % moje love.

Stari zakon je dostupan svima i svi ga mozete vidjeti i vidjeti da je to bilo tako.

Zato zamracim kada vi zagrepcani kazete da se sad vasa lova preusmjerava u druge regije jer to naprosto nije istina.

Cinjenica je da imamo preskupu drzavu, da je lova centralizirana u rukama vlasti.
Na 4.5 milijuna gradjana imamo 157 zastupnika. Rusi na 109 milijuna imaju 450.

Da ne pricam o silnim saborskim mirovinama. Svaki novi saziv sabora za nas znaci skuplja drzava jel ostane pun klinac onih koji potonu iz politike sa sabordkom mirovinum u dzepu.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 03 pro 2007 12:20

ma kuzim ja tebe. ali u konacnici nemam nista od svega toga kao i svi drugi. pa se malcice uzrujam kad mi netko kaze da bolje zivim.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 03 pro 2007 12:44

tek sam sad uocila da ti se na avataru vide sise :oops:

Ako pravilno definiramo uzroke zasto lose zivimo - lakse cemo ih mjenjati.

Dakle ovdje u ZG ne zivi se lose zato jer Osijek hoce regionalizaciju i decentralizaciju - jer ona kad bi se provela vrijedila bi jednako za Osijek i za Zagreb.

A regionalizacija i decentralizacija znaci da se vecina love koja se nametima ubere na odredjeno podrucju na tom podrucju i potrosi.

Jos je prije 50 godina Orwell pisao o velikom bratu. Nas veliki brat se zove Vlada Republike Hrvatske koja pobere sve nofce a onda nazad udjeljuje mrvice preko veze i kak im se digne klinac.

Previse love koncentrirano u rukama 20-tak ljudi.

A od te love mi nemamo pojma koliko je potroseno iz opravdanih razloga a koliko se prelilo u rodijacke dzepove.

I da stvar je ovakva:
Porez na dobit, dohodak, tvrtku i neke beznacajne takse u manjem postotku financiraju lokalnu samoupravu dok ostatak pomaznjava drzava.
PDV od kojeg se pobere vecina love u cijelosti financira drzavu.

Ova drzava je toliko gladna za lovu da zasluzuje da je se vara bezimalo griznje savjesti.

Njemackoj je dosta 14.5 % PDV-a.

Hrvatskoj je i 22 % malo.

NAs problem nisu drugi gradovi ili opcine. Nas problem je halapljiva vreca bez dna koja se zove drzavna uprava.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
crispy
Postovi: 955
Pridružen/a: 02 stu 2005 21:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la crispy » 05 pro 2007 22:11

sve ide gore, ne samo komunalije, nego i hrana. rekli su da ce jaje do nove godine biti 2 kn komad :eek:
... zauvijek promijenilo se sve ... odjednom ti ...
slika

I opet sam oživija imam force se borit
sad živim za taj osjecaj za ljubav izgorit

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 06 pro 2007 01:52

a sta ces. kupovat cemo po jedno. :D
bas si me nasmijala. jebalo te jaje.
nisam znala da si obozavatelj jaja.
najvise volis spremljena na kajganu, oko, meko kuhana, tvrdo kuhana, sirova za bolji glas. :P :D
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Odgovorite