Vesna Pusic spremna za presjenicu!

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

svemirka
Postovi: 49
Pridružen/a: 09 stu 2007 19:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: DE

Vesna Pusic spremna za presjenicu!

Post Postao/la svemirka » 24 srp 2009 19:04

evo citam clanak da ce biti presjednici kandidat,sta mislite o tome?

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Post Postao/la alice » 24 srp 2009 19:11

ja hoću svoju Milanku Opačić....
she's cute! :)
and nice....
ah... ovo je sad bio off, jelda?
sorry

:oops:
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Post Postao/la Pi » 24 srp 2009 19:20

Ne volim Pusićku.

Ne volim je od početka. Onako intuitivno. No kad bolje razmislim, ne volim je jer mi djeluje kao beskralježnjak. Kad god je na TV-u, nisam uspjela uhvatiti niti jedan njezin stav. Ne znam što predstavlja. Kao da priča, priča, i na kraju ne kaže ništa.

Cijeli HNS mi djeluje kao HSS desnice. Adapteri. Stranke koje osvajaju najmanje glasova, ali im je profit poslije izbora daleko najveći po glavi zastupnika.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la far out » 24 srp 2009 23:37

trebali bi imati jednog predstavnika svi ti ljevicari/kvaziljevicari jer ce im se ovako glasovi samo rasuti i opet nece postic nista.

Avatar
Instinct
Postovi: 382
Pridružen/a: 01 srp 2008 11:41
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Saturn
Kontakt:

Post Postao/la Instinct » 25 srp 2009 13:20

Drago mi je zbog toga.
"Najveća mudrost u životu je da čovjek pronađe pravu ludost"

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 25 srp 2009 23:02

sul. je napisao/la:Ne volim Pusićku.

Ne volim je od početka. Onako intuitivno.
yep. ne daj boze da se politicki stavovi stvaraju razumom, kad je tu intuicija...
No kad bolje razmislim, ne volim je jer mi djeluje kao beskralježnjak. Kad god je na TV-u, nisam uspjela uhvatiti niti jedan njezin stav. Ne znam što predstavlja. Kao da priča, priča, i na kraju ne kaže ništa.
ti si valjda jedina osoba u hrvatskoj koja nije uspjela uhvatiti koji su stavovi vesne pusic.
Cijeli HNS mi djeluje kao HSS desnice. Adapteri.
HSS desnice (osim, jel, samog HSS-a) je HSP. HNS bi mogao jedino biti, ako cemo slijediti tvoja politicka "promisljanja", HSS ljevice. no, bar se pokazalo koliko shvacas politiku pa na tvojoj greski ostali mogu nauciti koliko vrijede tvoji (intuitivni?) politicki uvidi.

a sto se same kandidature tice, mislim da ce, nazalost, izgubiti. vrhunac bi mogao biti drugi krug, iako i u to sumnjam. jer sve dok je prosjecni hrvatski glasac kao ova djevojka iznad, nece jedna visokoobrazovana, sposobna i samosvjesna zena poput vesne pusic postati predsjednica republike. da bude jasno, nisam liberal, ali svatko tko je iznad nivoa forresta gumpa moze skuziti da je vesna ousic bolja od hrvatske i hrvatske politike, pa zato i nikada nece pobijediti na izborima. moj glas u prvom krugu ima.

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la far out » 26 srp 2009 11:55

a kako je tocno tvoj problem za koga ce ona glasati?

ako joj je netko antipatican-ima pravo na to.
politicki se stavovi, sta se mene tice, definitivno ne stvaraju samo razumom.

blah, ne znam zasto uopce reagiram na ovo.

swayka
Postovi: 3620
Pridružen/a: 11 stu 2005 13:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: tamo gdje je more i zabava

Post Postao/la swayka » 26 srp 2009 14:43

Popeye je napisao/la:...ali svatko tko je iznad nivoa forresta gumpa moze skuziti da je vesna ousic bolja od hrvatske i hrvatske politike, pa zato i nikada nece pobijediti na izborima. moj glas u prvom krugu ima.
apsolutno se slazem sa popeye... :thumbup:

Plague

Post Postao/la Plague » 26 srp 2009 16:14

Simpaticna zemska :)

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 26 srp 2009 17:53

far out je napisao/la:a kako je tocno tvoj problem za koga ce ona glasati?
a kako je tocno tvoj problem sto sam ja napisao nekom drugom? (slijedim samo tvoj pristup raspravi, cisto da vidimo koliko daleko ttako nesto moze ici...)

p.s.
moj problem nije za koga ce tamo neka lezba glasati (nije ni napisala za koga ce glasati, ja to ne znam niti me zanima), nego koja je "misaoni" proces doveo do toga da nece glasati za vesnu pusic (ili bilo koga drugog)...
ako joj je netko antipatican-ima pravo na to.
kao sto ja onda imam pravo da mi budu antipaticni ljudi koji misle dupetom a ne glavom, zar ne? :) (opet slijedim tvoju argumentaciju, totalno je zabavna, kao kada se djeca brckaju u plicaku, bas osjecam kako je ta nevinost neupucenosti oslobadjajuca, mozes raditi sta god hoces bez pola misli u glavi... yay...)
politicki se stavovi, sta se mene tice, definitivno ne stvaraju samo razumom.
zato HDZ i vlada u ovoj drzavi 15 od njenih 19 godina. da ljudi malo promisle, sigurno ne bi konstantno glasali za one koji ih sustavno pljackaju.
blah, ne znam zasto uopce reagiram na ovo.
i ja se pitam
jer bi mnogo postenije bilo reagirati na totalno besmislenu izjavu kako se ne moze skuziti koji su to politicki stavovi vesne pusic. mislim da nakon franje tudjmana nije bilo politicara/ke u hrvatskoj koji/a je imao/la tako jasne (i njemu, naravno, potpuno suprotne) stavove.
Zadnja izmjena: Popeye, dana/u 26 srp 2009 17:58, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 26 srp 2009 17:54

btw, a sto ti mislis o vesni pusic? to je tema. tvoj prvi post je bio offtopic, neka drugi bude on. :D

Plague

Post Postao/la Plague » 26 srp 2009 18:36

Popeye je napisao/la:
far out je napisao/la:a kako je tocno tvoj problem za koga ce ona glasati?
a kako je tocno tvoj problem sto sam ja napisao nekom drugom? (slijedim samo tvoj pristup raspravi, cisto da vidimo koliko daleko ttako nesto moze ici...)

p.s.
moj problem nije za koga ce tamo neka lezba glasati (nije ni napisala za koga ce glasati, ja to ne znam niti me zanima), nego koja je "misaoni" proces doveo do toga da nece glasati za vesnu pusic (ili bilo koga drugog)...
ako joj je netko antipatican-ima pravo na to.
kao sto ja onda imam pravo da mi budu antipaticni ljudi koji misle dupetom a ne glavom, zar ne? :) (opet slijedim tvoju argumentaciju, totalno je zabavna, kao kada se djeca brckaju u plicaku, bas osjecam kako je ta nevinost neupucenosti oslobadjajuca, mozes raditi sta god hoces bez pola misli u glavi... yay...)
politicki se stavovi, sta se mene tice, definitivno ne stvaraju samo razumom.
zato HDZ i vlada u ovoj drzavi 15 od njenih 19 godina. da ljudi malo promisle, sigurno ne bi konstantno glasali za one koji ih sustavno pljackaju.
blah, ne znam zasto uopce reagiram na ovo.
i ja se pitam
jer bi mnogo postenije bilo reagirati na totalno besmislenu izjavu kako se ne moze skuziti koji su to politicki stavovi vesne pusic. mislim da nakon franje tudjmana nije bilo politicara/ke u hrvatskoj koji/a je imao/la tako jasne (i njemu, naravno, potpuno suprotne) stavove.

:respekt: :respekt:

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Post Postao/la Pi » 26 srp 2009 20:06

Popeye je napisao/la: yep. ne daj boze da se politicki stavovi stvaraju razumom, kad je tu intuicija...

ti si valjda jedina osoba u hrvatskoj koja nije uspjela uhvatiti koji su stavovi vesne pusic.

HSS desnice (osim, jel, samog HSS-a) je HSP. HNS bi mogao jedino biti, ako cemo slijediti tvoja politicka "promisljanja", HSS ljevice. no, bar se pokazalo koliko shvacas politiku pa na tvojoj greski ostali mogu nauciti koliko vrijede tvoji (intuitivni?) politicki uvidi.

a sto se same kandidature tice, mislim da ce, nazalost, izgubiti. vrhunac bi mogao biti drugi krug, iako i u to sumnjam. jer sve dok je prosjecni hrvatski glasac kao ova djevojka iznad, nece jedna visokoobrazovana, sposobna i samosvjesna zena poput vesne pusic postati predsjednica republike. da bude jasno, nisam liberal, ali svatko tko je iznad nivoa forresta gumpa moze skuziti da je vesna ousic bolja od hrvatske i hrvatske politike, pa zato i nikada nece pobijediti na izborima. moj glas u prvom krugu ima.

Nisam došla na ovaj forum vrijeđati se, niti se imam uopće potrebu spuštati na tu razinu. Ako spominješ već "argumentaciju," onda primijeni to naučeno na svom postu - zamijetit ćeš tri ad hominem argumenta u njemu, i jednu varijaciju na ad hominem - toliko o čvrstoći TVOJE argumentacije.

No, to na stranu... Mislim da si pobrkala intuiciju i instinkt. Rekoh da sam intuitivno stvorila takav stav o njoj, a intuicija ovisi i o prethodnom znanju - samo se u ovom slučaju svelo na ono "mislim to, ali nemam vremena promišljati duboko o njoj."

Svatko od nas ima "stavove." Tako i Vesna Pusić. Međutim, nije dovoljno imati stav, treba ga znati i čvrsto argumentirati, obrazložiti - i osim zauzimanja stava, trebalo bi s vremena na vrijeme, osim čistog kritiziranja tuđih stavova i zauzimanja dijametralnog stava, napraviti i nešto KONSTRUKTIVNO. Kao, KONSTRUKTIVNU kritiku. Utemeljenu na statistici, na razumu.

Ništa takvo od nje nisam čula. A slušam.

OK, stavovi Vesne Pusić su slični stavovima stotina tisuća Hrvata, što je tu posebno? Ništa.

Mnogi imaju stavove kao ona, među njima i ja, for that matter, ali jedna primjerice, Marija Lugarić, koja nije ni približno toliko eksponirana, vrijedi puno više od Vesne Pusić. Poslušaj saborske rasprave.

Jedna je od rijetkih koja ustane, prvo izloži statistiku, pa stavi tu statistiku u kontekst, obrazloži je, izvuče zaključak - i logikom bez greške udari po stavovima HDZ-a.

Takvo ništa ne vidjeh od Vesne Pusić. Kao što rekoh, svi imamo stavove, i svačiji stav je donekle ispravan, ali nisu svi "materijal."

Eto, ideološki je bliska SDP-u, koji vjerujem danas preferira većina - ali neće daleko dogurati na izborima, ne zato što je "predobra" za nas, nego zato što mnogo toga ne zna.

Ne želim na čelu države političara koji se ne zna služiti argumentacijom, koji ne razumije statistiku, i koji nema retoriku. To su stvari koje njoj najviše fale. To su stvari kojima se izbori dobivaju.


Dalje, kad sam rekla da je HNS lijevici isto što i HSS desnici - htjela sam reći da uglavnom stvara više štete nego koristi. Nisam mislila na "politički smještaj," nego na ono što UZIMAJU - uglavnom više pomažu suprotnom taboru.

Možeš me nazivati "djevojkom iznad" i smještati u kategoriju neobrazovanih, nesamosvjesnih i nesposobnih, no da sam ja na tvom mjestu, ja bih prije razmislila propuštam li možda nešto. Ako treba, ponovit ću: Propuštaš. Propuštaš da Vesni Pusić fali puno više toga da bi je bilo obrazovan, samosvjestan i sposoban shvatio ozbiljno.

I iako neće o tome puno razmišljati, ljudi koji spadaju u tu kategoriju, svhatit će to intuitivno.

A ako želiš razgovarati o razumu, otvorit ćemo temu o Russellu, Popperu i Dawkinsu. Takve su mi mnogo draže nego teme o "kvazi-razumu."
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 26 srp 2009 22:04

sul. je ovo odlicno argumentirala, beat that!
I mislim da je ovo rijedak primjer konstruktivne i argumentirane rasprave na forumu.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 26 srp 2009 22:41

Hidden_soul je napisao/la:sul. je ovo odlicno argumentirala, beat that!
hvala na poticaju, no namjeravao sam ionako. :D
I mislim da je ovo rijedak primjer konstruktivne i argumentirane rasprave na forumu.

pa nije valjda da vam trebam ja za konstruktivnu i argumentiranu raspravu. :wink:

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 26 srp 2009 23:10

sul. je napisao/la: Nisam došla na ovaj forum vrijeđati se, niti se imam uopće potrebu spuštati na tu razinu.
ako se nisi zeljela vrijedjati, mozda si trebala napisati post koji se ne sastoji iskljucivo od (intuitivnog?) vrijedjanja vesne pusic. pa bi onda uvreda kojoj nanosis sebi samoj vjerojatno bila manja.
Ako spominješ već "argumentaciju," onda primijeni to naučeno na svom postu - zamijetit ćeš tri ad hominem argumenta u njemu, i jednu varijaciju na ad hominem - toliko o čvrstoći TVOJE argumentacije.
argumenti se na prazno i ne iznose. tvoj prvi post nije sadrzavao nista osim intuicije, a moja intuicija je onda na tvoju reagirala tako sto je osjetila da te ne voli. bas kao ti vesnu pusic, jel. pa zasto se onda zalis?
ako ti intuitivno mozes ne voljeti vesnu pusic, mogu i ja tebe, zar ne? :D
No, to na stranu... Mislim da si pobrkala intuiciju i instinkt. Rekoh da sam intuitivno stvorila takav stav o njoj, a intuicija ovisi i o prethodnom znanju - samo se u ovom slučaju svelo na ono "mislim to, ali nemam vremena promišljati duboko o njoj."
1. ja sam dečko. (mozda u medjuvremenu muskarac, nisam siguran ;) )
2. mislim da si pobrkala sto znaci imati (osjetiti) intuiciju i misliti. intuicija se ne misli, ona se osjeca.
Svatko od nas ima "stavove." Tako i Vesna Pusić. Međutim, nije dovoljno imati stav, treba ga znati i čvrsto argumentirati, obrazložiti - i osim zauzimanja stava, trebalo bi s vremena na vrijeme, osim čistog kritiziranja tuđih stavova i zauzimanja dijametralnog stava, napraviti i nešto KONSTRUKTIVNO.
tko je napisao sljedece, imas tri puta pravo pogadjati:
"Kad god je na TV-u, nisam uspjela uhvatiti niti jedan njezin stav. Ne znam što predstavlja."
?

hajde se prvo dogovori sama sa sobom (a poslusaj i sto ti veli intuicija) u vezi toga ima li vesna pusic stavove ili ne. jer u jednom postu tvrdis da ih nema (odnosno, ti ih nisu uspjela "uhvatiti), dok u sljedecem tvrdis da ih ima, ali da smatras da nisu, u konacnici, konstruktivni.

hm, kako li se to zove u raspravi, kada netko u hodu mijenja svoje iskaze, nadajuci se kako ce se to prihvatiti kao ok ponasanje?
Kao, KONSTRUKTIVNU kritiku. Utemeljenu na statistici, na razumu.

Ništa takvo od nje nisam čula. A slušam.
napominjem da kritika, takodjer, moze biti i ideoloske naravi. statistika je pak svakome sluga, ovisi tko je tumaci. o razumu vesne pusic fakat ne bih, presmijesno mi je uopce pricati o tome, kao sto mi se ne da ulaziti u rasprave je li homoseksualnost prirodna ili ne.
Mnogi imaju stavove kao ona, među njima i ja, for that matter, ali jedna primjerice, Marija Lugarić, koja nije ni približno toliko eksponirana, vrijedi puno više od Vesne Pusić. Poslušaj saborske rasprave.

Jedna je od rijetkih koja ustane, prvo izloži statistiku, pa stavi tu statistiku u kontekst, obrazloži je, izvuče zaključak - i logikom bez greške udari po stavovima HDZ-a.
respect mariji lugaric. to je, inace, ona koju je HDZ pred prethodne izbore iskoristio da medju svojim biracima rasiri pricu kako ce SDP ukinuti vjeronauk u skoli. slijedeci tvoje izlaganje, marija lugaric onda nije odlicna politicarka nego najvece dno dna, ista ili gora od vesne pusic (kojom HDZ takodjer redovito "plasi" svoje brojne primitivce).



Ne želim na čelu države političara koji se ne zna služiti argumentacijom, koji ne razumije statistiku, i koji nema retoriku. To su stvari koje njoj najviše fale. To su stvari kojima se izbori dobivaju.
presmijesno. vesna pusic je profesorica na filozofskom, tako da je izvan svake pameti tvrditi da se ne zna sluziti argumentacijom, te da ne razumije statistiku i da nema retoriku. fakat mi nije jasno sto ti uopce podrazumijevas pod retorikom, jer pusic je jedna od najjasnijih retorickarki u hrvatskoj politici.

btw, u hrvatskoj se izbori ne dobivaju na argumentaciji i statistici. presmijesna tvrdnja. molim te demantiraj me ppoznatim predizbornim politickim govorima i kampanjama iz hrvatske suvremene povijesti u kojima su pobjednici poentirali statistickim podacima!

izbori u hrvata dobivaju se na sto praznijoj a napaljenijoj retorici. bas zbog toga pusic i ne prolazi jer ona govori stvari koje - imaju smisla!
Dalje, kad sam rekla da je HNS lijevici isto što i HSS desnici - htjela sam reći da uglavnom stvara više štete nego koristi. Nisam mislila na "politički smještaj," nego na ono što UZIMAJU - uglavnom više pomažu suprotnom taboru.
ukratko, u prvom postu si nesto rekla odnosno htjela reci pa ako u drugom objasnjavas sto si htjela reci onda to i nisi rekla, nego si bila nejasna. da si bila jasna, sigurno ne bi sada ista naknadno objasnjavala. a zasto bi itko na forumu morao znati sto si ti htjela reci ako to nisi rekla?

za konstruktivnu raspravu je jasno izrazavanje vrlo vazna stvar. iz konteksta se mogu izvuci stvari koje su izrecene tako da je to moguce.
Propuštaš da Vesni Pusić fali puno više toga da bi je bilo obrazovan, samosvjestan i sposoban shvatio ozbiljno.
yep, nedostaje joj argumentacija i statistika i retorika. :D
no, kako ni ti nisi pokazala da imas sve od to troje (ma gdje je ta statistika za sada?!), treba li tebe shvatiti ozbiljno? ;)

A ako želiš razgovarati o razumu, otvorit ćemo temu o Russellu, Popperu i Dawkinsu. Takve su mi mnogo draže nego teme o "kvazi-razumu."
ja zelim razgovarati o vesni pusic, sto u ovom topicu i cinim.


p.s.
imenima filozofa, matemaicara i fizicara me inace neces posebno impresionirati, evo mogu i ja malo - spinoza, wittgenstein, einstein, marcuse, severina vučković.

Plague

Post Postao/la Plague » 26 srp 2009 23:14

Hidden_soul je napisao/la:sul. je ovo odlicno argumentirala, beat that!
I mislim da je ovo rijedak primjer konstruktivne i argumentirane rasprave na forumu.
Slazem se.
Pravo osvjezenje :)
Gust mi je citat :inlove:

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Post Postao/la Pi » 27 srp 2009 00:14

Ti znaš stavove Vesne Pusić? Misliš da ih ona argumentira?

Ja bih ih isto htjela malo upoznati, pa te molim da mi pomogneš. Jesi stručnjak ili nisi?


Zanima me:

Koliki udio, prema Vesni Pusić, u hrvatskom proračunu zaslužuje školstvo? Koji su za nju kapitalni projekti u hrvatskom školstvu?
Što misli o stvaranju kurikuluma? Koliki financijski udio oni zaslužuju? Kako sveučilišnih, tako i u osnovnom školstvu. Podržava li rezanje gradiva iz biologije, kemije i fizike za 30%, čime bi se većini smanjilo opće znanje, ali povećala specijalnost? Ili misli da će to dovesti do pada svijesti građana i kasnijih težih posljedica? Smatra li prioritetom državno financiranje znanstvenih istraživanja, ili bi htjela zakon o privatnom financiranju projekata? Smatra li prioritetom edukaciju iz znanosti, tehnologije i matematike prioritetom, nauštrb "socijalnih" predmeta - u srednjem i osnovnom školstvu?

Podržava li sustav koji dijeli svim znanstvenicima po malo novaca za projekte, ili želi sustav u kojemu dobivaju malobrojni, ali mnogo? Koliko bi ona novaca dala za doktorate u inozemstvu, i pod kojim uvjetima? Bi li ona naplaćivala doktorate za one koji ih odrađuju u Hrvatskoj? Koje bi olakšice dala doktorantima, ako ikakve? Koju bi vrstu infrastrukture podržavala i zašto? Koje bi standarde pri reviziji kvalitete programa podržavala, na temelju čega? Smatra li opravdanim pokret za besplatno školstvo, bi li ga ona osigurala i kako? Ako ne, zašto?

Koje bi strateške projekte preventive podržala i u kojoj mjeri?

Kako planira zadržati bilo kojeg mladog stručnjaka u Hrvatskoj nakon što uđemo u EU i padnu administrativne granice koje su ih do sada jedine držale ovdje?

Smatra li Vesna Pusić da život započinje začetkom? Bi li i ona podržavala poučavanje kreacionizma na vjeronauku, ako ne, bi li se usudila ukinuti ga iz kurikuluma? Što misli o eutanaziji? Što misli o abortusu? Smatra li Vesna da su zločini ustaša i partizana jednako monstruozni, jednaki zločini protiv čovječnosti - ako da, zašto ne oda počast i jednim i drugima?

Smatra li hitnim uvođenje spolnog odgoja, čiji program podržava, i ako da/ne - zašto?

Koje je njeno viđenje zdravstvene reforme? Podržava li univerzalno zdravstveno osiguranje? Smatra li prikladnom plaću liječnika, i ako ne, u odnosu na čiju plaću bi se trebala određivati - treba li i dalje biti manja od plaće vozača tramvaja? Kako bi riješila deficit osoblja, koji će se samo povećati ulaskom u EU? Čime bi poboljšala uvjete rada u zdravstvu? Podržava li ove zakone koji u medicini tjeraju "prigovor savjesti" i liječnike da budu blagajnici? Bi li dopustila legalizaciju "alternativnih načina liječenja," i dopustila pokrivanje tih troškova putem HZZO-a? Hoće omogućiti u Hrvatskoj istraživanje matičnih stanica?

Podržava li Pusić dekriminalizaciju i legalizaciju marihuane? Smatra li Pusić da je moral urođen? Što misli o piratstvu i zakonu koji nas obvezuje da pri svakom kupljenom praznom CD-u plaćamo porez koji ide u džep Severini, Hladnom Pivu i ostalim hrvatskim "zvjezdicama"?

Čime bi Vesna poticala gospodarstvo i punila proračun? Smanjivanjem poreza, nediranjem poreza ili povećavanjem poreza - i zašto? Koje bi bile njene mjere za poticanje malog i srednjeg poduzetništva? Kojim bi mjerama ona nadzirala divljanje cijena na tržištu? Na koji bi se način ona obračunala s korupcijom u državnih tvrtkama, korupcijom u akademskim krugovima, korupcijom općenito? Čime bi smanjila vanjski dug? Bi li se usudila ikada više posegnuti u MMF-ovu kasicu? Je li gledala Zeitgeist? Što misli da nije ispravno u Zeitgeistu?

Koja je njena mirovinska politika?

Koji su njeni stavovi o energetskoj politici? Bi li podržavala projekt energetske neovisnosti Hrvatske -ako da, kako? Kojim bi mjerama poticala alternativne izvore energije? Bi li imala m*da, kao Kalifornija, tražiti da udio automobila na alternativni pogon do 2019. mora biti 10%? Koje bi strateške projekte uvela da educira profesionalce za prelazak na "zeleniju" energiju?

Što bi ona učinila da vrati povjerenje u državne službe? Bi li uvodila etički kodeks? Bi li tražila veću transparentnost u financiranju političkih stranki?

Za kraj, liberalna jest, ali bi li se usudila javno reći - ja podržavam gay brak, ja sam ovoga trena spremna proslijediti na proceduru u Sabor zakon koji bi to dopustio? Bi li se usudila reći, ja podržavam gay brak, ja podržavam gay osobe, kao što je to napravila Mirela Holy, a ne govoriti "ja sam pro-ljubav" i sl. parole?


OK, priznajem - to nije sve. Samo mi se neda više. Očekivala sam da ću nakon 10 godina gledanja nje na TV-u znati bar jedan njezin odgovor na ova pitanja, ali ne... Principijelno znam otprilike što bi odgovorila, ali znam da bi svaki njezin stavi bio eteričan i slabo potkrijepljen. Znam što misli o ustašama i partizanima, znam da se predstavlja kao emancipirana žena itd., no dalje od toga ne.

Ako znaš njene odgovore na ova pitanja, onda imaš itekako opravdan razlog glasati za nju.


Eh, sada, reply na tvoj post.

1. Frka oko mog posta dolazi od tvog nerazumijevanja pojma intuicija. Naime, kada kažemo da nešto intuitivno znamo, onda se podrazumijeva da poznajemo koncept, prepoznajemo ga, identificiramo, ali ga ne kategoriziramo. Kužiš? Nije mi se dalo kategorizirati Vesnu Pusić, ali sam cijelo vrijeme vidjela da joj nešto fali, jer sam već prije vidjela taj koncept, i tek sam sad počela o tome razmišljati - i napokon prešla s intuicije na kategorizaciju. Tako naš divni mozak funkcionira, sortiranjem u kategorije. Dakle, intuicija nije nešto bez razuma, ali jest bez prethodne čvrste kontemplacije. Dakle, sebe nisam uvrijedila, ti si krenuo na vrijeđanje bez prethodnog razmišljanja.

2. Isto kao i pod 1). Istina, moj post tada nije sadržavao ništa osim intuicije, ali s obzirom na to da sam ti objasnila intuiciju, to više ne bi trebao biti problem.

3. Objasnih ti - svaka izjava na TV-u nije stav. Svi imamo stavove. Onda te svoje stavove NE POTKRIJEPLJUJE činjenicama. Kraj priče. Nisu kvalitetni stavovi. Ja ne vidim da su ti stavovi bolji od bilo koga s ulice tko lupa kao Marks po diviziji. Jedan političar mora slijediti principe logičke argumentacije, a u njenom slučaju, da bi se smatrali razumnima, moraju uključivati i dosta statistike i analitike - zato ti dadoh primjer Lugarićke, koja to koristi. Vesna Pusić možda ima relativno ispravne izjave, ali ih može objesiti mačku o rep bez ostalih vještina. Djeluje neuvjerljivo i ljigavo.

Ja ne mijenjam stav, ti preusko shvaćaš pojam "stav."

4. Ja nisam rekla ništa slično - da je Marija Lugarić dno dna. Kažem ti, njeni se stavovi debelo podudaraju s Pusićkinim, ali je neusporedivo vještija i uvjerljivija. Ja nikada nisam rekla da su Pusićkine izjave glupe, nego da su NEPOTKRIJEPLJENE. Da joj stavovi ne mogu proći jer ih ne zna izložiti i svode se na puke izjave iz kojih ne možeš vidjeti gdje ona zapravo stoji. Referiram se sada na svoj prvi dio posta - pogledaj koliko pitanja - a odgovora nigdje. Ali priča, priča i priča...

5. Opet se referiram na prvi dio posta. Očito se ne zna služiti ni retorikom ni argumentacijom. Da ti kažem kako su se izbori dobivali na statistici? Time što Sanader zna da je u hHrvatskoj 87% vjernika, pa će naravno ubaciti Boga negdje u govor. Pa onda zna koliko ima branitelja, pa će ubaciti njih u govor. Itd. Love, it's all about stats.

6. Istina, nekad se zaletim, i ne trudim se pojasniti - navikla sam na drugu vrstu razgovora na forumima - u kojima ljudi pročitaju DVA puta prije nego pljunu, i još uz to, vide više od jednoznačnosti.

7. Spominješ razum, ja ti dajem hint o tome gdje moj razum jest, u ovom slučaju, čija filozofska stajališta preferiram - da se ne bi zaletio pa me opet povlačio po kleričkom razumu.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Zita

Post Postao/la Zita » 27 srp 2009 08:40

svakom pametnom dosta...
slika

i popeye-molim te da raspravu drzis na pristojnom nivou. upakirano vrijedanje, sarkazam i spustanje je nepotrebno i nema veze sa temom vec to govori o tebi kao osobi.
ako se nemozes/neznas zadrzat na tom nivou onda nemoj niti odgovarati na temu

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 27 srp 2009 17:21

Vesna je po meni jedna od bistrijih zena u politici. Mozda i nema prevelike sanse, ali to me nece sprijeciti da joj dam svoj glas. :)
bring your mind into my head...

Avatar
zelena žabica
Postovi: 231
Pridružen/a: 31 pro 2006 00:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb...

Post Postao/la zelena žabica » 29 srp 2009 17:58

Jedina osoba koju ja doista cijenim je Vesnica.

Svatko ima pravo na svoje mišljenje. pa i na političko mišljenje.
samo ovo potonje mora biti argumentirano.
Uglavnom, žena je to koja je ranih 90 upozorila u Saboru na postojanje hrvatskih konc logora u bosni... I naravno, bila proglašena notornom luđakinjom. da bi kojih desetak godina posli, vidi čuda, to bila nepobitna činjenica.



Vesnica. Zajeb je što neće dobiti puno glasova, jer ovaj rvacki narod traži nekog planinskog medvjeda sa velikom batinom. Da vodi svoje ovčice.

Većina rvackog naroda je neobrazovana i slijepa, i bojažljiva. zašto bi čovik mora razmišljati svojom glavom kad će doktor teatrologije to učiniti umisto njega. kurcem.

zanimljivo mi je bilo na prošlim parlamentarnim izborima, kada je na hdz-ovom plakatu pisalo dr. ivo.s ., a na hns-ovom samo vesna pusić.. Ne pada joj na pamet pisati dr. i ostale titule.

i nekako mi se prolipšala zadnjih par godina, malo je radila na imidžu....
;)
a i ima onaj glas stroge tete profesorice. to će joj odnijeti puno glasova, ali meni je sexy.
:inlove:
ovdje bi trebalo ići nešto pametno ili duhovito, krajnje misaono i duboko.

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 29 srp 2009 20:23

A jebo vas bog vise, mozete li gledat nekog po stavovima i sposobnostima i vec postignutom, bez da jednom, barem jednom, uspijete ostavit po strani to jel netko sexy, privlacan, zgodan, pojebljiv i slicno?
Nije da je izbor za miss hrvatske vec za predsjednika/predsjednicu.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la sillmarien » 29 srp 2009 21:08

nisam čitala cijeli tred jer nemam vremena. e, ne znam baš puno o politici (još), dakle nikad me do sad nije zanimala. svoj glas ne bih dala apsolutno nikome u hrvatskoj, al pošto moram, najvjerojatnije će to bit glas vesni. i ne toliko zbog nje same već zato što je predstavnica liberalnih demokrata i mislim da bi to moglo biti osvježenje u hrvatskoj političkoj sadašnjosti, tj budućnosti.
ali, kako su većina hrvata ovce, ili velikohrvati ili seljačine, a ostale baš boli briga pobjedit će opet neki hebrang ili slični, isto kao što će najvjerojatnije po defaultu opet birati hdz na sljedećim stranačkim izborima. (valjda se vode za tim- opet će nas pokrast, ali ako je hdz onda ne smeta :roll: )

moje laičko mišljence :D

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 29 srp 2009 23:51

politicki eros je ono sta dobiva izbore. uopce ne treba to podcjenjivati...dapace, to je winning kombinacija...pa kako je sanader dobivao izbore nego zato sta je sarmantan...i kako je mesic pobjedio nego zato kaj je pricao viceve i bio seoski baja?
upravo zato bi sad mogao pobjedit nadan vidosevic...jer je naime sarmantan i ima politicki eros.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 30 srp 2009 09:19

Necu glasati za Vesnu jer je pravo lice pokazala u noci kad je koalicija izgubila izbore 2003

Bila je spremna sluziti se nelegalnim metodama da bi koalicija zadrzala vlast. Time je pokazala da izmedju nje i hadezeovske bagre i nije tolika razlika kako to ona sama voli isticati.
U tim izborima oporba je zadrzala dostojanstvo samo zahvaljujuci Racanu.
Ne vjerujem politicarima koji se zalazu za pravnu drzavu a spremni su sluziti se nelegalnim metodama da bi vlast zadrzali.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

lulu
Postovi: 89
Pridružen/a: 04 svi 2008 11:16

Post Postao/la lulu » 30 srp 2009 15:42

žena koja je tvrdila da je hrvtska počinila agresiju nad srbijom neće dobiti moj glas.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 30 srp 2009 15:58

call_me_slut je napisao/la:upravo zato bi sad mogao pobjedit nadan vidosevic...jer je naime sarmantan i ima politicki eros.
Da, ali ako ne sredi glasnice niš od toga. Jest on oku ugodan, al brate ne mogu si zamisliti da ga slušam godinama, tjera mi suze na oči.

Što se hebranga tiče, mislim da to licemjerno govno nema nikakve šanse za pobjedu, prevruće mi je objašnjavati zašto.

Pusićka je povukla neke poteze koji mi nisu najdraži, tako da još ne znam bih li ili ne bih zaokružila baš njezino ime.

Ustvari, ne dopada mi se nitko, ali svjesna sam važnosti odvlačenja dupeta na glasačko mjesto.

Avatar
Instinct
Postovi: 382
Pridružen/a: 01 srp 2008 11:41
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Saturn
Kontakt:

Post Postao/la Instinct » 19 kol 2009 09:47

lulu je napisao/la:žena koja je tvrdila da je hrvtska počinila agresiju nad srbijom neće dobiti moj glas.
Za tango je potrebno dvoje.
Što se toga tiče niti je Srbija nevina,niti je Hrvatska.
Sa obje strane su postojala dva idiota koji su bezveze zaratili NAROD zbog nekih svojih "htjenja".
Žao mi je što se međusobno nisu poubijali(ti koji su bili na čelu) a ne uključili čitav narod u to.
Ali dobro,to je neka druga tema.

OT: Iako mi je Vesna ok mislim da ne vjerujem više nijednom političaru.
"Najveća mudrost u životu je da čovjek pronađe pravu ludost"

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 19 kol 2009 11:16

lulu je napisao/la:žena koja je tvrdila da je hrvtska počinila agresiju nad srbijom neće dobiti moj glas.
ja moram priznat da se ne sjecam kad je vesna pusic to izjavila.

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 19 kol 2009 11:19

a i takodjer da dodam, znam jako malo ljudi koji citaju programe stranaka ili kandidata, koji se stvarno informiraju o tome sta tko misli napraviti,a da i citaju, uglavnom bi mogli procitati STO ce tko od nasih vrlih politicara napraviti, ali vrlo rijetko mogu procitati i KAKO misle napraviti to o cemu pricaju. mi jesmo u situaciji "birat govno koje manje smrdi" na gotovo svakim nasim izborima. nazalost. iako mislim da neka govna ipak smrde mnogo vise!

Odgovorite