Razvod

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Odgovorite
Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Razvod

Post Postao/la Ameli » 27 ožu 2011 14:54

Razvod
Znam da vas ima dosta, koje se nalazite u teškom razdoblju i da vam nije lako ( osobno znam) pogotovo ako još imate i djecu. Pa problematične muževe, kojima će vjerujem jako teško pasti to što odlazite od njega, a još teže ako dozna da je tomu možda razlog ona ( nije ona , al to je teško objasniti im). Mnogo sreće i nemoj te se sramiti potražiti pomoć ili savjet.
Oni koji mogu pomoć i koji traže nek pošalju pp.

Pitanje:Koliko znate osoba koje su se razvele, kako je na vas utjecalo, jeste ih osuđivali?
Zadnja izmjena: Ameli, dana/u 27 ožu 2011 15:18, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Razvod

Post Postao/la pihach » 27 ožu 2011 17:28

treba vise ovakvih supporting topicsa!

svaka cast ameli :pivo:

uNrEaLL
Postovi: 1125
Pridružen/a: 18 stu 2010 12:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Razvod

Post Postao/la uNrEaLL » 27 ožu 2011 17:54

Znam jednu,i ne osuđujem,jos bolje rijesila se budale.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Razvod

Post Postao/la Zita » 27 ožu 2011 18:18

zasto bi osudjivala :o
ne vidim razlog zasto bi netko bio u vezi/braku ako ih to ne usrecuje. Treba hrabro ici dalje ;)
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: Razvod

Post Postao/la rainbow » 27 ožu 2011 18:38

ne osudujem, ako su osobe sigurne da je to najbolji nacin i da zaista ne mogu niti zele vise biti u tom braku i da ne bjeze u nesto sto bi se moglo nazvati "macak u vreci" (imam jedan takav primjer u okolini di mislim da osoba više "razmislja donjom glavom" i imam dojam da ne gleda dalje od svog prsta, da ne reknem kurca); "olakotna" okolnost je da nema djece upletene u priču; otegotna okolnost je "kršćanska" i društveno nametnuta krivica (neuspjeh i sl)...al jebga, svak se mora nositi sam sa sobom kak najbolje zna i umije..

ono što mene razljuti i rastuži kod nekih takvih stvari jest nedostatak iskrenosti i otvorenosti (što u određenim situacijama možda i nije skroz moguće radi eventualnog nasilja il slično, al to su izvanredne situacije)..zapanji me da možeš živjeti s nekim 15ak godina i ne znati što mu/joj se događa u glavi, što osjeća, što želi...(al da, kuzim da su to sve obrasci koje preslikavamo stoljecima)


jednom mi je neko pričao o tome kako je vrijeme danas jako "ubrzano" i da je normalno da u jednom životnom vijeku "odradiš" više partnera..bo..koćegaznat, al vama koji ste (isrca) osjetili/odlučili da je vrijeme za razvod želim što bezbolniji prelazak na "drugu stranu" :)

Avatar
Rock Faerie
Postovi: 2015
Pridružen/a: 21 pro 2006 15:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: Razvod

Post Postao/la Rock Faerie » 27 ožu 2011 18:42

Ne osuđujem i mišljenja sam da se prvo treba potruditi da brak uspije dati priliku i ne dići lako ruke od braka pogotovo ako u tome postoje i djeca, ali ako se pokaže da to nije to i da je bolje odustati onda je bolje odustati jel lol.
They share a look in silence and everything is understood

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Razvod

Post Postao/la Ameli » 27 ožu 2011 18:50

.zapanji me da možeš živjeti s nekim 15ak godina i ne znati što mu/joj se događa u glavi, što osjeća, što želi...(al da, kuzim da su to sve obrasci koje preslikavamo stoljecima)
da, žalosno mnogo pričamo, a ništa si nismo rekli, a pogotovo upoznali (mada si uvjerenja da sve znaš)
@pihach- Hvala
@Zita - :)
Evo ovako, ukoliko treba nekome savjet soc.radnika ( maloljetna djeca, posredovanje), može se javiti na pp.

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Razvod

Post Postao/la jpeg » 27 ožu 2011 18:53

nemam iskustva, poznam pojedince i njihove price ali ali po meni je to prekretnica, zavrsavanje perioda koji vise ne stima i krecuci u nesto novo, ili, nastavljanje kao i prije te veze. naravno da je drukciji okolis i novonastala djeca ali mislim da se to ne bi trebalo dozivljavat stresnije i da bi tad trebalo mozak ukljuciti vise nego se prepustit emocijama i razmisljanjem da si ka pale odjednom. nisam prosla razvod nego prekid koji mi je izgledao kao razvod kojeg nisam zeljela.
papir ili ne, bilo je jebeno, ali nisam mogla nista.
dok se razvod dogadja neko vrime, imas vremena se privikavat, olaksat, nemam pojma, nije to u jedan dan. ipak je to vremenski duzi period kad se preispitujes i razgovaras sa partnerom stalno o toj mogucnosti, nekako ne prolazis sam nista.
vezu odcjepis i mos nestat, ovo ipak djelis minimalno sa jednom osobom.
i mos ostat frend nekav, i moras ostat frend ako imas dite, ma ako ga i nemas, nekako bila si s tim covikom, poznas ga, glupo mi je da ti je stranac, pa zasto bi i bio ako je normalan.
ma ako se ne rastajes radi zlostavljanja nekakve vrste, mislim da taj termin "razvod" ne treba nosit takvu stigmu.
ka sta ti se zivot izvrnija udajom tako ce ti se preokrenut i slobodom.
meni je i diploma bila šok jer sam skuzila da vise nikom ne pripadam, tako da.. al sve su to lipi šokovi :)

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Razvod

Post Postao/la Ameli » 27 ožu 2011 19:23

ne bi trebalo dozivljavat stresnije i da bi tad trebalo mozak ukljuciti vise nego se prepustit emocijama i razmisljanjem da si ka pale odjednom.
Ma koliko god se trudio, teško je smanjiti emocije. Opet sve ovisi od osobe do osobe.

p.s. voljela bi da ne smatrate da sam sebi otvorila temu i da sad tu cmoljim i privlačim pažnju. moj proces već traje mjesecima i vjerovatno da imam tu potrebu već bi to učinila i mnogo prije.ok. tema je tu, za one koji su tiši i sramežljiviji, a treba im pomoć.
Zadnja izmjena: Ameli, dana/u 28 ožu 2011 12:04, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Re: Razvod

Post Postao/la alice » 27 ožu 2011 20:51

I SUPPORT THE SUPPORT TOPIC !
:)
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Razvod

Post Postao/la jpeg » 28 ožu 2011 00:06

ja bi samo zamolila da ne smanjujes vise taj font jer ce te moje oci zadavit :D ako ne zelis da se nesto procita nemoj ni pisat.
fala :)

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Razvod

Post Postao/la Ameli » 28 ožu 2011 11:53

si na blackberriju? :D
sve vidim, čak i najsitnija :nerd:

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Razvod

Post Postao/la jpeg » 28 ožu 2011 11:56

na necem boljem sam od blekberija koji mi je osobno bezvezarija. nego, ne zelim bit od onih koji nakon takvih slova vise ne moze procitat tablicu na autu sa 5m :) +ne rade mi se vjezbe za vid.
ma daj kvragu samo ne smanjuj font! :D

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Razvod

Post Postao/la Ameli » 28 ožu 2011 12:03

mravac ne radi mi off u temi :jezik:
vi i slova :D

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Razvod

Post Postao/la phos » 28 ožu 2011 12:09

Ameli je napisao/la:
Pitanje:Koliko znate osoba koje su se razvele, kako je na vas utjecalo, jeste ih osuđivali?
ne znam nikoga osobno tko se razveo. samo iz tudih prica.
ali ih znam puno koji bi se htjeli razvesti, ali im financijksa situacija ne dozvoljava.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Razvod

Post Postao/la Ameli » 28 ožu 2011 12:19

Ako postoji sporazumni gdje plaćaš najviše 200kn, zašto bi financije bile problem?

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Razvod

Post Postao/la phos » 28 ožu 2011 12:22

zato jer postoje krediti na stan. recimo da je to jedan primjer.
i nije nuzno da oboje rade... i tak...
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Odgovorite