Život naš svagdašnji

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Odgovorite
Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Život naš svagdašnji

Post Postao/la Afrodita » 26 stu 2011 10:53

Da li ste doista zadovoljne svojim svakodnevnim životom? Da li ste našle svoj unutrašnji mir? Što vas čini sretnima ili nesretnima u stvarnom životu? Da li ste usamljene ili same? Da li ste zadovoljne svojim poslom, ljudima oko sebe? Što bi mijenjale u svom životu?
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Život naš svagdašnji

Post Postao/la JaNNa » 26 stu 2011 11:10

u pravilu jesam! naravno da imam loših dana kad mi svi idu na živce i kad bi mogla naći sto zamjerki i atomima zraka, ali to je život. Nikada sve nije savršeno, uvijek će biti neko područje gdje će štekati malo..
Sretna sam što imam divne ljude oko sebe koji me saslušuju i savjetuju iskreno. Znaju me i opalit po glavi kad previše kukam, pa onda i postanem svjesna koliko sam zapravo DOBRO: zdrava sam, imam krov nad glavom, plaćeni posao koji mi omogućuje da preživim, osobu koja me voli, obitelj koja me uvijek podržava i prijatelje koje ne bi mijenjala ni za što.. Da, život je dobar.. može bolje na nekim poljima, ali DOBRO je! ;)

Avatar
coppa
Postovi: 137
Pridružen/a: 16 stu 2011 15:08
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Kt

Re: Život naš svagdašnji

Post Postao/la coppa » 26 stu 2011 11:44

Pa da, u principu sam zadovoljna svime. Imam sve što mi treba i sve teče nekakvim normalnim putem za sada, uživam u sitnicama i trudim se ne prepuštati se besmislenim stvarima. Zadovoljna sam okolinom, zadovoljna sam poslom i ne postavljam si prevelike ciljeve jer mi je bitno putovanje a ne cilj...... ;)Jedina stvar koju žeim je da me jedna određena osoba primjeti......ili dotakne još jednom. :visi:

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Život naš svagdašnji

Post Postao/la tamara3 » 26 stu 2011 14:13

U prvom redu mijenjala bih posao, odnosno možda čak ne ni sâm posao nego činjenicu da svaki dan moram ići u ured. Radije bih od doma, barem dio vremena. I voljela bih kvalitetnije provoditi slobodno vrijeme, ostalo je okej, da kucnem o drvo.

Avatar
melted_sun
Postovi: 1453
Pridružen/a: 26 lis 2010 20:40
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Život naš svagdašnji

Post Postao/la melted_sun » 26 stu 2011 20:11

trenutno sam u fazi sastavljanja svog života.ne znam niti reć jesam li zadovoljna.mislim da je ok.mislim da će bit bolje kasnije kad sastavim kockice u glavi.trenutno mi treba stanje u kojem nitko ne ovisi o meni, da se obnovim.sretnom me čine stvari ka šta je sunčani dan na livadi, sa ladnom pivom u ruci i u zabavnom društvu.kad neko neočekivan misli na mene..kad je sve ok sa svim odnosima sa bitnijim ljudima, ili onima koji su bili bitni.nesretnom me čini "grudge" koji sam do nedavno nosila u sebi.nisam usamljena, onoliko koliko to ne želim bit.malo usamljenosti je dobro.
neman posao, nego studiram.iako ću uvik reć da nisam zadovoljna sa ovim faksom, mislim da nije baš skroz tako.
ljudima oko sebe sam zadovoljna jer su produkt svakojakih loših/dobrih druženja, eliminacija ..ovih par su pomno odabrani, odlično mi odgovaraju, i nisu teški za moje izmaltretirane živce.
ne znam šta bi mjenjala..mjenjala bi neke loše odluke.

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Život naš svagdašnji

Post Postao/la Fuga » 26 stu 2011 21:46

Afrodita je napisao/la:Da li ste doista zadovoljne svojim svakodnevnim životom? Da li ste našle svoj unutrašnji mir? Što vas čini sretnima ili nesretnima u stvarnom životu? Da li ste usamljene ili same? Da li ste zadovoljne svojim poslom, ljudima oko sebe? Što bi mijenjale u svom životu?
Jesam, zadovoljna sam, iako sam trenutno poprilično nemirna, nije to onaj neki loš nemir, neizvjesnost itd, više se može reći da živim život :D i sviđa mi se, tako da se usuđujem reći da sam odokativno srećna. Usamljena nisam, sama isto tako nisam, mislim da imam čvrstu mrežu oko sebe i to mi je okej, to mi imponira.
Poslom sam isto zadovoljna, napokon od ove godine radim sve ono što mi odgovara, tj. ne radi se više samo zato da bi se preživjelo, dapače, ovaj zadnji kvartal godine mi poprilično plodonosan po pitanju posla. E sad... ljudi oko mene, u većini sam zadovoljna, to su manje-više oni koje sam sama odabrala. Dok oni koji su došli bez pitanja i pozdrava, oni mi ponekad stvaraju mrlje :/ , that's life. :sing:

Avatar
Faith
Postovi: 1750
Pridružen/a: 10 stu 2010 16:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zg

Re: Život naš svagdašnji

Post Postao/la Faith » 26 stu 2011 22:35

zadovoljna jesam, s zivotom, poslom al bi me moglo zdravlje bolje poslužit , ljubav dođe i ode . al za ove dvi godine jako sam zadovoljna i takva cu i ostati , uvjek sa smješkom na licu!
I'm back on track, add to the fact that I never really drive sober.Let's Drink and Play

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: Život naš svagdašnji

Post Postao/la Afrodita » 27 stu 2011 01:52

Ooooo: Da li mozes odgovoriti na pitanja koja si postavila? svidja mi se tema jer zahtijeva istup i dodir cura/zena. nekako je smislena.


Pa nekako bih radije čula prvo vaša razmišljanja i možda naučila kako naći svoj mir.Momentalno mi je vrlo krizno razdoblje ali pokušavam sve što i vi ...neki dani su teži kad se sabere sve što sam doživjela ove dvije godine ..ali da vas ne zamaram svojim privatnim problemima ..svako od nas ima svoje probleme i nismo ovdje da imamo psihološki tretman. Neki dani su lakši.. kao i vi ako se osvrnem imam vrlo dobre kolege s kojima se i privatno družim ..mlade ljude koji se vole zabavljati ali su i vrlo zreli.. svaki od njih me nadopunjava na neki drugi način i sa svakim od njih mogu razgovarati o sličnim ali nekad i različitim stvarima ..nitko od nas nije isti ...drago mi je što svi oni imaju u mene povjerenje i vrlo često poslušaju savjet ali i oni mene iznenade iako su mladi i pomognu mi u nekim mojim nedoumicama. Iako se ne družimo svaki dan uvijek su tu spremni pomoći svako na svoj način. Svoj posao volim i stvarno ga nikad ne bi mijenjala jer doista je lijepo kad neke stvari možeš prenijeti mladima.. naučiti da na svijetu nije najvažnije imati sve petice već postati čovjek ..uvijek nekako više volim one problematične klince jer s njima treba još više raditi i pomoći im da njihov život uspije. Nema ništa ljepše ako šetam ulicom a oni mi priđu pozdrave me, pruže ruku i nekad izgrle a školu su završili možda lani ili predlani .. onda znaš da si bio čovjek a ne samo profesor..Kad mi nekad dođu trenuci sumnje što sam uopće ostvarila u životu ..takvi trenuci mi pokazuju da iako materijalno nemam skoro ništa ..puno su važnije ljudske vrijednosti. Da li sam sama ..nisam imam divno dijete koje me razumije i koje me podržava u svemu ..i kad sam nakon dugih razmišljanja i godina emocionalno lošeg braka odlučila sve to prekinuti i onda je bila uz mene i rekla, djeca su doista nekad vrlo zrela ma koliko bila stara, da je njoj najvažnije da ja budem sretna i da će to sve proći. Njoj sam prvoj rekla kako se osjećam i da nisam sretna sa njezinim tatom i da mi treba nešto drugo u mom životu .. a to je bilo pomalo komično.. ja sam bila sva u strašnom stanju bojeći se da će me možda mrziti jer zbog ipak svojih osobnih razloga uništavam i njoj obitelj ali ona je rekla da je sve skužila jer je vidjela kakve filmove gledam.. nikad mi nije u životu nešto tako laknulo. Usamljena jesam .. nakon 15 godina života s nekim pomalo zaboravite kako je to biti sam iako je nekad i nažalost danas vrlo često zbog vrlo stresnog i ubrzanog života čovjek i u zajednici s nekim vrlo često usamljen ...nakon godina zajedničkog života vrlo često ljudi zaborave pokazati da im je još uvijek stalo do te drage osobe s kojom žive. Ne znači da vas druga osoba može riješiti vaše usamljenosti ..ipak morate riješiti i neke stvari sami sa sobom.. ali sigurno je ljepše kad vas neko zagrli i pošalje poruku i osjetite da misli na vas .. nisu uvijek prijatelji dovoljni. Teško mi pada sve više što moram skrivati tko sam ..kad čujem nek neugodne i bezobrazne primjedbe na račun gay ljudi dođe mi da viknem i da ..ah ... ali nažalost neki će možda reći da sam licemjerna ..zbog svog posla i svog djeteta ipak to moram zadržati za sebe .. jer moj osobni život i s kim sam u krevetu sigurno nije tuđa briga ..a ne bih željela da moje dijete bude izloženo ovoj našoj još uvijek vrlo homofobičnoj zajednici. Ali uvijek postoje i tu iznenađenja ... neka djeca su vrlo tolerantna i kad god mogu nastojim s njima razgovarati o svakakvim temama ... nema dugo smo pričali o San Franciscu i njegovim turističkim atrakcijama i spomenula sam im ulicu Castro i zašto je ljudi posjećuju i što se tamo svake godine održava..na završetku sata spremala sam se izaći iz razreda ..jedna djevojka je pitala što sam rekla za tu ulicu i ponovila sam joj našto je ona rekla ako bude išla u S.F. da onda zna koju će ulicu posjetiti .. velik dio nas barem moja generacija, sigurno nije mogao naći kod svojih profesora podršku... Prošle godine tako je jedan dječak spomenuo kako ima prijateljicu koja je transrodna osoba i djeca su sasvim dobro reagirala .. Mislim da stvarno trebamo jako raditi sa svim tim mladim ljudima pa Hrvatska neće biti ovakva homofobična i netolerantna. Sretnom me čine male stvari jer danas živjeti sam sa djetetom i čekati da sud riješi pitanje alimentacije je dugotrajan proces i zadovoljavam se sa sitnicama ..kako neko reče divan sunčan dan ..vožnja sa biciklom.. kavica sa prijateljima.. gledanje filma sa mojim djetetom i zajednički smijeh to je to. Ali nije uvijek baš sve savršeno a kome je..nekad iz teških trenutaka izađemo jači a nekad i ne . Da ovo ne bi ispala moja tužna životna priča i gnjavaža.. Smisleno ..hvala oooo ..volim kad se ovdje zafrkavamo.. to mi nekad uljepšava život...nekad ljudi kroz zafrkanciju možda steknu i krivu sliku osobi ..možda ispadne neozbiljna ...ali čemu plakati o svojoj teškoj sudbi ..gle svako ima dovoljno svojih sranja.. nekako sam željela vidjeti onu realniju sliku svih nas. A osim toga nekako razbiti sliku koji većina ljudi ima o nama kao marginalcima, poremećenima, onima koje još nisu našle pravog koji bi ih preusmjerio , koje imaju velikih psihičkih problema ili trauma iz djetinjstva pa su zato lezbače ... kao bi ti "fini " ljudi rekli.. Trebalo bi ove naše priče sabrati i izdati u književnom obliku da vide kako smo sve mi samo normalne žene koje vole žene zato što tako žele a ne zbog nekih drugih razloga. Malo me je potaknula i onaj post tamare što napisati na zidu. Možda i ona iz ovih naših priča i sama nađe neki slogan - SVI SMO MI ISTI KOG KOD VOLJELI A OSTALI TO TREBAJU RAZUMJETI I PRIHVATITI. Hvala što ste odgovorile na ova moje pitanje i nadam se da će se i druge pridružiti. Samo bih još htjela reći da se doista osjećam ugodno i dobro ovdje sa vama. Thx još jednom :srce:
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Život naš svagdašnji

Post Postao/la slapa » 27 stu 2011 10:11

afro ma ti si legendica naša :pivo:

ot. svojim sam životom u zadnje vrijeme prilično zadovoljna. samo mi još jedan slatki davež fali da me nekad gnjavi i grli i to svašta nešto :plazi2:
i da se nekako natjeram biti malo manje lijena s vremena na vrijeme...
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: Život naš svagdašnji

Post Postao/la Afrodita » 27 stu 2011 10:47

Hvala šlapice moja :srce: ..naći ćemo mi te naše romantične dušice vjeruj mi one su tu iza vugla i čekaju nas :)
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Re: Život naš svagdašnji

Post Postao/la roadkill » 27 stu 2011 12:11

generalno sam zadovoljna zivotom. sve te neke osnovne stvari sam poslozila. tocnije bi bilo reci da su se same nekako poslozile, spontano, uz nesto moje intervencije. :D posao stima, ne mogu reci da sam zaljubljena u njega, ali cijenim to sto mi omogucava - stabilne prihode i dosta slobodnog vremena za zujanje. ja jako volim i cijenim prazan hod. :) osjecaj da nista ne stoji iza mene, manjak obaveza i generalno osjecaj da vrijeme mogu iskoristiti kako zelim, ako mi eto, dodje. :D
odnosi s ljudima (obitelj, prijatelji, kolege) su takodjer u redu. u zadnjih pola godine - godinu sam upoznala hrpu ljudi (imala sam nekakav zaokret u glavi, bila sam jako zatvorena). nekolicina mi je tako ugodno odzvonila da je to cudo i sretna sam sto ih znam. ne mogu izdvojiti nikoga ko mi ide na zivce, ne osjecam ni trzavice. sve se oko mene odvija nekako mirno i lagano i jako sam sretna zbog toga jer nisam tip osobe koji podnosi kaos i sva se pogubim u promjenama (ne moraju cak biti ni velike).
bring your mind into my head...

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: Život naš svagdašnji

Post Postao/la Afrodita » 29 stu 2011 01:01

U pravu si Ooooo ja to pokušavam sa djecom .. učiti ih da smo svi jednaki i čak kad u razredu nailazim na grube riječi i ja se stvarno dobro osjećam tu i u društvu sa ženama. Znam da bih bila vjerojatno sretnija da mogu neke stvari otvoreno reći... Baš kao i ti u svojoj struci se susrećem s temama koje govore o ovom nažalost muškom svijetu i vrlo obespravljenim ženama i vjeruj mi pokušavam naučiti buduće generacije i žena i muškaraca ..naravno koliko je to moguće da su i žene i muškarci jednaki i imaju ista prava..evo baš ovih dana su imali zadaće o problemima nerazvijenih (prostitucija, trgovina ženama djecom, spolno sakaćenje u Africi) ..lani smo imali predavanja po razredima.. čak bili i na našoj lokalnoj Radio Mrežnici .. već dugo vremena kao i ti mislim da žene više moraju voditi brigu same o sebi.. ne popuštati raznim nasilnicima i nekad sam i ja jako bijesna kad gledam što se radi u svijetu ..ali svi možemo pridonijeti boljem razumijevanju i položaju žene ... nekako iako većina onih oko mene na mom poslu ne zna o meni.. ja se doista iz dana u dan osjećam slobodnije ..ova komunikacija na Crolu mi daje neku sigurnost i zato se slažem sa Tamarom treba osim zafrkancije i ozbiljnosti ovdje ..mislim da smo definitivno zajedno jače ..nekako je lakše kad imaš podršku i napraviti neke stvari... kad se sjetim sebe prije možda godinu dana ..skroz izgubljena , bez ikakve nade da će se nešto promijeniti ili da ću doista naći to što tražim.. žene su doista divna bića i one su te koje stvaraju svijet ..i treba ih poštivati i voljeti ..
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Život naš svagdašnji

Post Postao/la Kroacija » 29 stu 2011 02:56

zadovoljna sam. posao je u pogonu, gradim polako karijeru i to mi je trenutno dosta bitno. usavrsavam se i putujem. zadovoljna sam drustvom koje me okruzuje i predivnom curom u kojoj nalazim sve sto mi treba. na poslu i opcenito upoznajem sve vise novih ljudi i stvaram bitne veze u splitu i zagrebu. jedino me pere zivot sa starcima za sada jer sam prikovana zbog posla, ali iduce godine cu konacno i za taj zagreb, gdje mi je gotovo 80% prijatelja. sto bih mijenjala jos? mozda neke vlastite poglede na neke stvari i postupke, poradila malo na svojoj tastini, egu i slicnim pizdarijama.

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: Život naš svagdašnji

Post Postao/la samo ja » 29 stu 2011 15:36

Afrodita je napisao/la:Da li ste doista zadovoljne svojim svakodnevnim životom? Da li ste našle svoj unutrašnji mir? Što vas čini sretnima ili nesretnima u stvarnom životu? Da li ste usamljene ili same? Da li ste zadovoljne svojim poslom, ljudima oko sebe? Što bi mijenjale u svom životu?
Zadovoljna sam sobom, načinom na koji živim svoj život, izborom tako i odlukama... nisam usamljena, oko mene su uik prijatelji koje volim. Posao trenutno nemam, kada ga nađem sjest će i neke druge stvari na mjesto, trudim se ne zamarati se time previše, ali svakodnevno radim na tome da se to promjeni...

Plague

Re: Život naš svagdašnji

Post Postao/la Plague » 30 stu 2011 04:04

ne mogu reć da sam nešto ludo zadovoljna. prvenstveno jer sam zaribala faks zbog vlastite lijenosti. to mi je najveća greška koju sam mogla napravit i valjda jedini pravi problem koji imam, ali zadovoljava me pomisao da sredinom sljedeće godine nastavljam s akademskim životom. ostala polja su na mjestu. možda mi malo fale frendovi koje sam stekla kroz tri godine života u zagrebu, ali bar znam da oni nigdje ne idu. doduše, imam previše slobodnog vremena i to me pomalo izluđuje u zadnje vrijeme. nikad nisam mislila da će mi dosadit nedostatak obaveza.

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Život naš svagdašnji

Post Postao/la Pi » 01 pro 2011 21:04

Čini se da je većina ovdje u braku i preko 75 godina starosti :D

http://www.guardian.co.uk/news/datablog ... id-cameron
Whatever makes you happy
Whatever you want

Odgovorite