butch women

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
1962
Postovi: 124
Pridružen/a: 18 ožu 2008 22:40
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la 1962 » 28 kol 2009 13:41

Dyke više nije sinonim za butch. Nekad je bio. Danas se koristi općenito za lezbijke.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Post Postao/la Bash » 28 kol 2009 13:44

Pa jest, to je androgini izgled, ali njega može imat i strejt djeva. Podjela buć i fem je samo za lezbe valjda pa su tu podkategorije - andro, tomboj, soft, kuracpalac izraza šta san danas saznala na netu
Who cares? Stavite sliku izgleda žena na koje se palite ako se ne slažete oko terminologije.

I'd hit that :inlove:

Zita

Post Postao/la Zita » 28 kol 2009 15:25

opce ne razlikujem sve te podjele jer mi se cini kako svako malo izadje neka nova i to samo iz razloga sto je to IN
butch, dyke itd...
voljela bi vidjeti mrsave, dugokose butch zene koje nisu na motoru, imaju zube i nisu istetovirane
postoje li uopce?
i tu ne mislim na androgen izgled te odrasle zene koje su negdje zapele u fizickom sazrijevanju

Plague

Post Postao/la Plague » 28 kol 2009 16:01

Bash je napisao/la: I'd hit that :inlove:
E i ja bi! :D

didi
Postovi: 50
Pridružen/a: 27 srp 2009 18:37
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Post Postao/la didi » 28 kol 2009 16:24

jedno pitanje..ja još nova u svim tim pojmovima,podjelama..

svaka cura koja ima kratku kosu je butch il kaj? :?

Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la sillmarien » 28 kol 2009 17:40

PicajzLa je napisao/la:
Bash je napisao/la: I'd hit that :inlove:
E i ja bi! :D
freja nije butch :o al ok. i kod mene pali ;)

Avatar
filomena
Postovi: 1481
Pridružen/a: 06 kol 2007 21:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Koga uopće boli kurac?

Post Postao/la filomena » 28 kol 2009 20:08

PlayToy je napisao/la:ja sam samo došla povratit na ovu zadnju sliku. ispričavam se. :roll:

:puke:
Također. :puke:
Grozna je.
''Sve su životinje jednake, ali neke životinje su jednakije od drugih.''

Avatar
fajtericaa
Postovi: 913
Pridružen/a: 01 tra 2007 07:46
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la fajtericaa » 28 kol 2009 21:00

didi je napisao/la:jedno pitanje..ja još nova u svim tim pojmovima,podjelama..

svaka cura koja ima kratku kosu je butch il kaj? :?
odlicno pitanje. ja nisam bas nova,pa se i meni cini da to nisu jasno postavljene definicije.
po meni je butch definicija za one zene koje su bas onak,ko kamijondžije.
uglavnom ih zamisljam kao zene kasnih 40-ih,kratke kose,lahanih brkova i gustih obrva... bez prednjeg zuba,au toj rupi naravno drze cigaru. tak nes :D

mislim da je predrasuda oko butch cura uzasno glupa.
evo recimo mene pale zene poput Pink :inlove:
i po meni je itko tko kaze da je ona butch ritard i nemamo kaj razgovarat.
znaci pricam o Pink s rascupanom kosom,tetovazama,pirsevima, nekim sirim hlacama i polurazdrapanoj kosuljici :inlove:
a sam opis te iste Pink zvuci prilicno "butch" makar evo,ja u njoj ne vidim nista butch

opcenito vise volim andro,tomboy i sta ja znam kak se to vise zove,al moram rec da me kod izgleda najvise privlaci lice.
dakle znam femi cura koje nebi dirala u zivotu svome,a i sto tako postoje prekrasne (evo ja sam zivi primjer :D ) kratkokose,slampave, cudno obucene i cudno hodajuce cure.

tako da... ja najvise volim lijepe zene :D
nije bitno dali je butch ili fem ili domina ili tomboy ili sta ja znam, samo mi mora bit lijepa i imat ono nesto


i za dinamo mora navijat,al to je neupitno :D :D :D

didi
Postovi: 50
Pridružen/a: 27 srp 2009 18:37
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Post Postao/la didi » 28 kol 2009 21:45

ah Pink :inlove:

ja i moja kratka friska..ah,da ne govorim o bezbroj glupih situacija..
dečkima je to običn bio problem.. :roll:

sad će me i tu odma u butch svrstat :?

a ovo andro,tomboy..neam blage..moram još učit :D

ugl,volim ono kaj mi oku i srcu odgovara..
neam još neki definirani tip

1962
Postovi: 124
Pridružen/a: 18 ožu 2008 22:40
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la 1962 » 28 kol 2009 23:39

Kad se za neku ženu kaže da je butch hoće se reći da je svojim ponašanjem i izgledom bliže stereotipnom muškarcu. Netko će to reći za curu/ženu kratke kose u uniseks odjeći - po mom mišljenu to je samo jedan od načina da lezbijka drugima lezbijkama signalizira svoju pripadnost, ne i znak da je netko butch.

Općenito se smatra da su butch žene one koje su ne samo izgledom nego i karakterom slične muškarcima: one su agresivnije i dominantnije u vezi, kavalirskog ponašanja, ne pokazuju presviše emocija (bar ne u javnosti), macho tipovi. Moguće da i u seksu vole igrati, uslovno govoreći "mušku ulogu", žele raditi sve da zadovolje svoje žene i ne vole da se njih previše dira.
Stvari su komplicirane, jer iako butch može podsjećati na muškarca ona nije muškarac. Žene kojima se sviđaju one s naglašenijim "muškim" karakteristikama ipak se prvenstveno zaljubljuju u ženu, kakva god da je. Drugim riječima, butch-femme odnos nije tek jednostavno kopiranje muško-ženskog odnosa. Da stvari budu kompliciranije nisu rijetkost ni butch-butch, kao ni femme-femme veze.

Što više razmišljam o tome sve manje smisla ima ikakva podjela. Na kraju se sve svodi na pitanje ukusa.
Butch žene me ne privlače, ali ako bih morala birati radije bih butch nego bitch.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 28 kol 2009 23:49

d_van je napisao/la:one su agresivnije i dominantnije u vezi, kavalirskog ponašanja, ne pokazuju presviše emocija (bar ne u javnosti), macho tipovi. Moguće da i u seksu vole igrati, uslovno govoreći "mušku ulogu", žele raditi sve da zadovolje svoje žene i ne vole da se njih previše dira.


:inlove:

Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la sillmarien » 29 kol 2009 00:12

invalid_user je napisao/la:
d_van je napisao/la:one su agresivnije i dominantnije u vezi, kavalirskog ponašanja, ne pokazuju presviše emocija (bar ne u javnosti), macho tipovi. Moguće da i u seksu vole igrati, uslovno govoreći "mušku ulogu", žele raditi sve da zadovolje svoje žene i ne vole da se njih previše dira.


:inlove:
dada sve je to super, osim ovog zadnjeg. i prvog :o

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 29 kol 2009 01:03

kako kome :D

Zita

Post Postao/la Zita » 29 kol 2009 09:28

yap
na kraju se sve svede na sex

1962
Postovi: 124
Pridružen/a: 18 ožu 2008 22:40
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la 1962 » 29 kol 2009 09:31

Zaboravila sam napomenuti da uz opis najbolje odgovaraju ilustracije koje je tamara3 priložila. Ako volite manje celulita samo ih zamislite mršavijima i to vam je to.

A za sve one koje sanjaju o tome da postanu butch evo i jedna pjesmica, nešto manje od 4MB, na engleskom i njemačkom jeziku:
http://blogfiles.wfmu.org/LG/Les_Reines ... _Butch.mp3
Les Reines Prochaines are an all-women multilingual feminist band from Switzerland... Why it is better to be a butch than a femme. Features the great lines (in German) "Even Dvorak started as a butcher" and "I am so looking forward to my first sheep"

ovaya
Postovi: 29
Pridružen/a: 16 stu 2008 21:37

Post Postao/la ovaya » 29 kol 2009 10:05

d_van je napisao/la:Kad se za neku ženu kaže da je butch hoće se reći da je svojim ponašanjem i izgledom bliže stereotipnom muškarcu. Netko će to reći za curu/ženu kratke kose u uniseks odjeći - po mom mišljenu to je samo jedan od načina da lezbijka drugima lezbijkama signalizira svoju pripadnost, ne i znak da je netko butch.

Općenito se smatra da su butch žene one koje su ne samo izgledom nego i karakterom slične muškarcima: one su agresivnije i dominantnije u vezi, kavalirskog ponašanja, ne pokazuju presviše emocija (bar ne u javnosti), macho tipovi. Moguće da i u seksu vole igrati, uslovno govoreći "mušku ulogu", žele raditi sve da zadovolje svoje žene i ne vole da se njih previše dira.
Stvari su komplicirane, jer iako butch može podsjećati na muškarca ona nije muškarac. Žene kojima se sviđaju one s naglašenijim "muškim" karakteristikama ipak se prvenstveno zaljubljuju u ženu, kakva god da je. Drugim riječima, butch-femme odnos nije tek jednostavno kopiranje muško-ženskog odnosa. Da stvari budu kompliciranije nisu rijetkost ni butch-butch, kao ni femme-femme veze.

Što više razmišljam o tome sve manje smisla ima ikakva podjela. Na kraju se sve svodi na pitanje ukusa.
Butch žene me ne privlače, ali ako bih morala birati radije bih butch nego bitch.
:respekt:

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 29 kol 2009 11:15

Zita je napisao/la:yap
na kraju se sve svede na sex
:D slazem se..

Zita

Post Postao/la Zita » 29 kol 2009 11:21

nemoj pomisliti da se slazem sa takvim nacinom razmisljanja i da to odobravam ccc

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 29 kol 2009 11:52

Zita je napisao/la:nemoj pomisliti da se slazem sa takvim nacinom razmisljanja i da to odobravam ccc
..nisan to nit mislila ccc :o

Avatar
Cirrocco
Postovi: 406
Pridružen/a: 11 vel 2008 20:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: srtangers world, looking for home..

Post Postao/la Cirrocco » 29 kol 2009 13:22

uff.. najradije bi vam stavila svoju sliku pa da napokon saznam sta sam ja :D

nego, a ono, svidjaju mi se cure koje nisu nesto ekstra sminkerica, tj. one koje stavljaju sminku diskretno u situacijama kada prilika to iziskuje.. kao..
ne volim velike grudi.. i ne patim na odjevne kombinacije koje ukljucuju stikle, hrpu nakita i slicno..

u biti.. svidjaju mi se cure manjeg opsega s normalni stilom vezanim uz situaciju u kojoj se nalaze.. s izgradjenim svojim stilom koji nose i znaju nosit..
zbog glazbe koju slusam uglavnom upoznajem one stilski obiljezene kao rockerica or so..

i jedno pitanje, cega su obiljezje tetovaze, kratka kosa i pirs? :D
The meaning of life is not ending up dead with well preserved body but sliding in your grave sidewards worn out, out of breath and screaming: "holy shit what an ride!!!"

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 29 kol 2009 13:23

Sklonosti tetovažama, kratkoj kosi i pirsu :o?

Avatar
Cirrocco
Postovi: 406
Pridružen/a: 11 vel 2008 20:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: srtangers world, looking for home..

Post Postao/la Cirrocco » 29 kol 2009 13:27

tamara3 je napisao/la:Sklonosti tetovažama, kratkoj kosi i pirsu :o?
pa stoga cemu onda kategoritiranje inih u butch opis? :o
The meaning of life is not ending up dead with well preserved body but sliding in your grave sidewards worn out, out of breath and screaming: "holy shit what an ride!!!"

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 29 kol 2009 13:37

tamara3 je napisao/la:Sklonosti tetovažama, kratkoj kosi i pirsu :o?
..imas sklonost tam3 :roftl:
ee a jedno pitanje ovo "kalupiranje", odnosi se samo na lez ili opcenito, blesavo pitanje, ka i "kalupi" :D

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 29 kol 2009 13:47

Cirrocco je napisao/la:
tamara3 je napisao/la:Sklonosti tetovažama, kratkoj kosi i pirsu :o?
pa stoga cemu onda kategoritiranje inih u butch opis? :o
Ja nisam ništa kategorizirala, samo sam zaključila da voliš kratke frizeve, pirs i tetovaže :). Update: nisam ni znala da ima toliko kategorija zbeladi.

Zita

Post Postao/la Zita » 29 kol 2009 14:11

brate mili...vise kategorija lezbi nego sto ima samih lezbi

i da-neka je vec pitala...sto je sa onim butch strejtericama?

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 29 kol 2009 15:14

Zita je napisao/la:brate mili...vise kategorija lezbi nego sto ima samih lezbi

i da-neka je vec pitala...sto je sa onim butch strejtericama?
..da nije po onoj: guzu ti ljubim.. :D , al zbilja..zapravo Zita, u njihovon drustvu, takve kategorizacije nisan ni cula :o ..evo ja san Bipsic, po novonastaloj kategorizaciji u lez-svijetu( ne po tam3 :D )..ja san Buch :o , nemam pirsinge, al iman kratku kosu, nisan ravna, iman trojku, i mali skembic lajk "trbusne plesacice", nosin uske maje, ponekad stikle, ponekad tene, ponekad sako, ponekad obicnu jaknu, al sve da bude lezerno, ne pratim modu, sminka me, ubija, ka i samo cupanje obrva, al to cinim..JA SAN BUTCH!!!! :o :confused:

Zita

Post Postao/la Zita » 29 kol 2009 17:19

meni je to prije stanje uma al kak se ko oce definirat-neka to i radi

apropo one tamarine "zbeladi" moram priznat kako sam to procitala "teladi" :D:D:D:D

afrathevamp

Post Postao/la afrathevamp » 29 kol 2009 17:48

Po ovome mene ipak privlače butch cure,ali SOFT BUTCH cure.Ok kratka kosa,ako ima tetovaže, pirseve (po mogućnosti na jeziku) i boyish stil oblačenja. Ali mora od prve biti očito da je žensko.
To vljda razlikuje soft butch i butch.
Šta je andro i tomboy-pojma nemam :? možda su to istoznačnice za soft butch?

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 29 kol 2009 18:49

afrathevamp je napisao/la:Po ovome mene ipak privlače butch cure,ali SOFT BUTCH cure.Ok kratka kosa,ako ima tetovaže, pirseve (po mogućnosti na jeziku) i boyish stil oblačenja. Ali mora od prve biti očito da je žensko.
To vljda razlikuje soft butch i butch.
Šta je andro i tomboy-pojma nemam :? možda su to istoznačnice za soft butch?
:D :D :D zivot je ironija, pun apsurdnih situacija,..hvala ti sto mi to dokaza, hvala na ovoj neveri, pobigni sa otoka, penta ima dovoljno benze :D
ot:slomilo mi srce, a eto patetike, al pokidalo konope :)

Avatar
sekica63
Postovi: 771
Pridružen/a: 09 srp 2008 17:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Post Postao/la sekica63 » 29 kol 2009 18:57

nemam pojma o nazivima... al 90% sam kopija slike 9vete po redu, stim da malo kraću kosu imam :)
ne ruši most, možda nas poveže

Odgovorite