ego i njegov ucinak na vasa djela

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: ego i njegov ucinak na vasa djela

Post Postao/la Kroacija » 13 lis 2011 02:41

Zita je napisao/la: smatrate li da ste najvaznija osoba na svijetu?
ne. cesto stavljam prije sebe one koje volim. da nisam, vec odavno ne bih bila tu or something.
koliko cesto ili u kojoj mjeri dopustate egu da vam odredjuje zivot?
"snizila" sam vlastite kriterije jer sam shvatila da zbog ega mozes vise izgubiti nego dobiti. a to mi je previse neisplativo u mnogim ego-situacijama. sad kad sam prosvijetljena, vise mi kretenski djeluju ego triperi nego bilo tko.
mozete li primjetiti razliku izmedju povrijedenosti vasih osjecaja i povrijedenosti ega i krenuti dalje?
mogu. osjecaji su jedino sto mogu najjasnije razluciti kod sebe.
durite li se danima cisto da si punite ego ili se uspjevate kontrolirati?
nikad se ne durim da si napunim ego. ako mi nesto smeta, odmah to i kazem, bio to frend ili cura. kad bih se durila, vjerojatno bi to bilo iz neke ljutnje, principa ili tuge, ali zbog ega ne bas. npr osjetljiva sam na DVD-ove i CD-ove i kada posudim, ocekujem da mi se vrate neisfrizani. ili samo vrate tocka. da me netko prevario, to mi se isto nije nikada desilo. ali vjerujem da bi mi udrilo na ego.
stvarno me treba spizditi na vise nivoa da bih se bas nadurila. zato sada filozofiram, rasclanjujem i analiziram. -.-' premda su mi znali reci da "skupim ustasca toliko da se i ne vide" nekad kad sam se navodno durila. :D


nisam slika , mozda sam nekada jako davno bila, ali sto starija idem sve vise stvari mi nema smisla.

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: ego i njegov ucinak na vasa djela

Post Postao/la Jadzia Dax » 13 lis 2011 13:56

Ne smatram se najvžnijom osobom na svijetu, to nikako, ali se sama sebi smatram najvažnijom osobom na svijetu.
Velika je razlika između toga dvoje.

Pr.
Onog trena kad sam postala sretna osoba, usrećila sam svih kojima je stalo do mene, (pozitivna vibra se širila), dakle dužna si biti sama sebi bitna i usrećiti sebe da bi na krajiu usrećila sve oko sebe.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: ego i njegov ucinak na vasa djela

Post Postao/la phos » 13 lis 2011 14:07

jadziadax je napisao/la: Pr.
Onog trena kad sam postala sretna osoba, usrećila sam svih kojima je stalo do mene, (pozitivna vibra se širila), dakle dužna si biti sama sebi bitna i usrećiti sebe da bi na krajiu usrećila sve oko sebe.
meni je draza obrnuta logika:
stavi druge na prvo mjesto (ne sve, naravno...samo odredene, koji zasluzuju tu poziciju) i ucini ih sretnima.
njihov osmjeh, provocirat ce tvoj.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: ego i njegov ucinak na vasa djela

Post Postao/la Jadzia Dax » 13 lis 2011 17:59

phos je napisao/la:
jadziadax je napisao/la: Pr.
Onog trena kad sam postala sretna osoba, usrećila sam svih kojima je stalo do mene, (pozitivna vibra se širila), dakle dužna si biti sama sebi bitna i usrećiti sebe da bi na krajiu usrećila sve oko sebe.
meni je draza obrnuta logika:
stavi druge na prvo mjesto (ne sve, naravno...samo odredene, koji zasluzuju tu poziciju) i ucini ih sretnima.
njihov osmjeh, provocirat ce tvoj.
ali da bi se pobrinula za druge prvo se moraš pobrinuti za sebe. (i ostale slične mantre)

Avatar
Ana_st21
Postovi: 33
Pridružen/a: 09 lis 2011 11:57
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: ego i njegov ucinak na vasa djela

Post Postao/la Ana_st21 » 22 lis 2011 14:21

smatrate li da ste najvaznija osoba na svijetu?
koliko cesto ili u kojoj mjeri dopustate egu da vam odredjuje zivot?
da umjesto vas radi stvari koje realno ne zelite?

1. definitivno ne..
2.ego mi uopce ne odreduje zivot, svi mi volimo komplimente i situacije kada nam se ka ego digne, u svakom slucaju to je dobro jwedino ako je sve to dobronamjerno amo rec..ne volin radit stvari radi svog ega vec radi ljubavi i sigurno cu u odredenin situacijama pogazit ego i ponos..

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: ego i njegov ucinak na vasa djela

Post Postao/la Afrodita » 13 pro 2011 22:10

Mislim da vrlo često dozvoljavam drugima da pregaze mene što baš i nije dobro što bi značilo da mi ego baš i nije razvijen :invisible: ..nekad se doista osjećam nevidljivom.. mislim da ću morati malo poraditi na egomaniji...u Novoj godini. Vrlo često opraštam razne egotripove ali poslije toga odnos baš i nije isti ...više onako oprostiti ali ne zaboraviti ...ne da tu osobu podsjećam na učinjenu glupost ali povjerenje je gotovo ...nakon nekog vremena najčešće prekinem odnose sa dotičnim osobama.
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: ego i njegov ucinak na vasa djela

Post Postao/la slapa » 14 pro 2011 08:35

smatrate li da ste najvaznija osoba na svijetu?
ne

koliko cesto ili u kojoj mjeri dopustate egu da vam odredjuje zivot?
volim vjerovati dosta malo

da umjesto vas radi stvari koje realno ne zelite?
skoro pa nikad

mozete li primjetiti razliku izmedju povrijedenosti vasih osjecaja i povrijedenosti ega i krenuti dalje?
mogu ali mi treba dok osjećaj prođe i to izracionaliziram. lako mi je bocnuti u ego. mislim da mi je to jednostavno tako urođeno ali sam toga svjesna barem pa postupam relativno pametno...

Svi mi grijesimo, barem jednom dnevno ako ne i vise i zanima me koliko ulogu ego igra u vasem oprostu od najglupljih stvari tipa netko vam je zaboravio donjeti nesto, zaboravio cestitat rockas, nije bio tu dok ste je trebali, zaboravio vam je vratit 100kn, unistio vam je omiljenu igracku/cd, ostavio vas je da cekate satima, prevario vas je za lovu, greskom izlajao nesto sto nije smio pa vas uvalio u probleme, slupao auto, prevario, udario itd itd?
materijalne stvari su mi nebitne, pamćenje rođendana isto tako jer ih i sama zaboravljam, dakle na te formalnosti sam potpuno imuna. ali nisam imuna na riječi i mišljenja ljudi oko mene. na ponašanje prema meni. nažalost. voljela bih da me to puno manje dira.

durite li se danima cisto da si punite ego ili se uspjevate kontrolirati?
znam se dosta duriti. ali to ide u kombinaciji s povlačenjem a ispadima. što je nekad još i gore jer si vrtim glupe filmove u glavi koji nemaju veze s vezom. srećom pa mi pamet govori da sam bedasta u tim trenucima. pokušavam to srezati kad god mogu.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Odgovorite