TOP 10 najboljih gradova za život

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

TOP 10 najboljih gradova za život

Post Postao/la Kroacija » 29 stu 2007 13:59

Muenchen je ove godine proglašen najugodnijim gradom za život u svijetu, prema istraživanju časopisa Monocle. Taj status bavarska je prijestolnica dobila zahvaljujući odličnoj kombinaciji ulaganja u infrastrukturu i kvalitetnu izgradnju stanova, te niskoj stopi kriminala, liberalnoj politici, snažnim medijima i općem osjećaju udobnosti.
slika
Danski glavni grad Kopenhagen, na čijem su oživljavanju posljednjih godina mnogo učinili arhitekti, dizajneri i gradski oci, postao je prema mišljenju lokalnog stanovništva, novim europskim vratima.
slika
Na trećem mjestu našao se Zuerich. Ljudi koji ga nikada nisu posjetili često ga zamišljaju kao financijsko sjedište nastanjeno sivim ljudima u krivo skrojenim odijelima koji obrću svjetski novac dok žive na fondueu. Možda je to i bilo tako prije 20 godina, međutim, danas ne može biti dalje od istine.

Odličan prijevoz, zadivljujuća tehnologija, izuzetna usluga i najbolji barovi zaslužni su za visok položaj Tokija na rang listi. No, uz to što ta japanska prijestolnica uglavnom ispunjava očekivanja od velikog sofisticiranog grada, većina posjetitelja nije spremna na njegovu drugu šarmantnu stranu – tihu podzemnu željeznicu, mirne stambene četvrti i ugodnu staromodnost.

Beč je grad u kojem se srednjoeuropska raskoš na izuzetan način spaja sa suvremenom arhitekturom. Staro središte imperija, poznato po svojem bogatom kulturnom nasljeđu, danas ima progresivnu upravu osjetljivu na ekološka pitanja. Odlično je povezan tramvajskim prijevozom, te čistom i točnom podzemnom željeznicom.

Helsinki je danas pravi zapadni grad. Tijekom proteklih deset godina u njega su stigli europski modni lanci, a stare pivnice zamijenili su kvalitetni barovi. Ipak, Helsinki je zadržao izrazitu finsku osebujnost. Moda, glazba, film i umjetnička scena cvjetaju, a nordijski model socijalne skrbi svima osigurava visoku kvalitetu života.
slika
Prirodne ljepote - vječno plavo nebo, luka, prekrasne plaže i bush koji obiluje divljim životinjama – čine Sydney neodoljivim. Grad očarava jednako svoje posjetitelje kao i stanovnike koji se često odmaraju na plažama uz kapučino ili u kafićima uz Sauvignon. Sydney se definitivno ponovno budi!

Ima nešto osobito u mirnoj, organiziranoj, zreloj ljepoti Stockholma. A ljepota je svakako jedna od njegovih najjačih karata: ljepota ljudi, građevina, voda i parkova. No to nikako nije sve; stanovnici švedske prijestolnice imaju još mnogo razloga za ponos.

Honolulu je svakako grad za sport i zabavu, no već dugo nije samo udaljeno odredište surfera i turista. Premošćujući prazninu između Kalifornije i Azije, sa stanovništvom koje je jednako raznovrsno kao i njegova vegetacija, taj grad danas odgovara definiciji svjetske metropole.
slika
Madrid je u kulturnom pogledu dugo smatran konvencionalnim u usporedbi s šik Barcelonom, međutim, i taj je grad prošao kroz veličanstvenu preobrazbu. Danas on privlači sve više međunarodnih kazališnih, glazbenih i plesnih umjetnika, a postaje i sjedištem novog Kraljevskog španjolskog baleta.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 29 stu 2007 19:47

Fino. Beč mi je nekako truljikav i bezvezan, a München me asocira na bauštelu :o, vjerojatno griješim, ali nemrem si pomoć. Zagreb bih iste sekunde mijenjala za Skandinaviju (osim Finske), ali samo da nije tak zima :eek:. Možda ipak Honolulu?

superstar
Postovi: 679
Pridružen/a: 17 vel 2007 12:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in your room

Post Postao/la superstar » 29 stu 2007 22:22

a na kojem smo mi mjestu? :D
+++++++++++++++++++
::superstar::
A friend in need's a friend indeed, a friend with weed is better
A friend with breasts and all the rest, a friend who's dressed in leather..

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 29 stu 2007 22:28

joj sto mi se gadi taj stav "strano/tuđe je uvijek bolje od mog".

superstar
Postovi: 679
Pridružen/a: 17 vel 2007 12:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in your room

Post Postao/la superstar » 29 stu 2007 22:35

uma je napisao/la:joj sto mi se gadi taj stav "strano/tuđe je uvijek bolje od mog".
to je išlo mene ili? ja sam pitam? :)
+++++++++++++++++++
::superstar::
A friend in need's a friend indeed, a friend with weed is better
A friend with breasts and all the rest, a friend who's dressed in leather..

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 29 stu 2007 23:28

zanimljivo, od 10 - 7 je gradova evropskih.
zvir i bestimja.

agasta
new york city girl
Postovi: 912
Pridružen/a: 03 stu 2005 07:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: New York City(wishful thinking :( )

Post Postao/la agasta » 30 stu 2007 00:36

uma je napisao/la:joj sto mi se gadi taj stav "strano/tuđe je uvijek bolje od mog".
da mogu, sad bi pokupila prnjke i preselila se u ny, bez razmisljanja. to nema veze sa stranim/tudjim, ima veze kako se osjecas u odredjenom gradu. cijeli svijet bruji kako je dubrovnik divan i prekrasan i jedan od najljepsih gradova svijeta. well, za mene to nije tak, provela 4g tamo i ne bih se vratila vise zivjet dolje, a dubrovnik je ipak nasa dika i ponos, stoga, taj stav ti bas nije ok stara moja...
I am not a myth.

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 30 stu 2007 02:01

Stockholm-mislim da bi jedino tamo mogla zivjeti. zbog ljepote.... tako barem kazu.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 30 stu 2007 10:05

Bas mi bezveze, od tih gradova navedenih, oni u kojima sam bila su mi ne gradovi za zivot, vec i ne gradovi za zadrzat se duze od 15ak dana max.

Bec mi je grad staraca i pasa, i opcenito kao i vecina austrijskih i njemackih gradova koje dozivljavam na iznimno depresivan nacin - totalno deprimirajuci, nekako mracan i bezveze, nis posebno. Ako se maknes od onog lijepog eksponiranog javnosti, u prvoj uskoj ulicici nades tone smeca, prljavstinu, doseljenike iz turske i bog zna odakle sve, sirotinju i totalnu neasimiliranost svemu njemackom.
Ali to je caka kod Austrije i Njemacke, oni nemaju bas gradove za diciti se njima, ali njihova su sela zato predivna, i imaju taj trend da se svi koji si to mogu priustiti radije maknu zivjeti na sela, pa se pojavilo to da su im gotovo svi bogati najvise vremena na selima. I da, birati izmedu njihovog grada ili sela, uvijek selo, Alpe, cist zrak, mir i zelenilo :aha:

Moj neki idealan grad bi bila Barcelona. Ili Pariz :inlove:
Ali ja sam zaljubljenik u velike gradove i velike palme u njima :aha:
Premda jako volim Zagreb, i koliko god da jesu lijepi ti svi gradovi, nekako se u njima nikako ne mozes osjecati kao kod kuce.
Ili to samo mene nikad nisu prihvatili (niti ja njih), ne znam
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 30 stu 2007 22:01

volim gradove, narocito one vece od milijon ljudi. sto veci opustenija sam. strange :o
zvir i bestimja.

Avatar
whatever
Postovi: 4012
Pridružen/a: 04 tra 2007 10:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: šank

Post Postao/la whatever » 01 pro 2007 00:52

Nije.
U onim malim gradićima ja osjećam neki pritisak.
Kao da moraš paziti kuda ćeš zakoraknuti.
Dok se u velikima smiješ spotaknuti i slomiti and no one would give a shit.

Enivej, meni Berlin oduvijek zvuči dobro. A sada i Kopenhagen.
Epizodna uloga.

Avatar
Zbela Lokwa
Postovi: 848
Pridružen/a: 08 lip 2006 09:28

Post Postao/la Zbela Lokwa » 01 pro 2007 02:17

Meni je just fine ovdje u Zegeju... Ali da se moram selit - Madrid. Odmah! :inlove:

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 01 pro 2007 15:17

uma je napisao/la:joj sto mi se gadi taj stav "strano/tuđe je uvijek bolje od mog".
A pardon, rvacka je naljepšija i najboljija, a njezini su stanovnici najpametniji i najdarovitiji na svijetu. Općenito sve naj, a zagreb je najugodniji za život, posebno s ovim kriminalcem od gradonačelnika. Laprd. Yeah right. Živila tranzicija, dabogda trajala još 280 godina.

Avatar
lola
Postovi: 2210
Pridružen/a: 06 sij 2007 16:48
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: tu i tamo

Post Postao/la lola » 01 pro 2007 15:56

pa neznam.. svi su mi ti gradovi lijepi, ali turistički lijepi, a ne znam baš da bi u i jednom od njih živjela.
rijeka mi je uvijek bila pojam, iako je u hrvatskoj, al nekako mi je naj neutralnija i sama fizička pojavnost grada mi je fenomenalna. možda jesam lokalpatriota do granica neukusa, al zbilja mi je grad divan. :inlove:
od drugih europskih mjesta najprivlačniji su mi gradovi engleske i nordijski gradovi.

Avatar
gia-84
Postovi: 1907
Pridružen/a: 05 srp 2006 10:18
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: u cvitu mediterana

Post Postao/la gia-84 » 01 pro 2007 16:42

singapore :inlove: , kuala lumpur... :inlove:
...orilo gorilo, jebe se nami..

http://www.l-o-s-t.net

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 02 pro 2007 16:59

@agasta & @tamara3

uz duzno postovanje,
da zivite i u najliberalnijoj i naj naj zemlji svijeta, opet biste nasli nesto sto vam smeta. ali, posto smo mi 'rvati uglavnom takav mentalitet da cemo (mi mladi) ili 100% srat po svome ili 100% uzdizat svoje (stariji), nikako ne moze isplivati jedno racionalno razmisljanje. a to je tuzno. tuzno je sto mi nismo u EU i sto nas drugi, koji su samo malo bolji od nas sto se tice svega (uzmimo u obzir i to da je hrvatska jako mala zemlja), gledaju tako s visoka, da je to nesto nevjerojatno. a ovo govorim iz iskustva jer sam do jucer bila vani i znam o cemu pricam. takodjer imam kontakta sa raznim ljudima i profesorima stranog drzavljanstva. covjek bi pomislio da si odrastao i na nekom socijalnom a ne samo intelektualnom nivou kao osoba, ali ne, vi biste ostali zabezeknuti koja je to hijerarhija nepostovanja. i da, nedavno sam u sredistu, u samom centru jednog jako poznatog talijanskog grada naisla na trgovinu u cijem izlogu stoje svecane boce vina na mussolinia, staljina i hitlera. drage moje, da to kod nas osvane, mislim da ne samo da bi dobili nadimke koje nam i inace daju, vec bi nas sve kolektivno poslalo na robiju. isto tako cu vam rec da sto se tice zivota ovdje, jako je kvalitetan sto se tice svega osim eto, onoga sto nama nedostaje-liberalnost. a to sto vi neke cipelice ili torbicu ne mozete naci u hrvatskoj pa se ide vani da se kupi, pa se pljuje po rdzavi jer mi nemamo tu trgovinu, nabijem ti ja taj stav. takodjer moram spomenut da nam je trenutno sto se toga tice ko bubregu u loju (ispricavam se na ovoj odvratnoj usporedbi), jer 80% svjetski poznatih trgovina mozete pronaci i kod nas, i to cak s nizim cijenama.
p.s. agasta-"dubrovnik je divan i prekrasan grad" ne aludira nuzno na gay world u njemu i mentalitet ljudi. mozda je rijec samo o opisivanju landscapea, right?
i da, znate onu-da bi znao postivati tudje, prvo postuj svoje. jer nije lako naucit stovat nesto, a vas dosta uzima ne samo trebe iz globala, vec i masu ostalih stvari zdravo za gotovo ;)

rekla bi jedna korisnica-

biljezim se sa stovanjem

Avatar
lola
Postovi: 2210
Pridružen/a: 06 sij 2007 16:48
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: tu i tamo

Post Postao/la lola » 02 pro 2007 19:37

a si se rasrdila.. :D

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 02 pro 2007 20:11

Ne znam... je li netko spomenuo dućane kojih nema u rvackoj a ima vani? Mjeri li se kvaliteta života po tome, hoćemo biti baš toliko površne? Ja ne.

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Post Postao/la zenia » 02 pro 2007 20:33

Moskva.. :inlove: Zvuči čudno ali ondje sam provela veoma lijepe godine..
Ni Damask nije loš ali sam ondje bila svega tri mjeseca pa mislim da ne mogu suditi
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

agasta
new york city girl
Postovi: 912
Pridružen/a: 03 stu 2005 07:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: New York City(wishful thinking :( )

Post Postao/la agasta » 02 pro 2007 20:35

uma, oprosti, ali spominjala gay world nisam, nit po tome mjerim grad. a bome nisam ni sigurna kakve veze trgovine imaju s tim kako se koja osoba osjeca u kojem gradu. i molim te nemoj mi brijat na taj patriotizam, jer da ti se ukaze prilika u nekom eu gradu kakvu ne bi mogla nikad dobit u hrvatskoj, prilicno sam sigurna da bi ju prihvatila.
I am not a myth.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 02 pro 2007 20:42

oukej. a ja mislila da sam se rijesila poremecaja licnosti. damn, morat cu opet na terapiju. il da netko drugi i to odluci umjesto mene?
razmisljah dosta o prilikama, o svemu tome. naravno da bih prihvatila, kakve to veze ima s patriotizmom? i znam tocno sto-bi-ja-da-mi-se-ukaze-prilika napravila. sve je to vec planski razradjeno, al to je moja stvar.

agasta
new york city girl
Postovi: 912
Pridružen/a: 03 stu 2005 07:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: New York City(wishful thinking :( )

Post Postao/la agasta » 02 pro 2007 20:50

uz duzno postovanje, al jesi ti malo nabrijana ili se to meni samo cini?
"oni nas jadne gledaju s visoka" "nasa drzava hrvatska" "mi ovo, mi ono", "joj sto mi se gadi taj stav "strano/tuđe je uvijek bolje od mog" - a kaje ovo molim te neg patriotizam?
meni se gadi ova ciganjska drzava i lopovluk, pa kaj sad.
hrvatska nije jadna, cak dapace, vec smo si sami krivi sto zivimo u proslosti i sto smo slijepi.
ne tvrdim da je u svim ostalim drzavama ovog svijeta bolje nego kod nas, al ja se puno bolje osjecam u ny i radje bi zivila tam neg ovdje.
I am not a myth.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 02 pro 2007 21:54

je, u pravu si.

Avatar
whatever
Postovi: 4012
Pridružen/a: 04 tra 2007 10:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: šank

Post Postao/la whatever » 02 pro 2007 22:15

Ja bih samo štela reći u mikrofon da ja mnogo cijenim Crovacku mi državu zato jer mi imamo najjače psovke na svijetu.
Tak.

I mnogo volim Zagreb, sa svim njegovim prometnim krkljancima, smrdečim ljudima u tramvaju i grdim sivim oblakom smoga ponad našim glavama.
Političari me ne brinu jer su oni svi stariji od mene, pa mi je pretpostavka da će 'mrijeti prije mene, stoga ih i ne pokušavam preveć voljeti, jer bi mi ih kasnije bilo žal.
Što se gospodarstva tiče, sjebali smo, bumo popravili. In time. :prokletioptimist:

Ali da. Da me posao odvede van, išla bih.
Ali ne bih se okladila u to da ne bih subote i nedjelje provodila na kolodvoru, promatrajući vlakove koji idu back to Zagreb.


Et', jen poetski postek. Zbljuv. :D
Epizodna uloga.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 03 pro 2007 03:22

ako bi vrijeme provodila na kolodvoru promatrajuci vlakove onda ti je bolje stat doma. jeftinije i manja zajebancija. :o
zvir i bestimja.

Avatar
WIRGINIA WOOLF
Postovi: 523
Pridružen/a: 09 srp 2007 17:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: black&white world...

Post Postao/la WIRGINIA WOOLF » 03 pro 2007 11:43

..Muenchen..ah..vežu me lijepe uspomene :) ..
..Helsinki ili stockholm..
Ne hodaj iza mene,možda te neću voditi.Ne hodaj ispred mene,možda te neću slijediti.Jednostavno hodaj kraj mene i budi mi prijatelj..

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 03 pro 2007 11:59

jebe mi se za ducane ne mogu ni gomilu ovdasnjih podnijeti. ali mislim da kolicinom rada i poslom kojim radim bi negdje vani mogla jaaaaaaaaaaaaaaaako dobro zivjeti za razliku od ovdje. ali jaaaaaaaaaako dobro. ovako zivim prosjecno. nabijem ti drzavu. koja samo uzima, uzima, uzima...
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
WIRGINIA WOOLF
Postovi: 523
Pridružen/a: 09 srp 2007 17:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: black&white world...

Post Postao/la WIRGINIA WOOLF » 03 pro 2007 11:59

..svaka sredina ima svoje prednosti i mane...ja se svakako bolje osjećam u velikom gradu..što netko ovdje reče..što veći to bolje..
Ne hodaj iza mene,možda te neću voditi.Ne hodaj ispred mene,možda te neću slijediti.Jednostavno hodaj kraj mene i budi mi prijatelj..

Avatar
Rock Faerie
Postovi: 2015
Pridružen/a: 21 pro 2006 15:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Post Postao/la Rock Faerie » 03 pro 2007 19:35

Hell-sinki here I come :D

Avatar
whatever
Postovi: 4012
Pridružen/a: 04 tra 2007 10:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: šank

Post Postao/la whatever » 03 pro 2007 21:29

call_me_slut je napisao/la:ako bi vrijeme provodila na kolodvoru promatrajuci vlakove onda ti je bolje stat doma. jeftinije i manja zajebancija. :o
:o Where's the fun in that? :o

:D
Epizodna uloga.

Odgovorite