Jesmo li zaista sve gluplji?

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Odgovorite
Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Jesmo li zaista sve gluplji?

Post Postao/la pihach » 01 tra 2011 09:30

procitah komentar na indexu http://www.index.hr/xmag/clanak/nevjero ... 45100.aspx i bas sam se nasmijala na izjave poput:
Kino ponuda vrvi budalaštinama pa gledamo "ozbiljnu" verziju Crvenkapice, robote koji plaču i pretvaraju se u aute, besmisleni, očajno napisani i još lošije odglumljeni filmovi o vampirima jedan su od najvećih fenomena, a specijalni efekti najčešće su tu da bi vam odvukli pažnju od činjenice da radnja nema smisla. Sezona hitova počinje sve ranije, a devet od deset blockbustera spada u sferu zabave za maloumnike pa "Inception" koristimo kao primjer kompliciranog i teško shvatljivog filma.
hoce li se nadolazece generacije zvati 'jackass generacijama' ili se vec zovu?
mislite li da ce, s obzirom na sve manju mogucnost koncentracije na medijski sadrzaj, novi format serija, filmova, emisija biti limitiran na 10 minuta?
u sto ce oskari i grammyji pretvoriti?
uocavate li na sebi promjene u kriterijima na medijske sadrzaje, stupnju i mogucnosti koncentracije te sposobnosti kritickog razumijevanja i promisljanja ponudjenih sadrzaja?

pisiteeeeee :)

meni se cini da americki nacin zivota stize i u lijepu nasu, pocevsi od obrazovanja, medija pa do politickih ideologija.

Avatar
LittleRedRidingHood
Postovi: 3484
Pridružen/a: 15 ožu 2011 20:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Juzno

Re: Jesmo li zaista sve gluplji?

Post Postao/la LittleRedRidingHood » 01 tra 2011 10:12

mislim da se to vec desava,jer koliko god sam ugodno iznenadena nekom mladezi i njihovim poznavanjem nekih stvari neki drugi(velika vecina) me sablaznjuju ne znajuci neke stvari koje su amo rec opca kultura..i onda se pitam kako sam ja provodeci svoju mladost bez interneta,mobitela i slicnog samom svojom znatizeljom i otvorenim umom naucila neke stvari a oni danas dostupnoscu svih tih informacija znaju sve manje?! sad se tu opet postavlja pitanje znaci li ta dostupnost previse toga pa se gubi ono sto je bitno..
I motali smo u vodi moju dušu na njenu i njenu dušu na moju. I prvi put sam shvatio da je ovo, što činimo, mnogo veće od ljubavi. Da plivamo kroz vječnost.

Bolje kuna na suncu, nego dvi u hladu.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Jesmo li zaista sve gluplji?

Post Postao/la pihach » 01 tra 2011 10:22

overload informacijama...
prije smo imali smao par tv kanala, nekoliko novina i news portala, a danas ja od doma mogu pokrenuti news portal i pisati sve i svasta, ubaciti gro fleshova, mjuze i videa i bit ce citaniji od net.hr

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Jesmo li zaista sve gluplji?

Post Postao/la ariadne » 01 tra 2011 13:45

pihach je napisao/la:hoce li se nadolazece generacije zvati 'jackass generacijama' ili se vec zovu?
mislite li da ce, s obzirom na sve manju mogucnost koncentracije na medijski sadrzaj, novi format serija, filmova, emisija biti limitiran na 10 minuta?
u sto ce oskari i grammyji pretvoriti?
uocavate li na sebi promjene u kriterijima na medijske sadrzaje, stupnju i mogucnosti koncentracije te sposobnosti kritickog razumijevanja i promisljanja ponudjenih sadrzaja?

pisiteeeeee :)

meni se cini da americki nacin zivota stize i u lijepu nasu, pocevsi od obrazovanja, medija pa do politickih ideologija.
Da, nadolazeće generacije me već plaše zbog ovakvih stvari. :D Oscari i Grammyji su već duže vrijeme u problemima jer se uvijek u sve miješa lova i politika, samo sad to lošije skrivaju. Prvenstveno zbog toga što je skoro sve šrot.

Kod sebe nisam uočila promjenu kriterija niti išta od navedenog, uočila sam samo drastičan pad kvalitete medijskih sadržaja, pogotovo filmskih. Ali ovaj čovjek je sve već rekao umjesto mene: http://www.gq.com/entertainment/movies- ... ark-harris

Članak je right on the money.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Jesmo li zaista sve gluplji?

Post Postao/la Zita » 01 tra 2011 14:19

za mnoge sam uvjerena da su gluplji no...teska srca moram reci da je moguce kako sam se i ja zarazila istom bolescu :(
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Jesmo li zaista sve gluplji?

Post Postao/la tamara3 » 01 tra 2011 14:33

Pa sve to je odličan sustav za zatupljivanje masa, i moram priznati da taj masterplan odlično funkcionira. Na kraju ćemo svi završit ko oni debeli turisti iz Wall-E-a koji se više ne mogu ni kretati nego ih roboti moraju gurati uokolo.
Osobno mi je pun kufer instant zabave i rješenja, multimedije, rješenja sve-u-jednom, gadgeta koji na tržište izlaze svake minute, televizora koji samo što ne kuhaju ručak, 3D-a, pretrpanosti informacijama i tog suludog tempa... too much mi je i da, često se osjećam poglupljenom.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Jesmo li zaista sve gluplji?

Post Postao/la Popeye » 01 tra 2011 15:12

odmah je lakse ako izbacis jednu varijablu.
recimo, ja vec godinama ne gledam tv. svaki put kad za to budem u prilici uvjerim se da sam donio ispravnu odluku.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Jesmo li zaista sve gluplji?

Post Postao/la pihach » 01 tra 2011 20:24

ovisi koje sadrzaje na telki inace gledas.
ja ne propustam sport, prijenos nekih relevantnih nagrada ili politicke emisije kao sto je nekoc zarila i palila Latinica.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Jesmo li zaista sve gluplji?

Post Postao/la Ameli » 02 tra 2011 09:32

pratim rezultate na teletextu :D
a na netu informiram se
da ću biti gluplja nego što jesam, jako teško :D

Gost

Re: Jesmo li zaista sve gluplji?

Post Postao/la Gost » 02 tra 2011 11:35

Da.

Avatar
Rogue_813
Postovi: 246
Pridružen/a: 15 ožu 2011 22:16
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Jesmo li zaista sve gluplji?

Post Postao/la Rogue_813 » 02 tra 2011 13:15

Osjećam da sve teže podnosim medijske gluposti, filmove i popularnu glazbu. Već godinama tako. TV na primjer uopće ne gledam, filmove također (osobito novije). Vijesti samo škicnem na internetu i često sam i previše kritična prema tome.
Sometimes I feel like a hipster in disguise, but I can't be a hipster. No, da, ono što danas smatramo klasicima u svoje vrijeme često i nije bilo tako popularno, nego je popularno bilo nešto zaista glupo, za što vam danas skoro nitko neće znati. A zaglupljivanje... da, čini mi se da ide prema tome, ali ne mogu procijeniti koliko je stanje kritično.
'Look at me and promise that you'll never stop what you're doing just because someone looks at you funny. And that the words "I hate myself" will never come from your mouth. (...) Promise the universe that you'll do the thing that makes your house rock.' - Diane DiMassa (?)

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Re: Jesmo li zaista sve gluplji?

Post Postao/la Hidden_soul » 06 tra 2011 15:07

"Zdrav razum je najbolje rasporedjena stvar na svijetu, jer svatko misli kako je njime obilato obdaren."
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: Jesmo li zaista sve gluplji?

Post Postao/la samo ja » 08 tra 2011 11:07

Ooooo je napisao/la:Surovi kapitalizam rusi vrijednosti.
Nema nikakvog reda, hijerarhije po zaslugama.
Poodavno je to rjesio cika Adorno:)
Mislim da su gotova lijepa vremena klasicnog zivota...ostao je skart...koji se popilicno razmahao.
Da imam dijete, ne znam kako bih ga odgajala danas.
:thumbup:

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Jesmo li zaista sve gluplji?

Post Postao/la Kroacija » 10 tra 2011 12:58

pihach je napisao/la:
Kino ponuda vrvi budalaštinama pa gledamo "ozbiljnu" verziju Crvenkapice, robote koji plaču i pretvaraju se u aute, besmisleni, očajno napisani i još lošije odglumljeni filmovi o vampirima jedan su od najvećih fenomena, a specijalni efekti najčešće su tu da bi vam odvukli pažnju od činjenice da radnja nema smisla. Sezona hitova počinje sve ranije, a devet od deset blockbustera spada u sferu zabave za maloumnike pa "Inception" koristimo kao primjer kompliciranog i teško shvatljivog filma
pa donekle se i slazem. vec dugo sam zasicena stupidnoscu i predvidljivoscu holivudskih filmova i posezem radije za necim europskim, azijskim i sl.
publicitet i reklama uz dozu napuhivanja cine veliki udio u stvaranju zarade i svjetske slave, uzmimo jedan "black swan" za primjer, koji nije nista spektakularno. toliko se novaca daje na raspolaganje ljudima koji i nemaju nesto posebno ili inovativno za ponuditi publici, a toliko je talentiranih ljudi out there kojima holivud ne pruza sansu.

Odgovorite