Zasto lezbijke mrze bisexual

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 17 ožu 2009 19:54

srecom pa su lezbe zdrave :D :D
zvir i bestimja.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 17 ožu 2009 19:55

buahhah :D

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 17 ožu 2009 20:10

Citam ja ove/ovakve teme i pitam se: "Gdje li nadju sve te pacijente koje spominju? Zasto ih ja ne znam? What's wrong with me? :o"

Ontopicno, bipsicka trenutno rula. :inlove:
bring your mind into my head...

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 17 ožu 2009 21:22

nisi ti jos otkria pacijenta u meni. :be.afraid:

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 17 ožu 2009 21:27

Sto sad... pa rekla sam trenutno. :twisted:

:grli: Hodi da ti ciko nesto da. :D
bring your mind into my head...

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 17 ožu 2009 21:33

ni meni "L" ne radi :o
p.s. zavrsit ces u medijima (opet :D ). ovaj put negativne konotacije. :p

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 17 ožu 2009 21:35

Mrs. :D Jos me ceka jedan clanak pa sam i s tim gotova. :o Za sada.
bring your mind into my head...

Avatar
look at her
Postovi: 74
Pridružen/a: 14 stu 2007 08:55
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Kontakt:

Post Postao/la look at her » 17 ožu 2009 22:12

U mojoj teoriji postoje (ugrubo) dvije vrste biseksualki: one koje su zapravo gej, ali tu i tamo se nađe koji muškarac koji im se svidi pa se još u većini slučajeva to poopći pa muškarci i žene imaju jednake šanse, i one koje su zapravo strejt, ali eto, nekad im se svidjela neka žena pa su tu i tamo opet probale, ali češće su eksperimentiranjem, došle do spoznaje da im je tak' svejedno.

Prve nisu omiljene jer nam se čini da je tim ženama (ne zaboravimo opet neizbježno poopćivanje, dakle ženama općenito) žena seksualno nedostatna, što nas stavlja u glupu poziciju (i usput one malograđane u dobru).

Druge nisu omiljene jer većinom žive svojim privilegiranim heteroseksualnim životom i ne osjećaju na njemu teret homoseksualnog života u ovom društvu (ali se navode kao dio LGBT zajednice), na što smo osjetljivi, što je sasvim prirodno. A iz perspektive heteroseksualne zajednice, one "ponekad izlijeću, eksperimentiraju, daju nekoj lezbi da ih ševi dildom, i sve bez osjećaja, što ne zabrinjava i zapravo je kul, jer možda onog frajera pozovu da im se pridruži."

Što nas stavlja u još gluplju poziciju, onoj u kojoj nas se ne shvaća ozbiljno, ali opet osuđuje, u kojoj se negira toliko toga o nama i u nama.

I zato ta povremena netrpeljivost.
A one koje ih baš istinski mrze očito su osobe sklone "mrženju" i, dakle,
nerelevantne u ovakovoj teorijskoj diskusiji. :D:D

Avatar
pineapple14
Postovi: 425
Pridružen/a: 28 lis 2007 13:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: inozemstvo

Post Postao/la pineapple14 » 17 ožu 2009 23:56

Look at her, svaka čast na objašnjenju, stvarno si odlično to sročila. U potpunosti potpisujem.

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 18 ožu 2009 17:52

:D

...
kako je ljubila
popa bi zavela

Gola se kupala
kola mi slupala
poslije se udala
za nekog mangupa


Kako je pricala
k'o spiker s radija
kako je plesala
k'o crna Afrika

Zbog tuznih filmova
uvijek je plakala
a sad se ne sjeca
da mi je saptala

Ti me uzbudujes
ti me izludujes
...
bring your mind into my head...

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 18 ožu 2009 18:21

pjevat ce ti majka uskoro..

nemas_pojma
Postovi: 12
Pridružen/a: 25 ruj 2008 15:34
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Tristočuda

Post Postao/la nemas_pojma » 18 ožu 2009 18:53

roadkill je napisao/la:Citam ja ove/ovakve teme i pitam se: "Gdje li nadju sve te pacijente koje spominju? Zasto ih ja ne znam? What's wrong with me? :o"
Sve je u redu s tobom samo vjerovatno nemaš baš puno iskustva.
Što je veća brojka, veća je i vjerovatnost da upadne i koja pacijentica...dakle samo hrabro naprijed ;)

Any, kao što u članku piše postoje biseksualke i postoje "biseksualne lezbijke". :inlove:
Upoznala sam puno više ovih potonjih. Lezbijke koje povremeno osjećaju privlačnost prema muškarcima ali nikada nisu /ili su samo jedanput imale seksualno iskustvo s njima. Takve obično sebe nazivaju "biseksualkama" potpuno nesvjesne da, eto, postoje i drugi nazivi.

Avatar
calypso
Postovi: 586
Pridružen/a: 23 lip 2007 20:21
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la calypso » 18 ožu 2009 20:14

look at her je napisao/la:U mojoj teoriji postoje (ugrubo) dvije vrste biseksualki: one koje su zapravo gej, ali tu i tamo se nađe koji muškarac koji im se svidi pa se još u većini slučajeva to poopći pa muškarci i žene imaju jednake šanse, i one koje su zapravo strejt, ali eto, nekad im se svidjela neka žena pa su tu i tamo opet probale, ali češće su eksperimentiranjem, došle do spoznaje da im je tak' svejedno.

Prve nisu omiljene jer nam se čini da je tim ženama (ne zaboravimo opet neizbježno poopćivanje, dakle ženama općenito) žena seksualno nedostatna, što nas stavlja u glupu poziciju (i usput one malograđane u dobru).

Druge nisu omiljene jer većinom žive svojim privilegiranim heteroseksualnim životom i ne osjećaju na njemu teret homoseksualnog života u ovom društvu (ali se navode kao dio LGBT zajednice), na što smo osjetljivi, što je sasvim prirodno. A iz perspektive heteroseksualne zajednice, one "ponekad izlijeću, eksperimentiraju, daju nekoj lezbi da ih ševi dildom, i sve bez osjećaja, što ne zabrinjava i zapravo je kul, jer možda onog frajera pozovu da im se pridruži."

Što nas stavlja u još gluplju poziciju, onoj u kojoj nas se ne shvaća ozbiljno, ali opet osuđuje, u kojoj se negira toliko toga o nama i u nama.
Potpisujem! :thumbup:
"The real voyage of discovery consists not in seeking new landscapes, but in having new eyes."

FOR ONE HUMAN BEING TO LOVE ANOTHER,THAT IS PERHAPS THE MOST DIFFICULT OF ALL OUR TASKS...THE WORK FOR WHICH ALL OTHER WORK IS BUT PREPARATION

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 19 ožu 2009 06:43

potpisujem ovo što je napisala look at her, uz jedan dodatak- te dvije vrste biseksualki nisu jedine koje postoje, nego najvidljivije; postoje svi brojevi na Kinseyevoj skali, da uktatko to kažem, što vrijedi za žene i za muškarce.
Koliko košta madona bez djeteta?

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 19 ožu 2009 10:25

nemas_pojma je napisao/la: Takve obično sebe nazivaju "biseksualkama" potpuno nesvjesne da, eto, postoje i drugi nazivi.
LGBTIQWXY...? Š? :o

nemas_pojma
Postovi: 12
Pridružen/a: 25 ruj 2008 15:34
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Tristočuda

Post Postao/la nemas_pojma » 19 ožu 2009 12:17

Š!:D

htjela sam reci da su mi te raznorazne etikete besmislene...ispricavam se ako nisam bila dovoljno jasna...:tiphat:

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 20 ožu 2009 12:41

Prvo od čega bih krenula jest ono što ljudi smatraju problemom biseksualnosti. Kasnije ću na biseksualke konkretno.
Biseksualnost ljudi smatraju "sjedenjem na dvije stolice", što je točno ako je osoba poligamna. Ali isto tako postoje i poligamne heteroseksualne i homoseksualne osobe. Poligamija i biseksualnost se često miješaju jer biseksualce privlači "sve". S tim je analogno usađena i predrasuda o biseksualcima kao o promiskuitetnima, jer negdje u podsvijesti stoji "biseksualna osoba ne bira, dakle, ajmo sa svima", što također, naravno, nije točno, jer promiskuitet nema veze sa seksualnom orijentacijom.
Onda kreće predrasuda "daj se odluči", što ima veze sa sjedenjem na dvije stolice. Ako je osoba monogamna, nema što odlučivati; bit će s osobom s kojom u tom periodu želi biti, jedina je razlika da spol nije presudan.
Isto tako kao što se mi osjećamo lezbijkama cijeli život biseksualci se također tako osjećaju. Biseksualnost nije obijest, nezasitnost, pomodnost, itd., nego orijentacija koja dolazi iz prirode, jednako kao i sve ostale. Biseksualce nitko živ ne spominje, bar ne ovdje u HR. Oni su ovdje nevidljiva kategorija. Svi govore "LGBT", a B i T ni od korova.
Naravno da postoji više tipova biseksualki. Ja sam jedno vrijeme bila alergična na njih, ali ne na njih općenito nego na konretne profile biseksualki koje su postale svojevrstan stereotip: muškarci su primarni, ali bi malo eksperimentirale. Ali to nije sve od biseksualnosti!
Kako su sve nijanse biseksualki nevidljive, tako je i izašao ovaj stereotip biseksualke "sve s muškarcima, a eksperimentiranje sa ženama". Volim Kinseyevu skalu jer uspijeva bar natuknuti sve nijanse biseksualnosti. Ja sam pokušala par puta započinjati vezu sa takvim, stereotipnim biseksualkama, misleći da one žele nešto ozbiljno sa ženama, ali ispalo je da nisu htjele i vratile su se dečkima. Ali to je samo stereotip. Imam prijateljicu koja je bi, ali je emotivno daleko više sklonija curama i želi ozbiljnu vezu sa djevojkom. S muškarcima je emocionalna strana znatno slabija, manje je zanimaju, iako je i dalje muškarci seksualno privlače.
Sve su to nijanse, kojih ima mnogo. Stereotipi su u prvom planu iz niza razloga; jer su na meti lezbijki, jer odgovaraju heteroseksualnim muškarcima, itd. A zašto lezbijke mrze biseksualke? Ja sam lezbijka i ne mrzim ih - kada bih počela vezu s biseksualkom, zanimalo bi me jedino nijansa njene biseksualnosti koja bi odgovarala nijansi mog lezbijstva- je li u stanju ljubavno i erotski me voljeti kako bih ja nju, odnosno, kako bi heteroseksualka voljela i željela muškarca. A da li će me prevariti s dečkom (što jest negdje u podlozi lezbijskog animoziteta prema biseksualkama), ne bih se bojala. Ako je sklona prevarama, svjedeno mi je s kim će me prevariti, prevara je prevara. Jednako tako postoje biseksualke kojima ali jedan spol ako su u vezi s osobom drugog spola, a i kojima ne fali. Razne su to nijanse. Ali ono što sam ja naučila jest- nisu stereotipi većina. Nisu sve biseksualke promiskuitetne, vratit će se muškarcima, itd., nisu sve lezbijke butch, nisu sve heteroseksualke ženstvene, ne vole sve žene djecu, nisu svi muškarci patrijarhalni, itd.
Koliko košta madona bez djeteta?

ovaya
Postovi: 29
Pridružen/a: 16 stu 2008 21:37

Post Postao/la ovaya » 21 ožu 2009 13:33

lijepo rečeno

Avatar
Uliana
Postovi: 1325
Pridružen/a: 21 pro 2008 19:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la Uliana » 21 ožu 2009 17:22

a kak vam se sviđaju one butch biseksualke?

ona sebe ponosno naziva butch i iz svoje narcisoidnosti voli žene koje izgledaju isto kao i ona, istovremeno prezire sve što nije butch, omalovažava ženstvene žene i naziva ih fuficama i droljama.

isto tako obožava muškarce, poševi se s likom i zamišlja da su 2 pedera.

meni je ovo jedan od najpatrijarhalnijih tipova biseksualnosti.. :nerd: :shakehead:

najgori mogući tip biseksualki, po mom mišljenju.
Idem trenutak samo, popravit šminku malo!!

Avatar
dozinho
Postovi: 156
Pridružen/a: 06 lis 2008 12:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: zagreb

Post Postao/la dozinho » 21 ožu 2009 17:35

prekrasno receno by Judina sestra.....ostavila si me bez tekst...
eu amo voce minha fofinha

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 21 ožu 2009 18:12

puno hvala oyayi i dozinho! :)
Koliko košta madona bez djeteta?

ovaya
Postovi: 29
Pridružen/a: 16 stu 2008 21:37

Post Postao/la ovaya » 25 ožu 2009 18:31

moj naklon ;)

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 25 ožu 2009 19:28

Hvala, hvala! Mislim da zaista nije teško malo promisliti i probiti predrasude. Mislim, pa ako ćemo gledati isključivo sve biseksualke kroz najuočljiviji primjer tih "eksperimentuša", lezbijku kao butch ili gay dečka kao feminiziranog, ili promatrati sve muškarce kroz "piva, tekma, van s dečkima, macho, itd." i sve žene kroz "shopping, šminka, tračanje s frendicama", onda ćemo biti zaista zakinuti za mentalni vid. Jer ako ćemo tako gledati sve, mnogo ćemo propustiti.
Koliko košta madona bez djeteta?

ovaya
Postovi: 29
Pridružen/a: 16 stu 2008 21:37

Post Postao/la ovaya » 25 ožu 2009 21:13

ne samo da ćemo mnogo propustiti, nego se upuštamo u diskriminaciju kao što i strejt diskriminiraju gay zajednicu (svi uključeni :))
otkud potreba ljude trpati u ladice?

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 27 ožu 2009 00:19

ovaya je napisao/la:ne samo da ćemo mnogo propustiti, nego se upuštamo u diskriminaciju kao što i strejt diskriminiraju gay zajednicu (svi uključeni :))
otkud potreba ljude trpati u ladice?
Ljudi kad potrpaju nešto u ladice, služe se nečime što misle da je činjenica ili bar pretpostavka, što odaje dojam znanja. Reći "ne znam" umjesto da se kaže predrasuda, izaziva u ljudima osjećaj neznanja i nemoći.
Tolerancija nisu ladice. Tolerancija je razumijevanje i prihvaćanje onoga što nemamo u svom životu. Lako je prihvatiti ono što već jesmo, ono jednako nama. tolerancija razumijevanje i prihvaćanje DRUGAČIJEG od nas. (to se, dakako, ne odnosi na toleriranje onog drugačijeg od nas koje šteti sebi ili drugima na određen način).


Da, baš kao što strejt ljudi diskriminiraju gay ljude. i eto, ja sam doživjela diskriminaciju od gay ljudi jer sam femme i nitko od tih ljudi mi nije vjerovao da sam gay, biseksualci i transseksualci su ignorirani u našoj LGBT zajednici...Baš krasno. Nećemo daleko dogurati u smislu dobivanja prava ako ćemo se mi koji ih tražimo diskriminirati međusobno.
Koliko košta madona bez djeteta?

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 27 ožu 2009 00:41

Uliana je napisao/la:
tamara3 je napisao/la: Zato jer potonja odlučuje da joj je teško tako živjeti, a biti s tipom je lakše, more presentable i fino se moš udat i niko te niš ne pita. Pa se onda one lezbe koje ipak imaju dovoljno hrabrosti živjeti to što jesu osjećaju ugroženo i desetkovano. Kaj je normalno. Mislim da je to nekakav, i/ili jedan od glavnih razloga zbog kojih se misli da lezbe mrze bipsićke.
totalno se slažem, zbog toga su mi nevjerojatno iritantne, iako sam previše svjesna da se sviđam upravo biseksualkama, osjećala bih se puno opuštenije da sam u vezi sa pravom lezbom.

ima još jedan razlog zbog čega su mi biseksualke postale izrazito iritantne - a to su njihove podjele..koje se očituju u tome da od žene žele da bude apsolutno ženstvena, tako je ova moja zadnja ex stalno nešto seruckala na tu temu kad bih se ja pojavila u nekoj odjeći koja se smatra muškom - kao na meni joj se ne sviđa, a ista ti odjevni predmeti su joj prihvatljivi na dečkima!!???

biseksualke (one koje sam upoznala) traže stereotipnu ženu i stereotipnog muškarca i nikakav mix tu ne može nadoknadit njihovu patrijarhatom usađenu potrebu za `pravim` muškarcem i `pravim` kurcem..što god to njima značilo.. :roll:

takve su biseksualke koje sam upoznala, više razgovarala s njima nego što sam bila :lol:

ima li drugačijih..ne znam ..razuvjerite me
Well, da, ima onih biseksualki koje odluče biti s muškarcima jer je, naravno, tako lakše s obzirom na društvenu prihvaćenost, ali nije to samo u pitanju. Neke biseksualke odluče biti s tipom prije nego sa ženom jer ih muškarci više privlače generalno, ili u tom periodu života.
A zašto lezbijke mrze bipsićke, vjerovatno se jedan dio krije u ovome: velik broj lezbijki jest feministički osviješten. I neke od njih vjerovatno osjećaju da njih same mogućnost da se njihova partnerica "okrene" dečkima, privremeno ili stalno, vraća u onaj koncept muško- žensko, što je u jednom periodu feminizma bio omražen koncept jer je on sam, kakav god bio, patrijarhalan ili nepatrijarhalan, po samoj svojoj konstrukciji podsjećao na patrijarhalnu vezu iz koje je krenuo feminizam. (ne samo iz toga, nego i zbog političke, društvene, ljubavne, pravne itd. perspektive, ali ovdje se govori o onoj ljubavnoj). Ne da lezbijke direktno vraća u taj heteroseksualni koncept jer one same ne sudjeluju u istom, nego sama ideja da će voljeti žensku osobu koja može jednom zavoljeti i muškarca i biti u tom konceptu veze. Ideja da biseksualka može u jednom trenutku biti sa ženom i živjeti teškim životom homoseksualaca, odnosno, zbog veze sa ženom biti dio njega, a u drugom momentu voljeti muškarca i živjeti lagodnim hetero prihvaćenim životom stvara u lezbijkama osjećaj da biseksualka igra na jednoj i drugoj protivničkoj strani. Tim lezbijkama ideja heteroseksualne veze je prijetnja zbog diskriminacije koju su nam strejt ljudi činili i takva veza joj je prijetnja kao ženi, jer ih hetero veza podsjeća na patrijarhat. Homofobija i patrijarhat- ključne riječi. To su nasljeđa koja imaju. Emocije se dodatno pojačavaju kad se radi o biseksualki koju vole, naravno.
Ovime ne objašnjavam sebe, samo neke lezbijke koje tako osjećaju i čije je osjećanje, samim tim što su feminizam i homofobija bili uočljivi dio povijesti, vjerovatno je, zbog isprepletenosti s tim pojmovima, došla do vidljivosti i netrpeljivost lezbijki prema biseksualkama iz te perspektive.

Ne opisujem ovime sebe, iako razumijem sve to. Zbog homofobije i patrijarhata rane se gomilaju i naučiš se preživljavati kao životinja; izbjegavaš ono što te ranjava. Ali mi nismo životinje.
Nakon dugogodišnjeg sondiranja naslaga iskustava, došla sam do zaključka da nije i ne može biti tako crno bijelo. Ne mrzim muškarce jer su muškarci. Mrzim patrijarhat. A nisu svi muškarci patrijarhalni. Iako sam lezbijka jer to je ono što jesam, naučila sam prevladati predrasude. Jer kada tražim prijateljski kontakt s osobom, svejedno mi je ima li penis ili vaginu. naravno da neću razgovarati s muškarcem koji je patrijarhalan. ideja da me netko ne poštuje zbog mog spola mi je odurna. A ja ne želim imati to isto nepoštovanje prema njima, jer nastojim gledati izvan okvira. A izvan okvira se mogu naći divni muškarci, divne OSOBE. Nepatrijarhalne. Upravo zato što smo bile diskriminirane ne smijemo si dozvoliti širiti diskriminaciju. Jer ako je netko patrijarhalan, ne znači da predstavlja time sve muškarce. jednako vrijedi za homofobiju. Mi bismo trebale prekinuti taj krug i otvoriti um. nije to utopijski. Samo treba racionalizirati traume i negativna iskustva i ne promatrati ljude kroz jedan obrazac. Biseksualke su ono što smo i mi lezbijke- we are who we are. Možda se zbog heteropatrijarhalnih i homofobnih društvenih aspekata promatra biseksualke kao politički nekorektne, one također nisu birale svoju prirodu, kao ni mi.
jeste li ikad pomislile da ako vas biseksualka ostavi zbog muškarca, da je to možda jer joj se vi kao osobe ne sviđate? I da bi vas možda ostavila zbog žene da je na nju naišla, umjesto muškarca?
I nije biseksualkama u penisu stvar. I mi kad želimo ženu želimo upravo ženu, ne vaginu. Može se nabaviti strap-on koji je sličan stvarnom penisu. Šta onda to znači, da sve cure koje vole da se u njih penetrira strap-onom žele penis? ne- inače bi našle muškarca. Nije bitno s čim se nešto radi, nego TKO to nam to radi. Upravo je to bit seksualnosti. Nije stvar u "izbočini" ili u "rupi". Da je u tome stvar, onda bi gay aktivcima bilo svejedno penetriraju li u anus ili vaginu. Ali zbog nečega jesu gay. I žele baš penetrirati u anus. zato se i zovu gay muškarci. Bottom line is- seksualnost nije genitalijama. Seksualnost je u u ženi i/ili muškarcu kao cjelini, fizičko- psihičkoj. Meni može obaviti cunnilingus i muškarac i žena. Ali ja želim da to bude žena.
Uliana, razuvjeravam te: mnoge djevojke koje su bi orijentacije ne vole stereotipno muževne muškarce i ženstvene žene. Ima ih mnogih koje vole malo ženskastije muškarce, malo butchie žene, i kombinacija, nešto između, itd. Nije okej suditi prema najvećem stupnju uočljivosti, kakvu imaju stereotipne biseksualke. Ja to ne bih učinila iz razloga što ja kao lipstick lezbijka u LGBT zajednici nisam uočljiva, kao ni nestereotipne biseksualke. Razumijem što znači biti nevidljiv i zasigurno neću reći da nestereotipne biseksualke ne postoje samo zato što nisu vidljive kao stereotipne. Neću naglašavati nevidljivost lezbijske ženstvenosti i žaliti se na nju te govoriti kako nema samo stereotipnih lezbijki, a trpati biseksualke u ladice. I one i ja smo ljudi i ima nas raznih. Ako sam fer, onda jesam do kraja.
Koliko košta madona bez djeteta?

Avatar
discoshiz
Postovi: 135
Pridružen/a: 14 srp 2008 03:12

Post Postao/la discoshiz » 27 ožu 2009 09:12

Ha, ovo me sve podsjetilo na jednu curu koju znam i njene... zanimljive? stavove.
Ona je s 14 prohodala sa svojom prvom curom, nakon par mjeseci su prekinule, ona je zakljucila da je to bila samo faza i narednih par godina je bila samo s deckima. E onda su se ona i njena bivsa pomirile, sta li - i sad su vec dvije godine zajedno. Sve je to divno i krasno, al ona sad prica da ju biseksualnost zivcira i kak to zapravo ni ne postoji, samo ljudi nemaju hrabrosti ic do kraja u prihvacanju svoje seksualnosti. Wtf :o

Zita

Post Postao/la Zita » 24 tra 2009 11:58

Lisa je napisao/la:Zdravo ljudi, nova sam na forumu i malo sam citala postojece topice sto me ponukalo da otvorim ovu temu.
Susrela sam se s ogromnom kolicinom bifobije u lezbijskim krugovima sto mi je poprilicno nevjerojatno jer mi se cini suludo da grupa ljudi koja se svim silama bori protiv diskriminacije i ugnjetavanja upravo to radi drugoj grupi ljudi. Nismo mi krivi sto smo biseksualni, nismo svi promiskuitetni (unatoc uvrijezenom misljenju) i ne trebaju nam u isto vrijeme muskarac i zena!
Zanima me po cemu smo to mi drukciji od vas i po cemu smo manje vrijedni da okorijele lezbijke okrecu ocima pri spomenu na biseksualnost i izjavljuju kako smo zapravo sve lezbe ali si ne zelimo priznati? Mislim da nitko osim mene same si ne bi trebao davati za pravo da donosi takve zakljucke.

Zanima me vase misljenje i molim vas da zanemarite predrasude ako je to ikako moguce ;)
sekica63 je napisao/la:Lijep pozdrav, oprosti morala sam ti na pp. pisati, jer imaćeš odgovora svakakvi od pojedini cura.

Ja sam imalam raznih bobardiranja, i naprosto glupih pitanja, samo što sam tražila ženu za ozbiljnu vezu, to i dalje tražim, i vjerujem da ću naići na neku zdravu osobu. dobila sam takav dojam da, su ovde većina mladih i nezdravih mozgova, pijanih ili neznam ni kako bi definirala pojedine cure.

Pa sam počela samo viceve pisati, i pokoji komentar, jer nemogu ponekad biti i ostati nijema.

Mada duboko u sebi vjerujem da nisu sve iste, Želim nam svima sreću! nadam se se da se još tipkamo na pp. Miran dan Seka
tamara3 je napisao/la:Dobrodošla nova na forumu. Iskoristila bih ovu priliku zamoliti te da prije postavljanja teme pročešljaš forum i pogledaš postoji li već takva tema jer o ovome se raspravljalo već jedno 578 puta, a 579. bi već spadao u domenu spamanja.
Zita je napisao/la:lezbijke, priznale ili ne, se isto toliko boje drugacijeg i stvari koje ne razumiju poput svakog drugog heterica, boje se da ce biti ostavljene radi muskarca i to im totalno j** ego ali to odbijaju priznat jer su one sve super turbo tolerantne, dobre, drage, pune prihvacanja te nemaju zrno predrasuda u sebi i bla bla bla

u principu licemjerne su do amena i kad to shvatis bolit ce te briga za to sto neka tamo lijeva smatra da ti lazes sve i samu sebe oko svoje seksualnosti i sto si "promiskuitetna" kad postoji velika sansa da je upravo ta ona koja ce prva prevariti il napravit nesto slicno

Avatar
Lisa
Postovi: 12
Pridružen/a: 24 tra 2009 00:11

Post Postao/la Lisa » 24 tra 2009 15:03

Uliana je napisao/la:
ima još jedan razlog zbog čega su mi biseksualke postale izrazito iritantne - a to su njihove podjele..koje se očituju u tome da od žene žele da bude apsolutno ženstvena, tako je ova moja zadnja ex stalno nešto seruckala na tu temu kad bih se ja pojavila u nekoj odjeći koja se smatra muškom - kao na meni joj se ne sviđa, a ista ti odjevni predmeti su joj prihvatljivi na dečkima!!???

biseksualke (one koje sam upoznala) traže stereotipnu ženu i stereotipnog muškarca i nikakav mix tu ne može nadoknadit njihovu patrijarhatom usađenu potrebu za `pravim` muškarcem i `pravim` kurcem..što god to njima značilo.. :roll:

takve su biseksualke koje sam upoznala, više razgovarala s njima nego što sam bila :lol:

ima li drugačijih..ne znam ..razuvjerite me
Evo da te razuvijerim, privlace me muzevni muskarci i androgine zene. Zapravo ne volim zenstvene zene, to me nikada nije palilo. Vjerojatno jer sam i sama poprilicno zenstvena a suprotnosti se, kao, privlace :osica:

I moram se sloziti s onom curom koja je rekla da kada voli, voli svim svojim bicem i ne trebaju joj i muskarac i zena u isto vrijeme. :wink:

Avatar
sekica63
Postovi: 771
Pridružen/a: 09 srp 2008 17:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

da

Post Postao/la sekica63 » 24 tra 2009 20:33

nemogu vjerovati, ali me ipak zanima, zašto se citira nešto što ja napišem ili neko drugi? zašto? pa svi smo tu ,. i to listamo čitamo.


Da ja sam 200% procentna L. i uvjek neki citati itd. mene isključivo zanima samo žena, i nemrzim druge, ili drugačije orjentirane, podržavam različitost, to je pravo svake žene i muškarca.

Tako mi je ponekad nejasno to, što se uvjek nađe neko da citira.. tu smo i svi smo vidni u svojim komentarima, i koga zanima šta ja i li neko meni sličan piše, valjda će mi otpisati, sa da ili sa neslaganjem. Bogu hvala da smo različiti, kad nebi bili, izgledali bi kao nogometni tim, svi u istoj boji dizajnu itd. Hvala netreba odma citirati.

Odgovorite