Lipstick lezbijke -forum

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 27 tra 2009 10:34

fakatja je napisao/la:Recimo, lipstick koje vole duge nokte
Mozda da otvorite S/M podforum :shinner: :lol:


Ajd sad ozbiljno: mislim da je sto vise inicijativa pozitivna stvar.

Ja za Kulturu i LICE na kraju vise nisam imala zivaca.
Sad opet mozgam...

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 27 tra 2009 17:42

ticklebook je napisao/la:
fakatja je napisao/la:Recimo, lipstick koje vole duge nokte
Mozda da otvorite S/M podforum :shinner: :lol:


Ajd sad ozbiljno: mislim da je sto vise inicijativa pozitivna stvar.

Ja za Kulturu i LICE na kraju vise nisam imala zivaca.
Sad opet mozgam...
Hvala na podršci. Moram još dodati- ljudi koje zanima S/M jesu vidljivi. :) (za razliku od nas)
Koliko košta madona bez djeteta?

fakatja
Postovi: 1036
Pridružen/a: 07 stu 2005 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: EU

Post Postao/la fakatja » 27 tra 2009 22:14

Drage moje dame!
Posto ste me skoro lincovale ( il ubile svijom noktima,hehe) ja moram da kazem: Sve sto je pjesnik htio reci, bilo je to, da je lez-zajednica i tako mala i tako ranljiva, da stvarno ne treba i nju podjelit na mnostvo nekih oznaka. Kako da se snade u toj zbrci i jedno novodoslo lez bice,kad postoje forumi za one i one i one i one... Radi mene, imajte te forume, nije problem u tome, boze ne daj, samo sam htjela rec, da pustite cure da disu tu svoju drugciju stranu, jer sve smo jako ranljive i ponekad jako usamljene u tom hetero svijetu.Pustite, da mozemo vjerovat, da je u toj maloj zajednici moguce sve-da se mogu, joj, boze sacuvaj, zaljubit i butch i lipstick ( ako zelite definiranost).Pustite to, da se neke i ne mogu definirat i da je sve u zivotu relativno,pa i to, ko nas privlaci. Ne stavljajte pravila, jer jih nema. Prepustite se zivotu u tom smislu, da sreca ceka tamo, gde najmanje ocekujes.Hetero svijet nam namece pravila,nemojte da to ude i u tu zajednicu.
I kad kazem curica...to je poklon zenama a ne zajebavanje.I vidi cuda...ja volim i zenstvene zene, sa noktima, sminkama i stiklicama, u vecem il manjem izdanju. Ali,tamo, iza njezne, mirisne koze,zelim stav jake, ponosne zene,koja zna sta hoce i za to se i bori.Pa bila po definiciji sto bila. I opet po vasim definicijama-ne, nisam butch.
I izvinite na greskama u pisanju.Nije da sam djevojka iz sela ( uh, samo da jos ne povredim sad neku,nista lose), nego nisam ja odavde.

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 28 tra 2009 07:08

fakatja je napisao/la:Drage moje dame!
Posto ste me skoro lincovale ( il ubile svijom noktima,hehe) ja moram da kazem: Sve sto je pjesnik htio reci, bilo je to, da je lez-zajednica i tako mala i tako ranljiva, da stvarno ne treba i nju podjelit na mnostvo nekih oznaka. Kako da se snade u toj zbrci i jedno novodoslo lez bice,kad postoje forumi za one i one i one i one... Radi mene, imajte te forume, nije problem u tome, boze ne daj, samo sam htjela rec, da pustite cure da disu tu svoju drugciju stranu, jer sve smo jako ranljive i ponekad jako usamljene u tom hetero svijetu.Pustite, da mozemo vjerovat, da je u toj maloj zajednici moguce sve-da se mogu, joj, boze sacuvaj, zaljubit i butch i lipstick ( ako zelite definiranost).Pustite to, da se neke i ne mogu definirat i da je sve u zivotu relativno,pa i to, ko nas privlaci. Ne stavljajte pravila, jer jih nema. Prepustite se zivotu u tom smislu, da sreca ceka tamo, gde najmanje ocekujes.Hetero svijet nam namece pravila,nemojte da to ude i u tu zajednicu.
I kad kazem curica...to je poklon zenama a ne zajebavanje.I vidi cuda...ja volim i zenstvene zene, sa noktima, sminkama i stiklicama, u vecem il manjem izdanju. Ali,tamo, iza njezne, mirisne koze,zelim stav jake, ponosne zene,koja zna sta hoce i za to se i bori.Pa bila po definiciji sto bila. I opet po vasim definicijama-ne, nisam butch.
I izvinite na greskama u pisanju.Nije da sam djevojka iz sela ( uh, samo da jos ne povredim sad neku,nista lose), nego nisam ja odavde.
Divno da netko ovako eterično piše kao da sam ja površna jer se ja "ograničavam" i jer pišem o kategorijama. prvo, nisam ih ja izmislila, drugo, ne bih ja ni spominjala da mene zbog moje kategorije, kojoj pripadam ne da bih se ograničavala, nije mi to cilj, nego jer sam jednostavno po prirodi takva, ne diskriminira. Ne mogu baš hodati slobodno lezbijskom zajednicom i kao hippie samo govoriti "love" "freedom", "ne ograničavajte se u kategorijama, ljubav je ljubav, sve smo mi žene", kad se meni rugaju i podsmjehuju govoreći da nisam prava lezbijka jer se ne uklapam u stereotip. Nagledala sam se takvih; prvo kažu da je glupo ograničavati se i da kategorije nisu bitne, ma daaaj, sve smo mi žene, a onda kad dođe neka femme i kaže da je lezbijka i još k tome lipstick, onda počnu nevjerice i podsmijesi. Predivno licemjerje. I ja uopće ne razumijem zbog čega je loše uopće govoriti o kategorijama, spominjati ih, reći za nekoga da je andro, butch, kiki. Zašto bi to bilo površno? Hajde da onda uopće ne govorimo o izgledu čovjeka. Kad se budemo referirale na neku osobu, nećemo reći "ona u plavoj trenirci" nego nešto vezano za njen moguć karakter. Ajmo se praviti da fizički izgled uopće ne postoji. Da bismo bile duhovnije i eteričnije.
Problem nije u kategorijama nego kako ljudi s njima žive; ako ne možemo tolerirati različitosti i prihvatiti ih, onda kategorije postaju loše. A kad se nije u stanju prihvatiti različitost, onda kategorije malo zasvrbe. I ne govorim samo o kategorijama butch i femme; ima raznih kategorija, podkategorija, to je ljepota različitosti. Nemoj mi reći da ti nemaš oči pa da ne vidiš razlike između pojedinih lezbijki. Naravno da vidiš. Sličnost, a to je a smo lezbijke, lako je prihvatiti. E sad, prihvatiti da smo sve različite, i to u vrlo sitnim nijansama...to je već vještina. Za koju lezbijska zajednica nije spremna jer smo svi ista govna kao i hetero ljudi. Nema razlike. Oni diskriminiraju nas, lezbe diskriminiraju femme ili se odvajaju lezbe i pederi. Svi smo mi isti ljudi.
Koliko košta madona bez djeteta?

Nicky
Postovi: 155
Pridružen/a: 19 vel 2009 12:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Nicky » 28 tra 2009 10:10

volim se šminkati i ponekad se seksi srediti, ali nije baš da svakodnevno hodam okolo u štiklicama, sva sređenai sl...vrlo često mi vele da sam ko komandos :hihi:....e sad di ja pripadam? :?

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 28 tra 2009 12:15

Nicky, nitko ne kaže da moraš negdje pripadati i da se moraš za nešto opredijeliti.
Ja osobno ne patim od toga da moram svakome prilijepiti naziv. Uopće to nije poanta. Poanta je u tome da lezbijke vrijeđaju lezbijski par u kojem su obje žene ženstvene. To je poanta. Da to ne rade, ne bih radila taj forum, nije meni ambicija dijeliti ljude po forumima i nisam obsesivna u lijepljenju naziva.

Svaka lezbijka koja mi kaže "daj se smiri, pusti kategorije, sve smo mi iste" i slično, ili nema blage veze o lezbijkama ili je licemjerna. Ja samo ističem da je nepravedno da je ovakva situacija: andro si- može, butch si- može, imaš nešto muškobanjasto u/na sebi- može, femme si- može, ali onda te po definiciji mora privlačiti neka cura koja je malo ili puno više muškobanjasta od tebe. Ali femme cure koje vole femme cure- e to ne. To nisu prave lezbijke, to su fejkerice, ekperimentuše, veza između dvije femme nije moguća, itd. I ja podcrtavam taj bullshit jer to nije u redu. Ne odvajam ja nikoga po kategorijama, one odvajaju nas na osnovu te kategorije time da nas ne prihvaćaju.
Zadnja izmjena: Judina sestra, dana/u 28 tra 2009 12:21, ukupno mijenjano 1 put.
Koliko košta madona bez djeteta?

Avatar
Zbrkica
Postovi: 962
Pridružen/a: 15 sij 2009 13:14
Spol/rod: žensko

Post Postao/la Zbrkica » 28 tra 2009 12:19

Judina sestra je napisao/la:Nicky, nitko ne kaže da moraš negdje pripadati i da se moraš za nešto opredijeliti.
Ja osobno ne patim od toga da moram svakome prilijepiti naziv. Uopće to nije poanta. Poanta je u tome da lezbijke vrijeđaju lezbijski par u kojem su obje žene ženstvene. To je poanta. Da to ne rade, ne bih radila taj forum, nije meni ambicija dijeliti ljude po forumima i nisam obsesivna u lijepljenju naziva.
...da neke lezbijke... Ček znači ak si lezbijka nisi ženstvena? Ili pa ček, ja znam veza u kojem su oba dvije cure ženstvene a gle vraga lezbijke su :eek: Ne kužim sad ..
slika

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 28 tra 2009 12:23

Zbrkica je napisao/la:
Judina sestra je napisao/la:Nicky, nitko ne kaže da moraš negdje pripadati i da se moraš za nešto opredijeliti.
Ja osobno ne patim od toga da moram svakome prilijepiti naziv. Uopće to nije poanta. Poanta je u tome da lezbijke vrijeđaju lezbijski par u kojem su obje žene ženstvene. To je poanta. Da to ne rade, ne bih radila taj forum, nije meni ambicija dijeliti ljude po forumima i nisam obsesivna u lijepljenju naziva.
...da neke lezbijke... Ček znači ak si lezbijka nisi ženstvena? Ili pa ček, ja znam veza u kojem su oba dvije cure ženstvene a gle vraga lezbijke su :eek: Ne kužim sad ..

O čemu ti govoriš? Ja valjda u ne znam koliko postova do sad trubim jedno te isto: da me živcira da lezbijke vrijeđaju ženstvene lezbijke koje vole druge ženstvene lezbijke i da je to poanta mog foruma.
Koliko košta madona bez djeteta?

Avatar
Zbrkica
Postovi: 962
Pridružen/a: 15 sij 2009 13:14
Spol/rod: žensko

Post Postao/la Zbrkica » 28 tra 2009 12:25

Judina sestra je napisao/la:
Zbrkica je napisao/la:
Judina sestra je napisao/la:Nicky, nitko ne kaže da moraš negdje pripadati i da se moraš za nešto opredijeliti.
Ja osobno ne patim od toga da moram svakome prilijepiti naziv. Uopće to nije poanta. Poanta je u tome da lezbijke vrijeđaju lezbijski par u kojem su obje žene ženstvene. To je poanta. Da to ne rade, ne bih radila taj forum, nije meni ambicija dijeliti ljude po forumima i nisam obsesivna u lijepljenju naziva.
...da neke lezbijke... Ček znači ak si lezbijka nisi ženstvena? Ili pa ček, ja znam veza u kojem su oba dvije cure ženstvene a gle vraga lezbijke su :eek: Ne kužim sad ..

O čemu ti govoriš? Ja valjda u ne znam koliko postova do sad trubim jedno te isto: da me živcira da lezbijke vrijeđaju ženstvene lezbijke koje vole druge ženstvene lezbijke i da je to poanta mog foruma.
Ma ok.. o ničem.. al ne vrijeđaju sve lezbijke..
slika

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 28 tra 2009 12:31

Nikad nisam rekla sve, to nigdje ne vrijedi, u svemu postoji iznimka. Govorila sam generalno, što jest točno. I ne govorim o svijetu, jer nisam živjela negdje izvan Hrvatske pa ne znam kako je tamo, ali to me trenutno i ne zanima, jer u Hrvatskoj živim. A da generalno lezbijke diskriminiraju ženstvene lezbijke koje vole ženstvene cure mogu potvrditi ja, mogu potvrditi druge cure, a možeš i vidjeti šta kažu cure na mom forumu.
Koliko košta madona bez djeteta?

Ftica
Postovi: 126
Pridružen/a: 01 tra 2009 23:24

Post Postao/la Ftica » 28 tra 2009 13:52

sigurno ima lezbijki koje tebe i slične prihvaćaju. ja te prva ne bih s podsmijehom gledala da te sretnem na nekom partiju s djevojkom. mislim da lezbijke koje te vrijeđaju puno više govore o sebi nego o tebi. a ti, čini mi se, kako je i tamara napisala, pomalo ispravljaš krive drine.
mene nekako ovo sve podsjeća na neka predizborna vremena u mladim 'demokracijama' kad su u nekim sredinama za ukupno 3 čovjeka postojale 4 stranke. :wink:
ovdje sam, na ovom forumu, manje od mjesec dana i svakodnevno čitam o femme djevojkama koje privlače femme, njihovim potragama, problemima, nevidljivosti i sl. možda se varam, ali čini mi se da svakog dana to spomeneš u nekom od topica i eto... želim ti reći da ti ja zbilja vjerujem, iako te nisam upoznala, ali vjerujem ti da si lezbijka, da si femme, da voliš femme cure itd. negdje u sebi se nadam da ćeš i ti vjerovati meni kad kažem da te takvu prihvaćam i da me ne smetaš. isto se tako nadam da je jasno kako je nemoguće da te baš svaka osoba u potpunosti prihvati, ali pretpostavljam onda da nećeš odabrati takvima biti u blizini. ni mene svi/e ne prihvaćaju, pa se nastojim okrenuti onima koji me prihvaćaju i vole ovakvu kakva jesam. drugim riječima, prihvatila sam nečije neprihvaćanje, svjesna da ih ne mogu i ne trebam 'krstiti'. njihovo nemirenje s dijelovima moje osobnosti ne doživljavam svojim, već njihovim problemom, na koji sam im ukazala i stavila točku.

živjela i sretno s novim forumom, Judina.
Zadnja izmjena: Ftica, dana/u 28 tra 2009 13:55, ukupno mijenjano 1 put.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 28 tra 2009 13:54

cemu opravdavanja bilo kome? :o napravila si forum za svoj cejf i potrebu svojim trudom i vremenom...kaj se imas kome opravdavat i objasnjavat?
skuliraj i uzivaj u upoznavanju.

Nicky
Postovi: 155
Pridružen/a: 19 vel 2009 12:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Nicky » 28 tra 2009 17:07

Judina sestra je napisao/la:Nicky, nitko ne kaže da moraš negdje pripadati i da se moraš za nešto opredijeliti.
Ja osobno ne patim od toga da moram svakome prilijepiti naziv. Uopće to nije poanta. Poanta je u tome da lezbijke vrijeđaju lezbijski par u kojem su obje žene ženstvene. To je poanta. Da to ne rade, ne bih radila taj forum, nije meni ambicija dijeliti ljude po forumima i nisam obsesivna u lijepljenju naziva.

Svaka lezbijka koja mi kaže "daj se smiri, pusti kategorije, sve smo mi iste" i slično, ili nema blage veze o lezbijkama ili je licemjerna. Ja samo ističem da je nepravedno da je ovakva situacija: andro si- može, butch si- može, imaš nešto muškobanjasto u/na sebi- može, femme si- može, ali onda te po definiciji mora privlačiti neka cura koja je malo ili puno više muškobanjasta od tebe. Ali femme cure koje vole femme cure- e to ne. To nisu prave lezbijke, to su fejkerice, ekperimentuše, veza između dvije femme nije moguća, itd. I ja podcrtavam taj bullshit jer to nije u redu. Ne odvajam ja nikoga po kategorijama, one odvajaju nas na osnovu te kategorije time da nas ne prihvaćaju.

nisam mislila niš loše ovim svojim postom, sorry fakat ak je tak zvučalo, nego sam htjela reći da se ne snalazim u svim ovim podjelama i njihovoj isključivosti: ili si butch ili si femme, a tu su sad i lipstick i andro i kaj ja znam još koja sr****, e ja jednostavno nisam tip koji se može tako strpati u kategorije, a mislim da nisam jedina. Svaka od nas ima neke osobine i femmice i butchice, a također se ljudi kroz život mijenjaju...čini mi se da pokušavajući razbiti stereotipe ružne muškobanjaste lezbače međusobno stvaramo nove stereotipe...i sve pet ako imate potrebu za svojim forumom, bar vas tamo nitko neće maltretirati svim izjavama koje si navela.

I još jedna stvar upućena SVIMA: zakaj uvijek sve morate gledati crno - bijelo i pljuvati po bilo čijoj izjavi koja nije u skladu s nekakvom vlastitom predodžbom - po tome niste niš bolje od zatucanih heterića koji tvrde da žena ne može bez kur*a i da se lezbijke zapravo ne seksaju, dajte pustite ljude da imaju različite stavove i stilove života.

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 28 tra 2009 17:45

Ftica je napisao/la:sigurno ima lezbijki koje tebe i slične prihvaćaju. ja te prva ne bih s podsmijehom gledala da te sretnem na nekom partiju s djevojkom. mislim da lezbijke koje te vrijeđaju puno više govore o sebi nego o tebi. a ti, čini mi se, kako je i tamara napisala, pomalo ispravljaš krive drine.
mene nekako ovo sve podsjeća na neka predizborna vremena u mladim 'demokracijama' kad su u nekim sredinama za ukupno 3 čovjeka postojale 4 stranke. :wink:
ovdje sam, na ovom forumu, manje od mjesec dana i svakodnevno čitam o femme djevojkama koje privlače femme, njihovim potragama, problemima, nevidljivosti i sl. možda se varam, ali čini mi se da svakog dana to spomeneš u nekom od topica i eto... želim ti reći da ti ja zbilja vjerujem, iako te nisam upoznala, ali vjerujem ti da si lezbijka, da si femme, da voliš femme cure itd. negdje u sebi se nadam da ćeš i ti vjerovati meni kad kažem da te takvu prihvaćam i da me ne smetaš. isto se tako nadam da je jasno kako je nemoguće da te baš svaka osoba u potpunosti prihvati, ali pretpostavljam onda da nećeš odabrati takvima biti u blizini. ni mene svi/e ne prihvaćaju, pa se nastojim okrenuti onima koji me prihvaćaju i vole ovakvu kakva jesam. drugim riječima, prihvatila sam nečije neprihvaćanje, svjesna da ih ne mogu i ne trebam 'krstiti'. njihovo nemirenje s dijelovima moje osobnosti ne doživljavam svojim, već njihovim problemom, na koji sam im ukazala i stavila točku.

živjela i sretno s novim forumom, Judina.
Naravno da ti vjerujem da me ne bi ismijala i da bi me kao takvu prihvatila. Znam da nije sve crno bijelo; ne mislim da me nijedna ne prihvaća, ja se u biti zalažem za toleranciju, pa onda nekad malo pretjeram pokušavajući je proširiti, ali naravno da je to borba s vjetrenjačom ako ne ide. Dobro ste mi tamara i ti rekle za ispravljanje drina, ja se nekad zanesem, a znam da to nema smisla. Hvala na lijepim željama za forum. :)
Koliko košta madona bez djeteta?

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 28 tra 2009 17:49

Nicky je napisao/la:
Judina sestra je napisao/la:Nicky, nitko ne kaže da moraš negdje pripadati i da se moraš za nešto opredijeliti.
Ja osobno ne patim od toga da moram svakome prilijepiti naziv. Uopće to nije poanta. Poanta je u tome da lezbijke vrijeđaju lezbijski par u kojem su obje žene ženstvene. To je poanta. Da to ne rade, ne bih radila taj forum, nije meni ambicija dijeliti ljude po forumima i nisam obsesivna u lijepljenju naziva.

Svaka lezbijka koja mi kaže "daj se smiri, pusti kategorije, sve smo mi iste" i slično, ili nema blage veze o lezbijkama ili je licemjerna. Ja samo ističem da je nepravedno da je ovakva situacija: andro si- može, butch si- može, imaš nešto muškobanjasto u/na sebi- može, femme si- može, ali onda te po definiciji mora privlačiti neka cura koja je malo ili puno više muškobanjasta od tebe. Ali femme cure koje vole femme cure- e to ne. To nisu prave lezbijke, to su fejkerice, ekperimentuše, veza između dvije femme nije moguća, itd. I ja podcrtavam taj bullshit jer to nije u redu. Ne odvajam ja nikoga po kategorijama, one odvajaju nas na osnovu te kategorije time da nas ne prihvaćaju.

nisam mislila niš loše ovim svojim postom, sorry fakat ak je tak zvučalo, nego sam htjela reći da se ne snalazim u svim ovim podjelama i njihovoj isključivosti: ili si butch ili si femme, a tu su sad i lipstick i andro i kaj ja znam još koja sr****, e ja jednostavno nisam tip koji se može tako strpati u kategorije, a mislim da nisam jedina. Svaka od nas ima neke osobine i femmice i butchice, a također se ljudi kroz život mijenjaju...čini mi se da pokušavajući razbiti stereotipe ružne muškobanjaste lezbače međusobno stvaramo nove stereotipe...i sve pet ako imate potrebu za svojim forumom, bar vas tamo nitko neće maltretirati svim izjavama koje si navela.

I još jedna stvar upućena SVIMA: zakaj uvijek sve morate gledati crno - bijelo i pljuvati po bilo čijoj izjavi koja nije u skladu s nekakvom vlastitom predodžbom - po tome niste niš bolje od zatucanih heterića koji tvrde da žena ne može bez kur*a i da se lezbijke zapravo ne seksaju, dajte pustite ljude da imaju različite stavove i stilove života.
Oprosti ako sam bila gruba, samo sam mislila da načinješ drugu temu, jer sam ja govorila o pravednosti i toleranciji, ali vidim da govorimo o istom. A ovo da se ne želiš strpati ni u kakvu kategoriju, naravno, to isto ide u slobodu i toleranciju koja bi trebala postojati.
Koliko košta madona bez djeteta?

Nicky
Postovi: 155
Pridružen/a: 19 vel 2009 12:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Nicky » 28 tra 2009 18:13

Judina sestra je napisao/la:
Nicky je napisao/la:
Judina sestra je napisao/la:Nicky, nitko ne kaže da moraš negdje pripadati i da se moraš za nešto opredijeliti.
Ja osobno ne patim od toga da moram svakome prilijepiti naziv. Uopće to nije poanta. Poanta je u tome da lezbijke vrijeđaju lezbijski par u kojem su obje žene ženstvene. To je poanta. Da to ne rade, ne bih radila taj forum, nije meni ambicija dijeliti ljude po forumima i nisam obsesivna u lijepljenju naziva.

Svaka lezbijka koja mi kaže "daj se smiri, pusti kategorije, sve smo mi iste" i slično, ili nema blage veze o lezbijkama ili je licemjerna. Ja samo ističem da je nepravedno da je ovakva situacija: andro si- može, butch si- može, imaš nešto muškobanjasto u/na sebi- može, femme si- može, ali onda te po definiciji mora privlačiti neka cura koja je malo ili puno više muškobanjasta od tebe. Ali femme cure koje vole femme cure- e to ne. To nisu prave lezbijke, to su fejkerice, ekperimentuše, veza između dvije femme nije moguća, itd. I ja podcrtavam taj bullshit jer to nije u redu. Ne odvajam ja nikoga po kategorijama, one odvajaju nas na osnovu te kategorije time da nas ne prihvaćaju.

nisam mislila niš loše ovim svojim postom, sorry fakat ak je tak zvučalo, nego sam htjela reći da se ne snalazim u svim ovim podjelama i njihovoj isključivosti: ili si butch ili si femme, a tu su sad i lipstick i andro i kaj ja znam još koja sr****, e ja jednostavno nisam tip koji se može tako strpati u kategorije, a mislim da nisam jedina. Svaka od nas ima neke osobine i femmice i butchice, a također se ljudi kroz život mijenjaju...čini mi se da pokušavajući razbiti stereotipe ružne muškobanjaste lezbače međusobno stvaramo nove stereotipe...i sve pet ako imate potrebu za svojim forumom, bar vas tamo nitko neće maltretirati svim izjavama koje si navela.

I još jedna stvar upućena SVIMA: zakaj uvijek sve morate gledati crno - bijelo i pljuvati po bilo čijoj izjavi koja nije u skladu s nekakvom vlastitom predodžbom - po tome niste niš bolje od zatucanih heterića koji tvrde da žena ne može bez kur*a i da se lezbijke zapravo ne seksaju, dajte pustite ljude da imaju različite stavove i stilove života.
Oprosti ako sam bila gruba, samo sam mislila da načinješ drugu temu, jer sam ja govorila o pravednosti i toleranciji, ali vidim da govorimo o istom. A ovo da se ne želiš strpati ni u kakvu kategoriju, naravno, to isto ide u slobodu i toleranciju koja bi trebala postojati.
eto napokon se razumijemo :), we're cool sis' :cool:

Avatar
Uliana
Postovi: 1325
Pridružen/a: 21 pro 2008 19:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la Uliana » 28 tra 2009 19:43

Nicky je napisao/la:volim se šminkati i ponekad se seksi srediti, ali nije baš da svakodnevno hodam okolo u štiklicama, sva sređenai sl...vrlo često mi vele da sam ko komandos :hihi:....e sad di ja pripadam? :?
kod mene doma :o

@Judas`s sister: meni su one cure na fotkama koje si stavila na lipstick forum... nisu mi baš lipstick nego mi neke od njih djeluju butch, imaju neki butch gard, pa jel nam možeš to pojasnit? :o
Idem trenutak samo, popravit šminku malo!!

Ftica
Postovi: 126
Pridružen/a: 01 tra 2009 23:24

Post Postao/la Ftica » 28 tra 2009 20:30

sva je prilika da će Judina, neovisno o novom forumu, ipak ovdje morat obrazlagat 'plan rada nastavničkom vijeću'. :D

nisam pogledala spomenute slike, al jedva čekam izum sprave na kojoj će, recimo, kazaljka na nekoj skali pokazati kol'ko je neka cura butch, femme, kiki, bronhi il bajadera. :? :D dotična sprava bi mi bila od pomoći, s obzirom da se ne snalazim u pričama gdje se mahom elaborira forma, nauštrb priče o sadržaju. :roll:

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 28 tra 2009 22:18

call_me_slut je napisao/la:cemu opravdavanja bilo kome? :o napravila si forum za svoj cejf i potrebu svojim trudom i vremenom...kaj se imas kome opravdavat i objasnjavat?
skuliraj i uzivaj u upoznavanju.
:thumbup:

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 29 tra 2009 07:54

Ftica je napisao/la:sva je prilika da će Judina, neovisno o novom forumu, ipak ovdje morat obrazlagat 'plan rada nastavničkom vijeću'. :D

nisam pogledala spomenute slike, al jedva čekam izum sprave na kojoj će, recimo, kazaljka na nekoj skali pokazati kol'ko je neka cura butch, femme, kiki, bronhi il bajadera. :? :D dotična sprava bi mi bila od pomoći, s obzirom da se ne snalazim u pričama gdje se mahom elaborira forma, nauštrb priče o sadržaju. :roll:

Mislim da svaka cura ima tu spravu koja je strogo individualna. To objašnjava i zašto sam stavila one slike. Za mene lipstick lezbijka ne je femme, ali koliko, na koji način i koji stil femme to je druga stvar. Eto npr., u Carmen Electri sumnjam da netko vidi butch guard, ali smatram da se cure koje nisu toliko girly kao ona a opet su femme (i vole femme) mogu identificirati kao lipstick. A gore na forumu piše: femme je ona cura koja se tako identificira. Je li cura NAMA ženstvena također određujemo mi prema našim raznolikim parametrima.
Koliko košta madona bez djeteta?

Nicky
Postovi: 155
Pridružen/a: 19 vel 2009 12:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Nicky » 29 tra 2009 09:09

Uliana je napisao/la:
Nicky je napisao/la:volim se šminkati i ponekad se seksi srediti, ali nije baš da svakodnevno hodam okolo u štiklicama, sva sređenai sl...vrlo često mi vele da sam ko komandos :hihi:....e sad di ja pripadam? :?
kod mene doma :o

a da? :o

Ftica
Postovi: 126
Pridružen/a: 01 tra 2009 23:24

Post Postao/la Ftica » 29 tra 2009 13:11

Judina sestra je napisao/la:
Ftica je napisao/la:sva je prilika da će Judina, neovisno o novom forumu, ipak ovdje morat obrazlagat 'plan rada nastavničkom vijeću'. :D

nisam pogledala spomenute slike, al jedva čekam izum sprave na kojoj će, recimo, kazaljka na nekoj skali pokazati kol'ko je neka cura butch, femme, kiki, bronhi il bajadera. :? :D dotična sprava bi mi bila od pomoći, s obzirom da se ne snalazim u pričama gdje se mahom elaborira forma, nauštrb priče o sadržaju. :roll:

Mislim da svaka cura ima tu spravu koja je strogo individualna.

jamačno. :)

Avatar
nika331
Postovi: 344
Pridružen/a: 03 stu 2005 21:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb

Post Postao/la nika331 » 30 tra 2009 19:41

dakle najbolje rješenje je da svaka od nas (koja je zainteresirana za to) ima vlastiti forum :ljubav: :kolo: :cvjetic:
from my cold blooded hands!

Avatar
Uliana
Postovi: 1325
Pridružen/a: 21 pro 2008 19:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la Uliana » 01 svi 2009 10:57

Judina sestra je napisao/la:

Mislim da svaka cura ima tu spravu koja je strogo individualna.
[/quote]

OMG kako ovo falusoidno zvuči...Bože... :eek:

i ja bih otvorila svoj forum al bojim se da se nitko ne bi prijavio. :D

možda samo me & myself and I
Idem trenutak samo, popravit šminku malo!!

fakatja
Postovi: 1036
Pridružen/a: 07 stu 2005 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: EU

Post Postao/la fakatja » 01 svi 2009 13:19

Evo, ja cu na tvoj forum. Sa svojom vlastitom spravom.I bit cu otvorena za sve druge.(khmm, drukcije...jel,da ) :P

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 01 svi 2009 20:51

Uliana je napisao/la:
Judina sestra je napisao/la:

Mislim da svaka cura ima tu spravu koja je strogo individualna.
OMG kako ovo falusoidno zvuči...Bože... :eek:

i ja bih otvorila svoj forum al bojim se da se nitko ne bi prijavio. :D

možda samo me & myself and I[/quote]


curo, za jednu lezbu malo previše falusa vidiš oko sebe, a gdje ih nema, tamo ih haluciniraš. Što je falusoidno u izjavi da svaka cura ima strogo individualnu procjenu (ili ovdje metaforički rečeno, spravu) o tome koliko neka druga cura ima toga butch a koliko femme u/na sebi?
Koliko košta madona bez djeteta?

Avatar
Uliana
Postovi: 1325
Pridružen/a: 21 pro 2008 19:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la Uliana » 02 svi 2009 12:48

pa, zajebancija, Judina sestro, kak ne kužiš zajebanciju ? :o

imaš nešto opako u jarcu u natalu, u to sam ziher.


ej, a kaj se ti definiraš kao apsolutna femme, sorry.. lipstick ili imaš i malo butchiness u sebi?
Idem trenutak samo, popravit šminku malo!!

janne
Postovi: 37
Pridružen/a: 24 lip 2008 15:49
Lokacija: zg

Post Postao/la janne » 03 svi 2009 13:27

zanima me, jel ima butch i femme itd gay muskaraca? i dal se i oni ovako fino koljuckaju koji je koji tj koji nije koji, a trebao bi bit?
ah...
al ja stvarno jesam dozivjela reakcije lezbi kojima, iskreno, primitivizam taj koji ih obiljezava a ne butch i femme i sto god (al sam usput da spomenem kako i nisu bas zenstvene. tj da preformuliram, prilicno su muskobanjaste. ako ne i skroz. al to je samo moje vidjenje zene), da me fino uvjeravaju kako stvarno nisam gay. jer ja nikako ne mogu biti gay. i uvjeravaju me. jel ja znam sto je gay? pitaju one mene. jel ja znam sto je lezba? tak da...moje je iskustvo, znaci, diskriminacija tj sto god, al ruzno u svakom slucaju, od strane butch cura prema meni koja i nisam tolko butch. sto god da ja jesam.
a sto se kategorija tice, zas ne? ko ne upotrebljavaju ljudi cijelu vijecnost (u to ubrajam i nas, ukalupljene lezbe) "sminkerica", "metalac", "poslovnjak", "punker" itd. al stvarno cijelu vijecnost. i upotrebljavat ce se i dalje. jedino da se svatko od njih ne digne jednog dana, ujedinjeni s transparentima "bez kalupa, molim", ili "i ja sam sminker" kojeg drzi punker. onda im se pridruze i lipstick lezbe s natpisom "i ja sam butch". tek onda cemo moc mirno spavati...
ah...
...ambition is a poor excuse for not having sense enough to be lazy...

Avatar
sekica63
Postovi: 771
Pridružen/a: 09 srp 2008 17:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

da

Post Postao/la sekica63 » 03 svi 2009 15:16

vidi male ooooooooooopppppppppppaaaaaaaa

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 03 svi 2009 18:38

Uliana je napisao/la:pa, zajebancija, Judina sestro, kak ne kužiš zajebanciju ? :o

imaš nešto opako u jarcu u natalu, u to sam ziher.


ej, a kaj se ti definiraš kao apsolutna femme, sorry.. lipstick ili imaš i malo butchiness u sebi?
a šta opakost u jarcu mora biti karakteristika malo butchinessa? Zar lipstickice i općenito femme žene moraju pasivno sjediti, mahati štiklama i vrtiti kosom, biti samo pasivne, nimalo borbene, nikakav stav? Impliciraš li to? Čini mi se da da, jer sam sto puta već napisala da ljudi zinu kad čuju da sam gay i da mi i cura kaže da izgledam apsolutno strejt. I ne samo izgledam, gestikuliram, ponašam se, itd.
Koliko košta madona bez djeteta?

Odgovorite