coming out na poslu

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

coming out na poslu

Post Postao/la Kroacija » 17 srp 2006 13:17

cesto cujem od frendica koje rade kako se izvlace od kolega na poslu kada ih pitaju za privatni zivot. tako mi kazu da im uglavnom ispricaju sve sto je istina, samo sto ime njihove cure pretvore u musko. je li ijedna od vas dosla do te razine da je out na poslu i da nema s tim problema? vi koje niste-jel vam to predstavlja velik problem i kako izlazite s time na kraj?

Avatar
STARKA
Postovi: 401
Pridružen/a: 17 vel 2006 23:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zabreg

Post Postao/la STARKA » 17 srp 2006 19:26

:D ja sam na prošlom poslu svima rekla i nisam imala nikakvih problema...dapace...bilo im je jako interesantno...

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 17 srp 2006 20:40

moji znaju i ne pitaju previse vise bi se reklo da cak sute pa sutim i ja
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 17 srp 2006 21:14

ne daj boze. buduci da znam kako se prica i sprda sa temom homosexualizma, pretpostavljam da bi se isto govorilo i u kontekstu mene. no fuckin way. toliko ima jebada u napredovanju i pizdarija, nemrem si jos dozvolit da se moja sexualnost razvlaci po tudjim tracevima. moj stav: nikad.
zvir i bestimja.

Zita

Post Postao/la Zita » 18 srp 2006 10:10

nema sanse
time bi unistila sav trud koji sam ulozila da dodem tu gdje jesam
niti laganje da imas decka umjesto cure nije bas najbolje jer ce kad tad htjet upoznat tog "decka" ili ce te vidjet u gradu il nekaj pa bi mogli skuzit da lazes
mislim da je najbolje jednostavno ne ulazit u price o privatnom zivotu

Avatar
sedma_od_devet
Postovi: 111
Pridružen/a: 12 svi 2006 21:03
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na obali najzelenije rijeke

Post Postao/la sedma_od_devet » 18 srp 2006 16:16

mislim da za to i nema potrebe jer ipak to je privatni život ... a osim toga kod nas to baš i nije preporučljivo....
Oblikom sam kaplja, sadržinom more.

mayflower!
Postovi: 471
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:20

Post Postao/la mayflower! » 18 srp 2006 19:24

ja sam rekla svima na poslu i apsolutno je sve prošlo ok, čak i kod militantnih katolika-desničara :D

ipak, ja radim u manjoj skupini mladih visokoobrazovanih ljudi. znam da kao to ne bi trebalo imati veze, ali ima. u nekoj drugoj sredini, moguće da to ne bi bilo tako.

btw, meni je stvarno fascinantno kak se mogu izbjeći priče o privatnom životu na poslu. pa tamo provodim 8 sati dnevno. barem. bez dodatnih sastanaka, aktivnosti, seminara, kongresa, putovanja... između ostalog sam i rekla zato jer mi je glupo zatvarati se pred ljudima koji su mi ok.

a rekla sam i zato jer mislim da je nepravedno da, na primjer, moja kolegica ode ranije doma jer joj je dečko bolestan, a ja ne bi mogla otići ako mi je cura bolesna. nekak mislim da je to diskriminacija koju si bih si sama nemetnula.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 18 srp 2006 21:56

ja odem anyway. mislim da je bitno procjenit kak sredina dise. ne treba svoju intimu povjeravat nikome nikad tko bi je mogao iskoristiti protiv tebe; kolege, roditelji i 'prijatelji' included.
zvir i bestimja.

Avatar
FatalFemme
Postovi: 378
Pridružen/a: 04 stu 2005 12:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la FatalFemme » 18 srp 2006 22:40

par ljudi zna koji su mi i ovako ok za pauze, kave prije posla i sl.
nemam potrebu biti out na poslu jer jos uvijek nisam na nekoj poziciji da toliko ljude zanima s kim ja spavam, tj veliki je sektor, lako se izbjegnu pitanja..
znalo mi se dogoditi da me vide s curom u gradu i bace komentar tipa : vidio sam te s nekom curom jucer na trgu..odg: ma da?
dovoljno je samo reci nesto, ljudima inako ne treba razlog vec da popunis prazninu u zraku.

da li cu biti out? ako bi ostala u ovoj firmi i radila u sektoru gdje je uzi krug ljudi- DA, jer je takva tvrtka da nitko ne bi dovodio u pitanje moju sposobnost zbog seksualne orijentacije, a ako bi bilo nekakvih maltretiranja verbalnih/zakulisnih/inih osoba bi dobila po prstima od nadredjenih.

:osica: :osica: :osica:
~YOU HAVE TO DO STUFF THAT AVERAGE PEOPLE DONT UNDERSTAND, BECAUSE THOSE ARE THE ONLY GOOD THINGS~

Zmajka
Postovi: 17
Pridružen/a: 03 stu 2005 20:40

Post Postao/la Zmajka » 19 srp 2006 18:21

Došla sam na razgovor za posao i pitalo me za internet, koliko se time služim i tako to. I još me pitalo da li sam sposobna napisati nekli tekst, priču, šta li...
Jebat ga, uzdahnula sam, rekla im za Balconn i za Monologe...i drugi dan me pitali kakva je to stranica. Rekla sam lezbijska. Šefica samo rekla:
"Aha...e, imamo mi već jednu lezbu, možda ju znaš..." i bacila se na čitanje Monologa.
Znaju mi i ženu, i cijene ju.

Avatar
Bob
Postovi: 225
Pridružen/a: 02 stu 2005 22:51
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: ..

Post Postao/la Bob » 19 srp 2006 20:56

ebote..blago vam se :o

nikad al nikad ne bi rekla, trenutno misle da imam nekog decka al drzim svoju privatnost za sebe...sve mi je to zbog sefice koja uzasno zabada nos u svacije stvari, i onako je tipicna zelim se udati a i svi oko mene trebaju biti udani i s djecom. :x
homofobiju necu ni spominjat...

jedino me tjesi sta mi je to samo privremen posao, dok ne zavrsim faks, a onda gibam dalje i svima na poslu cu se :P

ljubicice
Postovi: 22
Pridružen/a: 20 srp 2006 18:07

Post Postao/la ljubicice » 24 srp 2006 09:57

Moju curu je diskretno bario direktor (i vlasnik firme) na poslu pa mu je ona rekla za mene. Nakon toga sam i ja bila pozivana na domjenke ali bez pokvarenih primisli s njegove strane - on je skroz ok.
Ja sam rekla mojoj obitelji - i gle čuda - tooootalno sranje. Majka koja je obožavala moju ljubicu (5 godina me nikada nije vidjela bez nje) sada je ne želi ni vidjeti jer... valjda je ona kriva za tu moju opačinu.
Pa sad ti reci!!????!!

sole
Postovi: 15
Pridružen/a: 18 pro 2005 18:47

Post Postao/la sole » 31 srp 2006 23:26

call_me_slut je napisao/la: buduci da znam kako se prica i sprda sa temom homosexualizma, pretpostavljam da bi se isto govorilo i u kontekstu mene
možda tvoja pretpostavka nije ispravna

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 01 kol 2006 20:39

aha. a mozda sam totalno gluha i slijepa na kavama na poslu pa serem pizdarije. bit ce da je to. u pravu si.
zvir i bestimja.

sole
Postovi: 15
Pridružen/a: 18 pro 2005 18:47

Post Postao/la sole » 02 kol 2006 14:38

htjela sam reći da su ljudi grubi kad govore općenito, ali je posve druga priča kad nekog osobno poznaju

Avatar
FatalFemme
Postovi: 378
Pridružen/a: 04 stu 2005 12:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la FatalFemme » 03 kol 2006 17:28

@ sole- pa to bas i nije tocno, nemas tu nekog opceg mjerila jer neki roditelji koji su liberalni, razumni, odobravaju homoseksualnost i sl mozda nece skociti i grliti svoju kcer zato jer je gay, vec bas suprotno. naravno vrijedi i tvoj primjer, moze biti da su grubi i netolerantni pa zato jer im je kci pozele da znaju i razumiju.
:cool:
on topic- bas sam za vikend bila na tulumu sa puno Q ekipe i dodjose dvije kolegice iz moje bivse firme, znale su slavljenicu a ja taman u sred vatrene seanse ljubljenja. lol.
malo im je bilo cudno jer im ne izgledam kao riba u tim vodama, ali su bile full ok. cak stovise super :aha:
a recimo izgledaju kao tipovi koji nisu tolerantni.
tako da sve ovisi kakva si osoba i kakva je osoba kojoj se outash.
:aha:
~YOU HAVE TO DO STUFF THAT AVERAGE PEOPLE DONT UNDERSTAND, BECAUSE THOSE ARE THE ONLY GOOD THINGS~

AfriCola
Postovi: 1
Pridružen/a: 17 kol 2006 22:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Nijemacka (Germany), Wuppertal

Post Postao/la AfriCola » 17 kol 2006 22:54

Oprostite da su moje riejeci smijesne ali ja zivim u njemackoj i moj hrvatski je los. Moji roditelji su otisli iz hrvatske 1968 i ja sam se rodila 1973 u nijemackoj. Svi moji kollegi znaju da ja zivim sa zenom i moji roditelji isto znaju. Oni vole moju prijateljicu ali Mama ponekad pita:"kad ces poznati muskarca i kad ces imat dijecu. Ali ona ne pita tako cesto kak je prije radila. I ja se uvijek pitam kako bi ja zivjela kad bi moji roditelji ostali u hrvatskoj.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 17 kol 2006 22:57

jebeno.
zvir i bestimja.

swayka
Postovi: 3620
Pridružen/a: 11 stu 2005 13:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: tamo gdje je more i zabava

Post Postao/la swayka » 28 stu 2006 22:40

nije bilo outanje na poslu, ali sam se outala jednoj frendici, tj kolegici sa faxa! :)

stojimo nas dvi u menzi i dosle na temu brijanja i pitam je ja s koliko je ljudi zabrijala... pita ona mene jel mislim i na muske i zenske, odgovorim joj da jesam. kaze meni ona 36 i ja joj kazem da sam ja sa 18. pitam ja nju sad koliko zenskih a koliko muskih, a ona meni 15 zenskih ostalo tipovi... i sad ona mene pita s koliko sam ja... reko - 13 zena, 5 tipova.

ona na to - a ti si ka ono lezba?
ja - pa onako jesam.
ona - a trazis se?
ja - nasla sam se ja. aj pogodi ko je ta i ta.
ona - cura??? :)
ja - bivsa....
ona - ne seri - cila je blistala i bilo joj je drago!!! :) :)

i ond asam joj jos pricala neke stvari i tako to, odusevljena je i rekla je da joj je zakon to sta sad ima nekoga ko joj skroz mirno govori kako je bio sa curom i slicno :)

pozitivna reakcija... :) bas mi drago...
i onda sam joj maloprije dala link bloga jer ona pise svoj i rekla da je bila na njemu par puta i da ne moze virovat da sam to ja!!! :D :D :D

e da, i pitala me s koliko sam cura spavala... i kako mi to radimo.. :D
Zadnja izmjena: swayka, dana/u 28 stu 2006 22:43, ukupno mijenjano 1 put.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 28 stu 2006 22:43

divno :)
zvir i bestimja.

swayka
Postovi: 3620
Pridružen/a: 11 stu 2005 13:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: tamo gdje je more i zabava

Post Postao/la swayka » 28 stu 2006 22:46

da bas sam ponosna :)

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 28 stu 2006 22:48

u should be :)
zvir i bestimja.

swayka
Postovi: 3620
Pridružen/a: 11 stu 2005 13:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: tamo gdje je more i zabava

Post Postao/la swayka » 28 stu 2006 22:53

:D

tramp
Postovi: 20
Pridružen/a: 02 stu 2005 06:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: NYC
Kontakt:

Post Postao/la tramp » 29 stu 2006 06:56

mene su skoro pitali studenti da li me zanimaju zene i ja rekla da i nista :D

Avatar
ankh
Postovi: 155
Pridružen/a: 26 srp 2006 13:35

Post Postao/la ankh » 29 stu 2006 09:28

Pokušavam ostati neutralana, jer smatram da me se ničiji privatan život ne tiče dokle got mi to osoba sama ne želi ispričati.I tako i živim, o meni se u strvari na poslu ne zna skoro pa ništa...jer sam zauzela takav stav.Ljigavo mi je slušati o tuđim problemima , i ja imam svoje i ništa mi to ne znači da su oni upoznati sa mojima....pomoć mi ne mogu a tračeve ne podnosim.Sve je to stvar pojedinca; netko bi vrištao na sav glas a ja bi samo rekla- da ga se ne tiće !
Posao je posao i NIKAD ga ne mješam sa privatnim životom.Imam previše staža , i naučila sam da je najpametije šutjeti, jer nikad ne znaš na koju ćeš žloću naletjeti i kako žene znaju biti okrutne.....a tak muškarci....cccccc....bolje šutjet i zaobilazit direktna pitanja ;)
Uvijek će biti ljudi kojima se možeš otvorit i uvijk će biti zlobnika koji jedva čekaju da ti smjeste ....sama trebaš procjeniti, kome i kada !

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 29 stu 2006 13:15

nazalost, i ja sam u situaciji gdje mi ekipa s posla misli da imam decka,ali kako smo blizi i vrijeme prolazi, mislim da im je sve cudnije, a meni sve gluplje. tako da brijem da cu uskoro pocet govorit, i mislim da se nista nece promijeniti.
kaj se drugog posla, na faksu, tice, ne pada mi napamet. zasad :D
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 29 stu 2006 16:26

swayka je napisao/la:da bas sam ponosna :)


:) cestitke!

Zita

Post Postao/la Zita » 29 stu 2006 22:19

cemu comming out na poslu
treba odvojit posao i zadovoljstvo

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 30 stu 2006 17:42

da ne moras stalno izmisljat, srat, pazit kaj govoris i kaj si kome rekao, i da mozes eventualno i s ljudima s kojima radis uspostavit prisne i normalne ljudske odnose.
ako to zelis, naravno.
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

swayka
Postovi: 3620
Pridružen/a: 11 stu 2005 13:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: tamo gdje je more i zabava

Post Postao/la swayka » 30 stu 2006 18:35

huh mene ceka sutra "upoznavanje" sa ostalim kolegama jer su ocito skuzili, tj ova kojoj sam rekla da sal lezba, rekla mi je da sam ovima sumnjiva i da bi im bilo cool da jesam lezba... tako da cu im sutra rec da sam bips :D ublazit cu situaciju :D

Odgovorite