ZAGREB PRIDE 2008.-25.-28.LIPNJA

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Avatar
Éire.
Postovi: 43
Pridružen/a: 07 ožu 2008 23:36
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zege

Post Postao/la Éire. » 30 lip 2008 03:09

Meni je bilo skroz dobro. Jedino ona pomalo trula atmosfera kad smo došli na cvjetni..hrpa ekipe se odmah razbježala nažalost..
Al ajde, Ida je zasladila situaciju onda :D

A ne znam dal ste čitali i ove ostale članke po Indexu..
I ne vjerujem da su me ekšli snimili hahaha svašta :D
http://www.index.hr/video/film.aspx?id=3246
možda i nekog od vas pa lukajte hah
If I had eyes in the back of my head
I would have told you that
You looked good ...
As I walked away ..

Screaming_Buddha
Postovi: 1
Pridružen/a: 30 lip 2008 08:06

Post Postao/la Screaming_Buddha » 30 lip 2008 08:14

Pozdrav svima :mase:

Sto se tice pride....Meni je bilo super,atmosfera je bila super,ljudi su bili super(djevojke su super ;) )....ma sve je bilo super.Jedino mi je zao stradalih osoba :( .

Avatar
Ice
Postovi: 1158
Pridružen/a: 12 sij 2006 16:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Space

Post Postao/la Ice » 30 lip 2008 08:15

Meni je Pride ove godine bio super.

Volontirala sam kao redarka,i tamo na Titu ono obavještavanje ljudi,upoznavanje sa sigurnošću,dijeljenje materijala da bi nam parada bila što veselija

Organizacijski odbor se potrudio zbilja,od ljudi koje su doveli pa do svega ostaloga...so ako će im se i dalje nakon ovoga zamjerit gramatičke greške na letku,onda stvarno...

U svakom slučaju pucao me toliki ponos dok sam hodala sa smiješkom odma u drugom redu,noseć zastavu ''ILGU Europe'',sa svojom dragom Cvetkicom i gledala svu ekipu sastrane

Parada ko i uvijek,vesela,šarena,bubnjevi su napravili ove godine posebnu atmosferu..Nije bilo nikakvih ''perverznih'' natpisa što bi moglo isprovocirat ljude,tako da....zbilja je bilo super

Što se tiče Cvjetnog,da dosta se ljudi brzo razbježalo,vjerojatno zbog sunca i nesnosne vrućine,ali mi smo se zabavili....i izgorili :D

HAHAHAH novinari su se žalili kakva je to gay parada jer se nitko ne žvaljara grli pa su ekšli molili da se dvije cure poljube,i ja sam im gurnula nama svima dragu,lice s naslovnice 24 sata,Cvetku :aha:

Poslikali me i posnimali za sve i svašta,dala 4 intervjua...a najbolji mi je bio frajer sa Radio Imotski,koji mi je u intervju-u rekao kako oni u Imotskom na 30 000 stanovnika nemaju niti jednog pedera ili lezbijku
:lol: Naravno da sam mu se odvalila u facu :lol:

Sve u svemu,odlično

...i nadam se da se iduće godine vidimo u još većem broju :)
Zadnja izmjena: Ice, dana/u 30 lip 2008 14:59, ukupno mijenjano 1 put.
My face radiates with after-glow
My pillow scented by you
A fragrance which haunts me
My room smells of the best sex
I
Covered in body prints and finger prints and you above me
Your name written indelibly upon my body in your genetic history

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 30 lip 2008 09:58

ow je napisao/la:iako sam potpuno autana, ne zelim da mi se slika povlaci po medijima.
:respekt:

Same here.
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

Avatar
micika
Postovi: 115
Pridružen/a: 24 lip 2008 13:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: s leve bogu

Post Postao/la micika » 30 lip 2008 11:03

HotIce je napisao/la:...noseć zastavu ''Liga Europe''...

da ne mislis ti mozda na ILGU?

Black_feniks
Postovi: 1132
Pridružen/a: 16 tra 2008 16:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Black_feniks » 30 lip 2008 11:27

Ko je bila ona kjut cura s naslovnice 24 sata????
Ona s bjelom košuljom??? :D :inlove:
Normal people frighten me!

Avatar
Hayden
Postovi: 35
Pridružen/a: 07 lip 2008 01:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: tu negdje

Post Postao/la Hayden » 30 lip 2008 12:15

HotIce je napisao/la: a najbolji mi je bio frajer sa Radio Imotski,koji mi je u intervju-u rekao kako oni u Imotskom na 30 000 stanovnika nemaju niti jednog pedera ili lezbijku
:lol: Naravno da sam mu se odvalila u facu :lol:
nije ni cudo. to je pripizdina samo takva. naravno, veliki su vjernici i fanaticno vole Gospu, premda je svaki dan psuju. Ljubav je ljubav. :roll:

Avatar
whatever
Postovi: 4012
Pridružen/a: 04 tra 2007 10:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: šank

Post Postao/la whatever » 30 lip 2008 12:24

Elem, meni je ipak najljepše bilo vidjeti toliko njih u 4h ujutro na trgu kako idu doma. :D
Epizodna uloga.

Avatar
Ice
Postovi: 1158
Pridružen/a: 12 sij 2006 16:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Space

Post Postao/la Ice » 30 lip 2008 15:00

micika je napisao/la:
HotIce je napisao/la:...noseć zastavu ''Liga Europe''...

da ne mislis ti mozda na ILGU?
WAHAHAHAHAH da da..Bože,nedostatak sna i posljedica nogometne euforije :lol:
My face radiates with after-glow
My pillow scented by you
A fragrance which haunts me
My room smells of the best sex
I
Covered in body prints and finger prints and you above me
Your name written indelibly upon my body in your genetic history

angel_19
Postovi: 388
Pridružen/a: 30 stu 2007 01:16
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la angel_19 » 30 lip 2008 15:30

[quote="HotIce"]....a najbolji mi je bio frajer sa Radio Imotski,koji mi je u intervju-u rekao kako oni u Imotskom na 30 000 stanovnika nemaju niti jednog pedera ili lezbijku
:lol: Naravno da sam mu se odvalila u facu :lol:
quote]


Ah....imotski :cry: :cry: :cry:

Avatar
Crvena_Vrana
Postovi: 75
Pridružen/a: 18 lip 2008 21:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la Crvena_Vrana » 30 lip 2008 16:31

Meni je ovo bio drugi Pride... I bio mi je ljepši od onog 2004. godine. Bubnjari i bubnjarke su mi unijeli neki totalno fora ugođaj...

Drago mi je što je Pride ove godine imao malo drugačije policijsko osiguranje... Ljudi su ulazili u povorku, malo pročavrljali sa prijateljima, i vratili se svom poslu... Od onog koridora policije iz 2004. godine me hvatala anksioznost...

Mene su isto tako smetali neki natpisi, izjave i maskiranja, ali bolje Parada s njima, nego da je uopće nema... JS je to dobro opisala... Otkačenih ljudi je uvijek bilo i uvijek će ih biti.

Od aparata sam panično bježala, ali sam ipak završila na par fotki na kojima bi me valjda samo par ljudi moglo prepoznati. Na idući Pride dolazim s kapom... :-)

E, da, bilo je i puuuuno zgodnih cura... mmmm... za nahraniti okice... ;-)

Sve u svemo, jako sam zadovoljna. :-)
Budimo realni, tražimo nemoguće...

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 30 lip 2008 20:57

vrlo ugodno, sareno, zabavno, potrebno. ponosna sam na svakog od vas tko je bio tamo u povorci. iznimno.

Avatar
syrinx
Postovi: 698
Pridružen/a: 31 ožu 2008 23:25

Post Postao/la syrinx » 30 lip 2008 21:30

ne znam
svake godine me to sve nekako...
evo ovako :shakehead:

i baš taj pride..i onda dođu ti neki ljudi
da vrijeđaju i pljuju..ono..baš dođu s namjerom..
nije da slučajno prolaze onuda..
i onda se userem svega toga..taj dan te čuva policija
drugi dan si jebeno "gol" i opet sam,
i na naslove crne kronike bace jedan komentar
i na prosvjede protiv poskupljenja ih dođe par
i klinci su brutalni previše
i ništa ne štima
a njima tako smeta baš pride
i ne znam
jebo ih sve

ni ne znam šta sam htjela reć :roll:

Avatar
micika
Postovi: 115
Pridružen/a: 24 lip 2008 13:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: s leve bogu

Post Postao/la micika » 30 lip 2008 21:51

niti ja
ne zelim jebati nikoga

Avatar
Lilith
Postovi: 60
Pridružen/a: 28 ožu 2008 17:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: nenormalna normalnost

Post Postao/la Lilith » 01 srp 2008 12:57

syrinx je napisao/la:ne znam
svake godine me to sve nekako...
evo ovako :shakehead:

i baš taj pride..i onda dođu ti neki ljudi
da vrijeđaju i pljuju..ono..baš dođu s namjerom..
nije da slučajno prolaze onuda..
i onda se userem svega toga..taj dan te čuva policija
drugi dan si jebeno "gol" i opet sam,
i na naslove crne kronike bace jedan komentar
i na prosvjede protiv poskupljenja ih dođe par
i klinci su brutalni previše
i ništa ne štima
a njima tako smeta baš pride
i ne znam
jebo ih sve

ni ne znam šta sam htjela reć :roll:
Ma ko ih j... Meni je dovoljno to da vidim transparente poput "gospodin pedercina, molim" i onaj pride video i svo to sarenilo pa da vidim da postoje ljudi kojima nikakva represivna sredina ne moze ubit duh i koji su i dalje cak i javno veseli, lijepi i s ocito vrlo zdravim smislom za auto-ironiju :D

Ovi sa strane sto vredjaju i psuju vise govore o sebi i to dodje ko neki dosadni komarci koji su ogorceni drugim stvarima u svom zivotu al to ne vide pa ce iskoristiti sto god za svoju hejt pricu - globalizacija, visoke cijene, los zivot u zemlji, hrpa toga sto ne razumiju - pa ce se okomit na sve sto je i malo drukcije od njih. Primitivaca je uvijek bilo i uvijek ce biti. Ne treba se spustati na njihovu razinu. Ako te osamare, osamaris natrag. Ako vicu, pa neka vicu, vicu sami sebi a da to ni ne vide...
Klimu očekujemo, vrijeme dobivamo.

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 01 srp 2008 13:51

bio je jedan dobar transparent. stovise izvrstan.
posto znamo da je glavni argument homofoba protiv pride-a taj da se novac koji oni odvajaju iz svojih placa trosi za policiju koja cuva pedere. da se proracun trosi na takve gluposti.

transparent "policija je ovdje zbog vas" je izvrsna provokacija. toliko tocna. i nadam se da im je zacepila gubice barem u tom smjeru.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Black_feniks
Postovi: 1132
Pridružen/a: 16 tra 2008 16:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Black_feniks » 01 srp 2008 14:05

Slažem se s jabukom. Nebi bilo prideova i "provociranja" da nam odobre brakove i da nas podrze političari pa i neke javne osobe.....
Normal people frighten me!

Avatar
Éire.
Postovi: 43
Pridružen/a: 07 ožu 2008 23:36
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zege

Post Postao/la Éire. » 01 srp 2008 14:05

Ma znaš da nije..i još dugo neće..iako je transparent super!
If I had eyes in the back of my head
I would have told you that
You looked good ...
As I walked away ..

Avatar
gabe
Postovi: 14
Pridružen/a: 09 stu 2005 15:51

Post Postao/la gabe » 01 srp 2008 15:16

ja stvarno ne znam koliko benigniji, dobronamjerniji i neprovokacijski moze jedan pride biti vise od ovoga.
toliko je bio neprovokativan da je bio blizu da granici sa dosadom :spava:

a ako netko u razbijanju ormara u onakvom spotu moze iscitati jedino i iskljucivo nasilje... preporucila bi osobi da osvijesti znacenje jednostavne rijeci poput 'metafora'.

meni je najdrazi dio je bila diskusija sa 'mamama u mami'.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 01 srp 2008 15:21

A zakaj nigdje nema izvjesca o tim mamama, o cemu se pricalo i to... :o?

Avatar
gabe
Postovi: 14
Pridružen/a: 09 stu 2005 15:51

Post Postao/la gabe » 01 srp 2008 15:28

e sad curke drage. sad bi htjele da vam se serviraju javno intimne zivotne situacije mama i tata sa svojom LGBTIQ djecom, a vristite na poneku sliku sa nekog javnog dogadjaja.

dogadjaj je bio zatvoren za medije, kao sto je pisalo u najavama, i trebalo je bit tamo...

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la far out » 01 srp 2008 16:18

kakav je onda smisao toga?

isprika na upadu.

Avatar
gabe
Postovi: 14
Pridružen/a: 09 stu 2005 15:51

Post Postao/la gabe » 01 srp 2008 16:46

kakav je smisao toga da se prvi put u povijesti ove regije roditelji okuraže zajedno sa svojom djecom skupiti i podijeliti iskustva outanja sa svima koje tako nesto zanima pa dodju poslusati i sudjelovati u diskusiji? pa... stvarno nemam pojma.

enivej, odoh ja, svaku godinu probam postat ponesto i vidjet jel ima vise sivih celija u ovom rozom okruzenju... i svaki put se razocaram.

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la far out » 01 srp 2008 17:20

oprosti, ali mislim da nema apsolutno nikakve potrebe za vrijedjanjem buduci da ja nisam bila bezobrazna.

ideja je vrlo dobra i jako mi se svidja. ali smatram da bi puno vece koristi bilo da je otvoreno za medije i da se pojavi negdje. roditelji koji su voljni doci tu i poslusati sto se govori i tako su presli vise od pola puta ka prihvacanju i nije im potrebna tolika pomoc. to je sve sto zelim reci.

milo dijete
Postovi: 35
Pridružen/a: 14 pro 2005 14:18

Post Postao/la milo dijete » 01 srp 2008 21:58

a što je s mame u mami?

četiri mame i jedan tata ... podijelili su svoja iskustva i odgovorili na sva pitanja ... nešto nevjerojatno!

zašto nitko to ne komentira?



dali smo sve od sebe da organiziramo pride što se bolje moglo. oni koji nisu bili u odboru ne mogu niti pretpostaviti koliko stvari može poći po zlu i koliko se toga može izjaloviti (npr. bubnjari otkažu dolazak jer imaju nastup za gluhe osobe), koliko tako neke stvari mogu stvoriti frustracija i nervoze....

stvarno smo dali sve od sebe.

da li će ikada išta biti dovoljno dobro????
ako promijenimo svoje misli, promijenili smo cijeli svijet.

milo dijete
Postovi: 35
Pridružen/a: 14 pro 2005 14:18

Post Postao/la milo dijete » 01 srp 2008 22:05

FRIDAY, 27 LIPNJA |THURSDAY, JUNE 27



• Mame u MAMI | Mums in MAMA
17:00, diskusija | discussion

Zagreb Pride ove godine u okviru svojeg programa organizira javnu tribinu "Mame u Mami", na kojoj će po prvi puta u hrvatskoj javnosti istupiti roditelji (i sestre, i braća, a i svi/e ostali/e..) LGBTIQ osoba, te progovoriti o svojim željama i strahovima kada je riječ o svojoj djeci. Roditelji će, uz moderiranje, govoriti, između ostaloga, o temama poput coming outa, odnosa okoline prema njihovoj (LGBTIQ) djeci, te upoznavanja njihovih partnera. Glas roditelja LGBTIQ osoba do sada se nije čuo, a mnogi od njih, naročito oni koji su upoznati sa drukčijim identitetom svoje djece, proživljavaju iste ili slične brige kao i mnogi od nas, znajući da se njihovo vlastito dijete izlaže opasnosti i samim subotnjim izlaskom. Roditelji LGBTIQ osoba su možda u čak nezavidnijoj situaciji u odnosu na svoju djecu, jer su često ostavljeni sami sa svojim mislima, bez mogućnosti da popričaju ili se posavjetuju s roditeljem koji je već prošao sve faze prihvaćanja seksualnog identiteta svojeg djeteta. Zato Zagreb Pride želi omogućiti i roditeljima LGBTIQ osoba, čija je podrška ključna, posebice mlađim pripadnicima/pripadnicama naše zajednice, da progovore o stvarima koje su im na umu.


izvor: http://www.zagreb-pride.net/j/


nemojte reći da niste znali/e ... niste željeli/e znati.... niste se potrudili/e znati ...

meni je to bio najbolji događaju ovogodišnjeg pride - a.
ako promijenimo svoje misli, promijenili smo cijeli svijet.

Avatar
Shanti
Postovi: 105
Pridružen/a: 30 tra 2008 19:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Shanti » 01 srp 2008 23:55

jabooka31 je napisao/la:bio je jedan dobar transparent. stovise izvrstan.
posto znamo da je glavni argument homofoba protiv pride-a taj da se novac koji oni odvajaju iz svojih placa trosi za policiju koja cuva pedere. da se proracun trosi na takve gluposti.

transparent "policija je ovdje zbog vas" je izvrsna provokacija. toliko tocna. i nadam se da im je zacepila gubice barem u tom smjeru.
e baš sam to htjela napisat ovih dana ali nikako da uhvatim vremena. čitam vaše komentare i moram se složit sa judinom sestrom. pride je premalo "politički", premalo nekih bitnijih, britkih poruka o društvu. poruka poput "policija je tu zbog VAS", koja definitivno čepi gubice. ja sam se smrzla kad sam vidla taj natpis. a bila sam kod hnk dok se okupljala ekipa, nisam išla na samu paradu, ali bijah, vidjeh, doživjeh. sve su bili neki natpisi koji su mi stvarno banalni, tipa "lezbijstvo je radost" ili onaj već spomenuti "kad narastem bit ću peder". stoji kao zajebancija, čak i kao ironično komentiranje toga da je homoseksualnost jednako izbor, ali nije dovoljno "moćan", upečatljiv. baš, evo, nažalost, nisam vidjela ni jedan dobar i oštar natpis poput onog o policiji. dobar je i lorin slogan "ljubav je ljubav", ali mi nije jasno zašto je na ćirilici ? :?

u svakom slučaju, osjećam napredak u zraku, društvo se nekamo miče i bit će bolje iz godine u godinu. ljudi nisu više onako jako negativno i agresivno nastrojeni, mekšaju se i senzibiliziraju.

iako sam na fejsbuku prije 5 min vidjela grupu "Protiv gay parade" i popizdila kad skužih da je u njoj moja najdraža prijateljica iz djetinjstva koja je neko vrijeme kao imala svoju "biseksualnu fazu" i kojoj sam ja bez beda pričala o svom ljubavnom životu i ona me tako prokleto nadobudo "kužila". no to sad fkt nije bitno, skrenuh u svoje osobne frustracije :x

alii....krećemo se nekamo. ja sam zadovoljna :)
When it comes to love, sometimes you just can't think straight.

Scarlett
Postovi: 628
Pridružen/a: 14 stu 2006 23:41

Post Postao/la Scarlett » 02 srp 2008 00:50

svaka čast svima koji su bili na prajdu. bila sam presretna gledajući ih sve onak vesele i šarene.
neke sitnice oko prajda mi se ne sviđaju, ali ga inače kao ideju potpuno podržavam. nek hrvatići znaju da smo tu i da ćemo biti tu, and there's nothing they can do about that

ali zasad nemam muda koračat tamo

:ormaruša:
in pills we trust

Avatar
cvetka
nerealizirani potencijal
Postovi: 1203
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: blizu dalekog

Post Postao/la cvetka » 02 srp 2008 11:05

milo dijete je napisao/la:dali smo sve od sebe da organiziramo pride što se bolje moglo. oni koji nisu bili u odboru ne mogu niti pretpostaviti koliko stvari može poći po zlu i koliko se toga može izjaloviti (npr. bubnjari otkažu dolazak jer imaju nastup za gluhe osobe), koliko tako neke stvari mogu stvoriti frustracija i nervoze....

stvarno smo dali sve od sebe.

da li će ikada išta biti dovoljno dobro????
nece mici, jbg, tak ti je to... uvijek ce se nac neko kome neki k ne pase...
al s obzirom da nema drvlja i kamenja, mejbi su cak i zadovoljni, sam kaj je izgleda lakse popljuvat nekog, neg rec job well done i to :!:

cast izuzetcima.

btw, ja mislim da ste super to odradili i drago mi je da sam bila dijelic toga :thumbup:

a bubnjarke su bile zakon :respekt:
my only fear of death is coming back reincarnated...

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 02 srp 2008 12:29

Dobro, jel se ti baš uvijek moraš ovdje doći raspravljati?!?
Get lost!!!
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

Odgovorite