web comics

Sve što je vrijedno čitanja, gledanja i slušanja podijelite s nama ili pak iznesite svoje žestoke kritike istog.
Odgovorite
Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

web comics

Post Postao/la degenereginald » 07 tra 2010 17:57

nisam nasla topic. doduse, mozda sam samo nesposobna, a osoba koja ga je stvorila ima neki svoj naziv za to. ili sam prelijena da sve rucno pretrazim. nije bitno. ako postoji, do your magic, spojite :D

nego.
prati li tko kakav web comic? jesu li oni vas dio jutarnjeg rituala, uz kavu, kao meni kad se probudim na vrijeme da stignem pogledati ih? koji su vam najdrazi? daljnja pitanja mozete sami smisliti, vjerujem.

nego, ja pratim dosta njih, dosta poprilicno poznatih, za koje su svi culi, ali! idemo redom.

three word phrase
vec sam linkala u jednom topicu, no, za svaki slucaj, jos jednom.

Saturday morning cereal

explosm

xkcd

Outside infinity

i, za kraj:
Nedroid
uzeh nick iz stripa. ne moram reci vishe od toga, vjerujem :aha:

usto, modern tales, sajt s raznim web comicsima, nadoh nedavno. tu i tamo naide stogod zanimljivo.

ugl, izbrisala sam linkove na dosta njih koje sam procitala, a prestali su ih update-ovati. ali ovo je dovoljno za pocetak.

discuss. add links.
I have no money and I have to scream.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: web comics

Post Postao/la Bash » 07 tra 2010 22:12

mislim da je bila tema, ali ne da mi se trazit. ne pratim nista svaki dan, ali kad imam vremena, idem na par dragih stranica.
xkcd nekad zna bit jak i cyanide&happiness isto zna bit dobar, ali rjedje.
phdcomics nisu toliko duhoviti koliko realni i malo zalosni sta je situacija takva. :J
sajko Milkman Dan na RedMeat-u koji tlaci malu djevojcicu.
Minimalism Sucks zna imat dobrih momenata ako ga uopce skuzim.
Sexy Losers, ali nazalost se rijetko apdejta. dobar crni humor i golotinja se obicno iskljucuju.
Generalno primjecujem sta se manje detalja pridaje stripu, bolji humor je u pitanju. Osim Perry Bible Fellowshipa kojeg nikad necu prezalit :/

Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

Re: web comics

Post Postao/la degenereginald » 08 tra 2010 02:05

PBF sam davno citala, stvarno sjajan strip. cak u knjiznici nadoh u papirnatom obliku, no kako sam to procitala s dobrim vremenskim odmakom od citanja web comica, nisam sigurna jesu li stvarno dodani jos koji stripovi ili ne.
red meat mi je dosadio nakon kojih mjesec- dva. uopce ne znam zasto, zapravo.
citala sam jedan jeben srtip, zapravo, koji se prestao update-at, i imao je cak prilicno detaljan crtez, s obzirom na cinjenicu da je na netu i besplatan, recimo. neki snajperisti, sve u svemu. postapokaliptican svijet, i sve to. mozda netko/ itko zna za njega.
nego, ovaj minimalism sucks je oke :D

i, da, zaboravih bear and fox comics. ima svojih trenutaka.
cak sam pocela citati horibleville. cini se sasvim oke za sad.
+
all knowledge is strange
predivno <3

flying man & friends
gunshow
a softer orld
awkward zombie

oh, well, mislim da cu ovo koristiti kao podsjetnik.
I have no money and I have to scream.

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Re: web comics

Post Postao/la Hidden_soul » 16 tra 2010 00:39

I da...nemam sto za preporucit ali hvala na vasim preporukama, cekirat cu te linkove.
Zadnja izmjena: Hidden_soul, dana/u 17 pro 2010 20:17, ukupno mijenjano 1 put.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

Re: web comics

Post Postao/la degenereginald » 16 tra 2010 10:03

woah, mogli bi onda otvoriti topic i za one koji sami crtaju. ja imam cijelu hrpu kratkih (alegoricnih *khm*) stripova, ali nazalost, fotoaparat mi je u zadru. a ovi koje sam crtala jos u srednjoj nisu tako zabavni. doduse, evo jedan veseli koji sam napravila u cetvrtom srednje ->
gallery_563_210_259028.jpg
(13.15 KiB) Preuzeto 1836 puta.
ljudi kazu da je slatko. valjda je :D

btw, imas li ideju sto ces crtati prije (ili cak napravis scenarij) ili jednostavno pocmes crtati pa sto ispadne?
I have no money and I have to scream.

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: web comics

Post Postao/la call_me » 16 tra 2010 16:28

jel to jez neki? ne kuzim sta radi?

Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

Re: web comics

Post Postao/la degenereginald » 16 tra 2010 17:30

pne, zapravo je ptica. jezevi, inace, imaju bodlje na ledima :D
nego, igra. to je komp, inace, u sto zuri, a u rukama mu je kontroler za neku konzolu, sto li. kako strip nema granice (hm, borderlines?) cini se kao da lebdi (figurativno receno), samo, u bezvremenoj dimenziji. takoder nema ikakvog teksta, te je protagonist modificirana zivina, antropomorfizacija, jel (ess, morala sam ovo guglati :D ). klisej, jel :nerd: mislim, nema nikoga oko sebe, da komentira dogadaje (na stranu cinjenica da se ne radi o tome, doslovno, jer nitko ne zeli nekoga nad ramenom tko stalno nadgleda sto radis) te odustaje od igre, i razmislja (ruke na bokovima, nekako se cini kao tipican stav) o svojim dalnjim akcijama. recimo, izlasku iz sobe. susretanju drugih zivina, tako da se moze vratiti opet u sobu s njima i igrati nesto u multiplayeru :D jer zivini ipak nije tako zabavno biti u svom svijetu, stalno. doduse, cini se posve banalno, ali opet, svi moji stripovi su autobiografski. ovo je samo komentar tipa: daj, odi na kavu s nekim :D

khm. ali mislim da sam mogla proci samo s: to je 'kao' ptica. ona igra :D
I have no money and I have to scream.

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Re: web comics

Post Postao/la Hidden_soul » 16 tra 2010 20:50

Meni je na prvi mah izgledalo kao da mu se pokvario tv, pa ga prvo lupka rukama.
Onda ga ne moze popravit, pa ga mlatne glavom.
Kad vidi da ni to ne sljaka, samo tupo zuri u njega :D
I to mi je totalno smijesno i fora bilo :)

Inace da, uvijek imam sliku u glavi toga sto zelim crtati. Ponekad to sanjam, problem je samo sto zaboravim jasne obrise kad se probudim, ali neke glavne crte znam. Mada velim, davno sam ja radila stripove, sad samo crtam neke pojedinosti kod kojih ne moram mislit o radnji i tome, samo crtam nesto. Tipa kao ova uplakana zena gore. Tad mi je samo bilo dosadno :D

Obozavam to samo sa grafitnom olovkom. Inace sam sa temperama, vodenim bojicama i ostalim cudima bila totalni sucker. Zelja mi je isprobat sa ugljenom crtat i sjencit.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: web comics

Post Postao/la call_me » 17 tra 2010 00:10

reginald je napisao/la:woah, mogli bi onda otvoriti topic i za one koji sami crtaju. ja imam cijelu hrpu kratkih (alegoricnih *khm*) stripova, ali nazalost, fotoaparat mi je u zadru. a ovi koje sam crtala jos u srednjoj nisu tako zabavni. doduse, evo jedan veseli koji sam napravila u cetvrtom srednje ->
gallery_563_210_259028.jpg
ljudi kazu da je slatko. valjda je :D

btw, imas li ideju sto ces crtati prije (ili cak napravis scenarij) ili jednostavno pocmes crtati pa sto ispadne?
fora je. svidja mi se mot.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: web comics

Post Postao/la Bash » 17 tra 2010 03:27

aj ređinald, otvori crtačku temu jer najmanje nas je troje zainteresiranih :)

Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

Re: web comics

Post Postao/la degenereginald » 17 tra 2010 16:03

@ hidden: zapravo da, to se cini puno bolje. pravimo se da je zapravo to radnja :D
mislim, ja inace dobijem isto jednu sliku ili recenicu, i kad to nacrtam, samo mi dolazi panel po panel novih ideja gdje bi sve moglo ici. nikad ne stane samo s tim prvim crtezom/ recenicom.
nego, jesi ikad probala s uni pin markerima? savrseni su i dosta jeftini. inace koristim 0.1 vec dosta dugo.

@bash: tema je otvorena. go! :predaja:
I have no money and I have to scream.

Odgovorite